Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Co nám tělo naznačuje, když nás bolí a umíme ho správně poslouchat?
Společenské akce

Co nám tělo naznačuje, když nás bolí a umíme ho správně poslouchat?

Antonie Krzemieňová představí dvě novinky Tělo napoví a Tělo napoví II. Beseda a autogramiáda spisovatelky a terapeutky se zaměří na problematiku lidského těla a nemocí. Co nám tělo naznačuje, když nás bolí a umíme ho správně poslouchat?
Myšlenku knih Tělo napoví a Tělo napoví II sama autorka vyjádřila velmi poeticky: „Tak jako poupata tvoří květy, tak slova se skládají ve věty. Člověk obdivuje jejich krásu a jiný zas hledá svoji spásu. Jak žebrák s nataženou rukou chodí a přitom ví, že právě jeho mysl plodí, co v těle se odehrává – žádná sláva. Tak jako záhon tvoří květy, tak knihu zase moudré věty, když teorie se s praxí snoubí. A jako v lese houby, tak mezi lidmi se šíří, že k vám teď míří Tělo napoví a na otázky odpoví, proč v něm ten zmatek máme, jakpak že myslíváme. Pochop už, co se odehrává v hlavě, když bolí játra právě, když ledvina zase zlobí a hýbat se mohu jen s holí!

Vybrat si smíš – žít nebo živořit. Být zdráv či nechat se pokořit. Jak žebrák s nataženou rukou stát, či na cestu k uzdravení se dát. Život může být bojem – ovšem, bojuj s hnojem. Do vínku nám rozum dali a taky s ním počítali. Jenže člověk, tvorstva pán, do truhly jej uschoval. Myšlení jej totiž bolí, raději bude chodit s holí.

Provozovatel

Knihcenrum

Smetanovo náměstí 8
702 00 Ostrava
Tel.:
+420 607 082 030
Email:
barbora.vysoglado...
WWW:
www.knihcentrum-o...
GPS:
49,832896 18,290579
 
Region:
Moravskoslezský kraj
Oblast:
Ostrava a okolí
Město:
Ostrava
Tipy na výlet:
Ostrava a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Festival Spectaculo Interesse v Ostravě

Mezinárodní loutkářský festival Spectaculo Interesse, jehož pořadatelem je ostravské Divadlo loutek. Čtrnáctý ročník festivalu by se měl uskutečnit od 1. do 6. října 2023.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Veletrh Dovolená 2023

Veletrh cestovního ruchu opět v Ostravě.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Knižní festival Ostrava

Knižní novinky a to nejzajímavější z knižní produkce představí nakladatelé všech žánrů z celé České republiky.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Včela!!!

Jarní veletrh medu Včela!!!
Ostrava, Moravskoslezský kraj

The Chamber escape Game – únikové hry v centru Ostravy

Pojďte si zahrát hlavní roli v napínavé detektivce, thrilleru, hororu nebo dobrodružném filmu. Zažijte vzrušení z řešení a překonávání nástrah, které na Vás čekají v našich tajemných místnostech.
Moravská Ostrava a Přívoz, Moravskoslezský kraj

Pohádkový orloj v Ostravě

Orloj tvoří hvězdná obloha s hodinami a troje pohyblivé dveře, za kterými jsou skryty tři dvojice pohádkových postav – Král s Královnou, Anděl a Ďábel a také Kašpárek a Smrtka.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Nový kampus v Ostravě na Černé louce

V roce 2022 dojde v Ostravě k velké proměně. Vzniknou zde nové dva kampusy Ostravské univerzity a další stavby. Vznikne zde zázemí pro sport, zdraví a technologie, rovněž i nové parkovací garáže.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Černá louka v Ostravě

Výstaviště Černá louka v současné době patří mezi pět nejvýznamnějších českých veletržních správ. V současné době se zde konají výstavy, veletrhy, kongresy a konference.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Imperial Hotel Ostrava

Imperial Hotel Ostrava poskytuje nadstandardní služby od svého otevření v roce 1904. Jeho praktická poloha přímo v centru, bohatá historie a profesionální personál z něj tvoří ideální hotel pro váš pobyt.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Restaurant Stračena City Ostrava

Restaurant s výrobou domácích italských těstovin a ingerdiencí. Italský bufet s možností si namíchat oběd podle vlastní chuti. Vynikající steaky nejen z naší farmy Klokočov. Otevřená pekárna a kuchyně, rotující pípa (až 7 druhů piv) a nabídka kvalitních italských vín.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Heiwa kafé – japonská kavárna

Česko-japonské kulturní centrum provozuje malou Japonskou kavárničku Heiwa kafé, ve které můžete ochutnat speciality přímo z Japonska. Originální čaj, japonská piva, pravé saké, spoustu sladkostí a jiných dobrot. Pochutnat si můžete i na kávě, kterou si dopřávají Japonci.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Bistro Poke bo

Poke bowl je tradiční havajské jídlo a existuje mnoho způsobů, jak ho připravit...
Ostrava, Moravskoslezský kraj