Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Crossroads – Perseidy v Redutě
Hudební a divadelní akce

Crossroads – Perseidy v Redutě

Vzpomínka, která se opakuje stále dokola
Když v létě vidíme na nočním nebi padat hvězdu, často to v nás vyvolá touhu, si něco přát. Slzy svatého Vavřince, jak je roj padajících meteoritů lidově nazýván, jsou spojovacím prvkem minipříběhů několika propletených osudů postav divadelní hry Perseidy. Vyřčená, ale hlavně i ta promlčená a utajená přání nutí postavy v této jediné srpnové noci při padání hvězd jednat tak, jak jednají.

V několika rovinách se vyvíjí příběhy milenců, vyšetřování vražd a bouřlivé tajné lásky, která teprve až při svém odtajnění dojde svého logického nenaplnění. Všichni nám představují a prožívají své vlastní osobní problémy a přitom je všechny spojuje jedna nadpozemská věc. Nebe plné padajících hvězd. A nezáleží už, jestli noční oblohu sledují přes stáhnutou aplikaci v Iphonu nebo jako bezdomovci na zastávce konečné autobusu.

Perseidy je hra o přáních, kterých se nám rojí v hlavě milion. Je to hra o tajných přáních, pro jejichž naplnění (krom vykřičení na padající vyhasínající hvězdu) neděláme zhola nic. Je to hra o lásce, po které toužíme, aniž bychom pro ni něco dělali. Je to hra o lásce, která se v dnešní době ztratila z mezilidských pocitů a zůstala jen jako otisk v námi vyřčeném slově „miluju“. Hra pokládá otázku, zda svá přání realizovat, zda si za nimi jít, zda dělat důležitá životní rozhodnutí a kroky, i když víme, že nám pravděpodobně nepřinesou nic dobrého.

Divadelní hra Perseidy se umístila ve finále Dramatické soutěže při Cenách Alfreda Radoka 2013.

Provozovatel

Reduta Jazz Club

Národní 20
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 224 933 487
Email:
info@redutajazzcl...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.redutajazzclu...
WWW:
twitter.com/Jazz_...
GPS:
50,082032 14,418352
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: 150 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Tribute To World Legends – Ray Charles

Raye Charlese a Lee Andrew Davisona nepojí jen láska k hudbě, ale i elán a touha tvořit hudbu publiku, které jí ocení a předá dalším generacím.
Praha 1, Praha

Tribute To World Legends – Ray Charles

Raye Charlese a Lee Andrew Davisona nepojí jen láska k hudbě, ale i elán a touha tvořit hudbu publiku, které jí ocení a předá dalším generacím.
Praha 1, Praha

Best of Jazz, Soul & Funk with Lee Andrew Davison

L. A. Davison, původem z Oklahomy, kde získal hudební vzdělání je nejen skvělý zpěvák, ale též omračující showman.
Praha 1, Praha

Magické Vánoce v Praze – Pocta slavným kouzelníkům

Dvojice světoznámých kouzelníků, kteří vás zaručeně ohromí!
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Národní třída v Praze

Národní třída je jednou z nejznámějších a nejstarších pražských ulic. Nachází se na rozhraní Starého a Nového Města, a vede od Jungmannova náměstí až k mostu Legií. Ve středověku, stejně jako v ulici Na Příkopě, zde stály hradby Starého města.
Praha 1, Praha

Reduta Jazz Club

Reduta Jazz Club je již od nepaměti legendárním místem, kde se snoubí skvělá hudba, neotřelá zábava a historie. Brzy po otevření se Reduta stala vyhledávaným podnikem všech milovníků jazzu a je tomu tak dodnes. Přijďte se i Vy nechat okouzlit jedinečnou atmosférou!
Praha 1, Praha

Divadlo Minaret

Divadlo Minaret je profesionálním činoherním divadlem pro děti. Hrají zde autorské činoherní pohádky pro děti, s písničkami od oblíbených hudebních autorů jakými jsou Petr Malásek, Vladimír Franz, Jarek Nohavica a další.
Praha 1, Praha

Černé Divadlo Image

Užijte si hru světel, černé divadlo, pantomimu i moderní tanec. Není divadlo jako divadlo. Černé divadlo je jiné, světlo je jiné a tma je jiná. Černá tma černého divadla je plná fantazie. Z tajemné a jakoby nekonečné hloubky černého kabinetu k vám přicházejí poetické obrazy.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Crème de la Crème v Národní ulici

Honza Hochsteiger alias „pan Zmrzlinka“ má na dělání té nejlepší zmrzliny univerzitu, jako fakt! Vlastně v tom leží už od roku 2002, kdy pracoval pro italské zmrzlináře v Praze. Pak žil v Trentu a ono technické vzdělání si přivezl z Carpigiani Gelato University v Bologni.
Praha 1, Praha

Bistro Knedlín na Národní třídě v Praze

Lákají vás sladké knedlíky? Máme je! Dáváte přednost slanému nášupu? Dopřejte si ho! Připravujeme přes 25 druhů čerstvých knedlíků z bramborového těsta se spoustou náplní. Pochutnáte si i na sladkých a slaných omáčkách, které si ke svému knedlíku můžete objednat.
Praha 1, Praha

Restaurace, pivovar a hotel U Medvídků v Praze

Pivovarnický dům s domovním znamením dvou medvídků vznikl v ulici Na Perštýně někdy na počátku 15. století a je pojmenovaný po jednom z prvních majitelů Janu Medvídkovi; ten tu roku 1466 založil pivovar, fungující až do konce 19. století. Dnes tu najdete restauraci, pivovar a hotel U Medvídků.
Praha 1, Praha

Hotel Unitas Praha

Unitas se nachází v bývalém klášteře, 250 metrů od Karlova mostu. Nabízí ubytování v prostorách s pohnutou historií – původně místo obytných domů, později klášter jezuitů a šedých sester, za komunismu věznicí, kde byl uvězněn i Václav Havel.
Praha 1, Praha