Bude se konat v tradičních městech Moravy a po letech také v Praze. První kolo čeká 9. 4. Vyškov. Následovat bude 28. 4. Třinec, 30. 4. Olomouc, 12. 5. Český Těšín, 14. 5. Břeclav, 20. 5. Prostějov, 28. 5. Praha, 2. 6. Blansko, 6. 6. Vsetín, 11. 6. Ostrava. Závody se konají i na Slovensku.
V Česku i na Slovensku budou závodit děti od 6 do 11 let v bězích na dráze na 100 m (A), 200 m (B) a 300 m (C). Ti nejstarší změří své síly i v hodu raketkou Vortex. Ta se používá při tréninku dětí, než přejdou k oštěpu. Najde-li se mez nimi nový Jan Železný nebo Barbora Špotáková, kdo ví. Zatím se všichni mohou nechat trojnásobným olympijským vítězem a dodnes světovým rekordmanem v hodu oštěpem Janem Železným inspirovat při osobních setkáních i díky tomu, že je hlavním patronem celé seriálu. Z jeho rukou převezmou pak unikátní trofeje v životní velikosti vyrobené z čokolády absolutní vítězové celé tour.
Než k tomu ale dojde, musí se probojovat ze základních kol ve výše uvedených městech, kdy z každého z nich v Česku postupují první 3 nejprve do mezinárodního semifinále konaného v Ostravě 15. června. Českým závodníkům, celkem 120 dívek a 120 chlapců, se postaví postupující ze Slovenska. Těch bude celkem 80. Do finále, které je součástí hlavního programu Zlaté tretry Ostrava – World Athletic Tour GOLD postoupí ze semifinále 8 nejlepších běžců v každé kategorii, 4 „oštěpařky“ a „oštěpaři“. Fandit jim i hvězdám světové atletiky bude plný stadion.