Úvod > Kalendář akcí > Co přinesla dálnice – archeologické výzkumy v trase dálnice D3 v jižních Čechách a S10 v Horním Rakousku
Co přinesla dálnice - archeologické výzkumy v trase dálnice D3 v jižních Čechách a S10 v Horním Rako
"> ">
11.5.
7.11.
+ Přidat foto
Výstavy

Co přinesla dálnice – archeologické výzkumy v trase dálnice D3 v jižních Čechách a S10 v Horním Rakousku

  • 11. květen 2021 9:007. listopad 2021 17:30
Nový výstavní projekt přibližuje výsledky mnohaletých archeologických výzkumů v trase dálnice D3 na Táborsku, Českobudějovicku a Českokrumlovsku a v trase navazující dálnice S10 v oblasti Mühlviertelu v Horním Rakousku.
Výstava představuje jak metodiku práce rakouských i jihočeských archeologů a jejich spolupracovníků v terénu i v laboratořích, tak i výběr nálezů z nejvýznamnějších zkoumaných lokalit, jakými jsou např. mohylová pohřebiště v Plavu či Unterweitersdorfu, pravěká a raně středověká sídliště u Smolína, Žíšova, Horusic, Borku nebo Starých Hodějovic, tzv. Eliášova štola u Úsilného či památky po koněspřežní dráze na obou stranách hranice. Výstava v českém a německém jazyce přibližuje široké veřejnosti nejen práci archeologů v terénu, ale také společnou historii těchto příhraničních oblastí a jejich vzájemného propojení. Malí návštěvníci si mohou aktivně vyzkoušet práci archeologa při výzkumu nebo složit 3D nádobu z keramických střepů.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Borůvka v Českých Budějovicích

Kavárna Borůvka v Českých Budějovicích

České Budějovice, Jižní Čechy
Restaurace Zvon České Budějovice

Restaurace Zvon České Budějovice

České Budějovice, Jižní Čechy
Hotel Garni České Budějovice

Hotel Garni České Budějovice

České Budějovice, Jižní Čechy