Úvod > Kalendář akcí > Cyklotrek

Cyklotrek

Kdy 19. září 2020 8:00 - 23:45 Sportovní akce
Cyklotrek je cykloturistická akce pro všechny příznivce kol a přírody, na své si přijdou rekreační cyklisté i závodníci. Jedná se o soutěž malých skupin (týmů), přičemž skupinu může tvořit i pouhý jeden účastník. Účastníci mohou závod jet kterýkoli den od 19. do 27. 9.
Pro absolvování letošního Cyklotreku je nezbytné mít k dispozici zařízení s Androidem 5.0 nebo novějším vybavené fotoaparátem s možností odeslat výsledky přes internet (mobilní data nebo WiFi) a na něm nainstalovanou naši mobilní aplikaci. Bohužel nelze použít iPhone. Pro instalaci aplikace a práci s ní je k dispozici návod; hlavní body jsou: nainstalovat aplikaci Cyklotrek, do ní sejmout velký konfigurační QR kód, který vaše skupina obdrží e-mailem několik dní před startem, a pak na startu, na stanovištích a v cíli vždy sejmout příslušný QR kód, abychom věděli, že jste stanoviště navštívili.

Připraveno je 30 stanovišť na zajímavých místech Kokořínska. Na každém stanovišti je ukrytý QR kód, zpravidla na samolepce velikosti 3 x 4 cm. K nalezení QR kódu slouží zadaný orientační bod (např. "památná lípa", "rozcestník" apod.), azimut (např. 230°), vzdálenost, ve které je třeba hledat (např. 17 m), a popis (např. "patník"). Podle náročnosti mají stanoviště různou bodovou hodnotu. Prémiové body je pak možné získat např. za navštívení všech vrcholů, studánek apod.

Vypsány jsou kategorie Chrti a Romantici.

Chrti chtějí zvítězit, takže se Kokořínskem pohybují zpravidla závodním tempem. V kategorii chrtů vyhlašujeme pořadí podle počtu získaných bodů. V této kategorii elektrokola nejsou povolena.

Romantici se budou především kochat; mimoděk posbírají nějaké ty body za navštívená stanoviště, naše akce je pro ně ale především inspirací na zajímavý výlet, během kterého stihnou tu oběd, tam rozhlednu apod. V této kategorii sice také spočítáme každé skupině body a pořadí, ale umístění na pomyslných stupních vítězů zde není hlavní motivací k účasti. V této kategorii jsou povolena elektrokola.

Pravidla jsou pro obě kategorie stejná. Cílem je získat co nejvíce bodů. Každá skupina si sama určí, která stanoviště a v jakém pořadí navštíví, je proto důležité si podle mapy dobře vybrat trasu s ohledem na terén, sjízdnost cest, občerstvovací zařízení... Skupina se nesmí během akce rozdělit, ale hlídání kol či čekání na pomalejší je možné. Doporučujeme mít svoji (cyklo)turistickou mapu, protože naše malé mapky se stanovišti nejsou dost podrobné a mnohdy ani aktuální.

Mozkové závity bude možné procvičit při luštění šifry, která skrývá jedno ze stanovišť.
Celý popis
Naposledy změněno: 14. 9. 2020
Zámek Liběchov

Zámek Liběchov

Liběchov, Střední Čechy
Umělecký mlýn Liběchov

Umělecký mlýn Liběchov

Liběchov, Střední Čechy
Kostel sv. Havla v Liběchově

Kostel sv. Havla v Liběchově

Liběchov, Střední Čechy
Křížová cesta Liběchov

Křížová cesta Liběchov

Liběchov, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí