!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Co Maryša ještě neznala aneb Jedovaté sukulenty a cykasy
Co Maryša ještě neznala aneb Jedovaté sukulenty a cykasy
">
18.6.
11.7.
+ Přidat foto
Výstavy

Co Maryša ještě neznala aneb Jedovaté sukulenty a cykasy

Kdy 18. červen 2021 – 11. červenec 2021
Těšit se můžete na zabijácké pryšce, adénie a pachypodia, ale i na méně jedovaté sukulentní starčky, aloe a tlusticovité rostliny. Zahajovat budeme výstavou sukulentů, jejíž součástí bude i pěstitelská poradna a prodej.
Výstava potrvá od 18. 6. do 11. 7.

V druhém termínu dojde k obměně expozičního prostoru, kdy dáme větší prostor jedovatým cykasům. K vidění budou i vybrané sukulenty a další exotické rostliny z celého světa.

Jedovaté sukulenty mají oproti jiným jedovatým rostlinám v domácnosti z hlediska zabezpečení před zvědavými dětmi a domácími mazlíčky hned dvě výhody. Především mnoho z nich má trny. Už to většinou odradí od ochutnávky. A pokud trny nestačí, nastává chvíle pro chuť a ta je štiplavá, hořká a jinak nechutná.

Zveme vás na výstavu sukulentů, na níž se zblízka seznámíte se zabijáckými pryšci, adéniemi, a pachypodii, ale i s méně jedovatými sukulentními starčky, aloe a tlusticovitými rostlinami. Součástí výstavy bude i pěstitelská poradna a prodej a potrvá od 18. 6. do 11. 7. v expozičním prostoru Světa sukulentů.

Výstavu pro vás připravila kurátorka tropických rostlin RNDr. Eva Smržová. Je přední českou odbornicí na sukulenty a další tropické rostliny. Obzvláště z Madagaskaru, který je její srdeční záležitostí a kam podnikla několik expedic. Eva Smržová pracuje pro Botanickou zahradu Praha od roku 2002, podílela se na tvorbě skleníku Fata Morgana a nějaký čas byla i náměstkyní odborného útvaru. Návštěvu výstavy sukulentů doporučujeme propojit s výstavou Motýlů, kterou pro nás Eva připravila na stejné období.

Po skončení výstavy sukulentů dojde k obměně expozičního prostoru, kdy dáme větší prostor jedovatým cykasům. K vidění budou i vybrané sukulenty a další exotické rostliny z celého světa.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 11. 6. 2021