!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Coffee – nová výstava o kávě ve VIDA!
Výstavy

Coffee – nová výstava o kávě ve VIDA!

  • 22. listopad 2021 9:0030. červen 2022 18:00
Prozkoumejte nevšední cestu od zrnka k šálku a objevte vědu v kávě. Od 22. listopadu můžete navštívit největší i nejdražší výstavu v historii VIDA!, která bude věnovaná nejoblíbenějšímu horkému nápoji na světě – kávě. Výstavu COFFEE připravilo Deutches Museum v Mnichově.
Vydejte se na cestu do světa kávy, počínající skutečnými rostlinami kávovníku přes chemické a technické procesy spojené s její sklizní a přípravou. Upražte si vlastní kávová zrna a poznejte rozdíly mezi různými způsoby pěstování. Objevte, jak vypadá kávové zrno pod elektronovým mikroskopem.  

Díky mnoha interaktivním exponátům si kávu užijete doslova všemi smysly. Těšit se můžete na pojízdnou kavárnu nebo desítky historických kávovarů, včetně nejmenšího kávovaru na světě.  Využijte jedinečnou možnost podívat se, jak to vypadá uvnitř kávovaru La Marzocco.    

Seznamte se blíže se sociálními a ekonomickými souvislostmi světového obchodu s kávou a poznejte blíže kulturní historii spojenou s těmito vzácnými malými zrnky.
 
Zobrazit více

Provozovatel

VIDA! science centrum

Křížkovského 554/12
603 00 Brno
Tel.:
+420 515 201 000
Email:
info@vida.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://vida.cz/v...
WWW:
https://vida.cz/k...
GPS:
49,186402 16,584088
 
Region:
Jižní Morava
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
 

Vstupné

Poznámka:vstup v rámci vstupného do expozice

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí