!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Znovuotevření Chvalského zámku
Znovuotevření Chvalského zámku
"> "> leonardo "> leonardo "> leonardo "> mona
3.5.
9.5.
+ Přidat foto
Výstavy

Znovuotevření Chvalského zámku

Kdy 3. květen 2021 13:009. květen 2021 18:00
Otevření prostor Chvalského zámku včetně jedinečné výstavy LEONARDO znovu otevřeny. Výstavu jsme prodloužili s konečnou platností do 30. 5. 2021.
Zábavná výstava LEONARDO zavede děti i dospělé do světa renesančního génia Leonarda da Vinci, kde se společně seznámí nejen se slavnými obrazy a objevy tohoto italského umělce, ale také s vynálezy, které nikdy sestrojeny nebyly. Některé si můžete prohlédnout, jiné vyzkoušet na vlastní kůži. Díky interaktivním exponátům budete mít při prohlídce pocit, jako byste se ocitli v opravdové dílně mistra Leonarda.

Vyzkoušet můžete zrcadlové písmo či obrácenou kresbu, zatočit Vitruviánským mužem, zkoumat modely lidského těla, podívat se do Leonardova obrněného vozidla připomínající dnešní tank, otestovat svou pozornost při Leonardově kvízu nebo digitálně upravovat slavnou Monu Lisu. V neposlední řadě se můžete podívat brýlemi virtuální reality na modely dalších vynálezů. Zábavná výstava z produkce společnosti Objevárium nadchne zkrátka každého.

Zámek i výstavy bude možné navštívit při dodržování těchto pravidel:
- respirátor po celou dobu návštěvy
- dezinfekce rukou před vstupem do zámecké recepce
- dvoumetrové rozestupy mezi návštěvníky
- respektování případné regulace počtu návštěvníků zaměstnanci zámku

Budeme mít otevřeno opět denně od 9 do 18 hodin.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 5. 2021