Úvod > Kalendář akcí > Cyklotrek – klasická i individuální varianta
Sportovní akce

Cyklotrek – klasická i individuální varianta

Cyklotrek je cykloturistická akce pro všechny příznivce kol a přírody, na své si přijdou rekreační cyklisté i závodníci. Jedná se o soutěž malých skupin (týmů), přičemž skupinu může tvořit i pouhý jeden účastník.
Pro absolvování letošního Cyklotreku je nezbytné mít k dispozici zařízení s Androidem 6.0 nebo novějším vybavené fotoaparátem s možností odeslat výsledky přes internet (mobilní data nebo WiFi) a na něm nainstalovanou naši mobilní aplikaci. Bohužel nelze použít iPhone.

Připraveno je 30 stanovišť na zajímavých místech Kokořínska. Na každém stanovišti je ukrytý QR kód. K nalezení QR kódu slouží zadaný orientační bod (např. "památná lípa"), azimut (např. 230°), vzdálenost, ve které je třeba hledat (např. 17 m), a popis (např. "patník"). Podle náročnosti mají stanoviště různou bodovou hodnotu. Prémiové body je pak možné získat např. za navštívení všech vrcholů, studánek apod.

Vypsány jsou kategorie Chrti a Romantici.

Tato "klasická varianta" zahrnuje společný start v sobotu 24. září 9:00 hod., příjezd do cíle do 17:00 hod., v cíli bude k dispozici malé občerstvení a při vyplňování přihlášky je možné si objednat řízek.

Letošní Cyklotrek bude kombinací "klasické" (společný start/cíl) a "individuální" varianty:

  • Klasická varianta: V sobotu 24. září 2022 proběhne "klasický" Cyklotrek se společným startem, cílem a malým občerstvením v cíli. Účastníci, kteří chtějí soutěžit v kategorii Chrti, se akce mohou zúčastnit pouze v této variantě – vyplynulo nám to z vašich odpovědí na anketní otázky, zároveň je to tak spravedlivější, protože si všichni Chrti užijí stejných rozmarů počasí. Účastníci v kategorii Romantici se této varianty mohou také účastnit, pokud chtějí.
  • Individuální varianta: Od soboty 24. září do neděle 2. října bude probíhat "individuální" Cyklotrek pro účastníky v kategorii Romantici, kteří nechtějí dorazit na společný start/cíl. Výhodou je, že skupina může dorazit v den, který jí lépe vyhovuje (počasí, jiné akce), nevýhodou pak, že chybí závodní atmosféra společné akce a chleba se sádlem v cíli


 

Ubytování a restaurace v okolí

Kemp SK Mšeno

Kemp SK Mšeno

Mšeno, Středočeský kraj
Pension v Ráji

Pension v Ráji

Mšeno, Středočeský kraj
Cidérka Lobeč

Cidérka Lobeč

Lobeč, Středočeský kraj