Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > Vánoce na Smetaně ve SmetanaQ
Lidová řemesla a trhy

Vánoce na Smetaně ve SmetanaQ

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Lidová řemesla a trhy v celé ČR.
SmetanaQ Showroom již potřetí uspořádá oblíbenou akci Vánoce na Smetaně, kde nabídne produkty z nových i klíčových kolekcí sedmnácti etablovaných designérů s exkluzivní 10% slevou na většinu produktů. Vybírejte z oděvů, šperků i módních doplňků od 5. do 10. prosince.

Přehlídku velkolepě odstartuje 5. prosince od 18 hodin mikulášská opening party, doplněná o tombolu s hodnotnými cenami od všech designérů ze SmetanaQ Showroom. Její celý výtěžek poputuje charitativní neziskové organizaci Fandi mámám, která podporuje a poskytuje materiální pomoc pro matky samoživitelky a jejich děti.

Hedvábné spodní prádlo, luxusní doplňky z pravé kůže nebo modely z francouzské krajky nesoucí nádech jemnosti a elegance. Akce Vánoce na Smetaně slibuje především poctivé řemeslo a jedinečnost, která udělá radost nejen pod stromečkem. A že bude z čeho vybírat!

Kolekce Kairos šperkařky Adély Schicker nabídne náušnice či náhrdelníky ve dvou variantách vzhledu i velikosti. Rozšíření kolekce Rinrin o novou řadu Lin exkluzivně uvede designérka Hana PolívkováDana Bezděková představí oblíbené perlové ear cuffy a náhrdelník z kolekce Triffid novus. Jana Rollo nabídne například náramky Ange, Knot a Minimal s nastavitelným obvodem zápěstí nebo náramek Andromeda. Chybět nebudou ani autorské šperky z dílny Antonie Lecher. Vendula Zeithamel Šulanová exkluzivně nabídne svou nejnovější kolekci AW 23/24. V kolekci se například objeví modely z francouzských krajek, šaty s podšívkou s flitry ve dvou délkových variantách nebo trenchcoat – masterpiece kolekce zhotoven z prémiové vlny s důrazem na vysokou úroveň krejčovského řemesla.

Těšit se můžete také na módní tvorbu designérky Hany Frišonsové a její ikonické variabilní šaty Eternal nebo na stálici české módní scény, návrhářku Danielu Peškovou. Plejádu designových kousků doplní i něžně provokující návrhářka Tereza Švolíková, která ve své značce Objet petit a využívá výhradně přírodní materiály jako je hedvábí, a to ručně barví přírodními pigmenty získaných z různých rostlinných ingrediencí. 

Vánoční pop-up kromě šperků a oděvu nabídne i množství jedinečných módních doplňků. Denisa Adolfová vedle luxusních kožených kabelek jako je Bi-face Butterfly představí i novinku – peněženku Clover hned v několika barevných odstínech nebo nadčasový náramek Butterfly v nové svěží barvě lila. Značka KRAS pak vůbec poprvé ukáže menší verzi oblíbené kožené peněženky Kya.

Akci Vánoce na Smetaně svými výrobky podpoří také designér Fernando Echeverria, který navazuje na ekvádorskou tradici ruční výroby kožených bot nebo šperkařka Kateřina Reich, jejíž inovativní a netradiční tvorba je inspirována především moderní architekturou. Těšit se můžete i na tvorbu Vojtěcha Lopoura, Heleny Todd, značku KAFKA nebo projekt TransformerJacket.

 

Jubilanti Hollaru 2024

Významní čeští grafici na jedné unikátní výstavě. To představuje akce Jubilanti Hollaru, která je jako každoročně první výstavou Galerie Hollar.
Praha 1, Praha

Smetana Gala

Slavnostní koncert k 200. výročí narození Bedřicha Smetany
Praha, Praha

Bedřich Smetana – Libuše

Pověst? Mýtus? Snad především poselství o moudrosti, která dnešním „panovníkům“ tak často chybí.
Praha, Praha

Smetana Party – přímý přenos koncertu Smetana Gala

V sobotu 2. března tomu bude 200 let od narození Bedřicha Smetany. Opera Národního divadla k této příležitosti uvede slavnostní koncert Smetana Gala, který bude živě přenášet i na velkoplošnou obrazovku na piazzettě Národního divadla.
Praha 1, Praha

Smetana Gala – Slavnostní koncert k 200. výročí narození Bedřicha Smetany

V sobotu 2. března 2024 uplyne 200 let od narození Bedřicha Smetany. Opera Národního divadla toto výročí oslaví slavnostním koncertem Smetana Gala. Přenos koncertu bude možné vidět i na piazzettě Národního divadla, zároveň bude vysílán Českou televizí a Českým rozhlasem.
Praha 1, Praha

Antonín Dvořák – Rusalka

Rusalka, perla české opery, pohádka-mýtus o nejniternějších touhách, vášních a stěží překročitelných hranicích mezi člověkem a živly je součástí světového operního pokladu.
Praha, Praha

Antonín Dvořák – Rusalka

Rusalka, perla české opery, pohádka-mýtus o nejniternějších touhách, vášních a stěží překročitelných hranicích mezi člověkem a živly je součástí světového operního pokladu.
Praha, Praha

Bedřich Smetana – Prodaná nevěsta

Již více než 150 let vévodí Prodaná nevěsta české opeře.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Galerie SmetanaQ – centrum umění a designu

Centrum umění a designu SmetanaQ vzniklo na pražském Smetanově nábřeží číslo 4 v objektu, jenž byl v roce 2013 těžce zasažen výbuchem plynu.
Praha 1, Praha

Deelive design store

Deelive design store je největší pražský obchod s českým designem, který prezentuje tvorbu 120-ti českých designérů. Na velkorysé ploše naleznete výjimečné designové šperky, bytové doplňky i módu. Vše pochází z originální tvorby českých designérů a je vyrobeno v České republice.
Praha 1, Praha

Dana Bezděková Jewellery

Dana Bezděková je stálicí na české šperkařské scéně. Věnuje se zejména scénickému a ateliérovému šperku, v posledních letech také originálním a příjemně nositelným kolekcím. Šperky si můžete prohlédnout a vyzkoušet v unikátním prostoru SmetanaQ Showroom.
Praha 1, Praha

Galerie Fasáda v Praze

Fasáda je název mimořádného výstavního prostoru, jenž vznikl za cílem propagace současného českého umění a oživení nejen výbuchem poškozené fasády domu v Divadelní ulici.
Praha 1, Praha

Úniková hra Anytime adventure

Anytime Adventure je unikátní hra kombinující carsharing Anytime s oblíbenými únikovkami. A co víc? Herní zónou je celá Praha! Troufnete si na tohle netradiční dobrodružství?
Praha 1, Praha

Národní divadlo v Praze – Zlatá kaplička

Pokud patříte mezi milovníky kulturního dění, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu některého z divadelních představení Národního divadla v Praze, které tvoří tři umělecké soubory – opera, činohra a balet. Vybrat si můžete z lákavé nabídky programů.
Praha 1, Praha

Pomník císaře Františka I. neboli Krannerova kašna v Praze

Pomník císaře Františka I. z roku 1850 najdete v centru Prahy, na Smetanově nábřeží, mezi zastávkami tramvaje č. 18. Národní divadlo a Karlovy lázně. Kromě sochy císaře jsou na památníku také další sochy – alegorie českých krajů a Prahy.
Praha 1, Praha

Galerie Věda a umění

Galerie Věda a umění v budově Akademie věd ČR je jedinečným místem, kde se propojuje věda s uměním v návaznosti na tradice České akademie věd a umění, založené v roce 1890 díky podpoře českého architekta a stavitele Josefa Hlávky.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

SmetanaQ – café & bistro

Pražská SmetanaQ láká nejen na výbornou kávu a dezerty, ale i na minimalistický design, kterému dominuje skleněný lustr z dílny české sklárny BOMMA.
Praha 1, Praha

Café & Restaurant Slavia – symbol českého kavárenství

Kavárna Slavia je už od první republiky symbolem českého kavárenství. V jedné z nejslavnějších pražských kaváren s nádherným výhledem na Hradčany, Národní divadlo a Karlův most se velmi často scházejí intelektuálové, básníci, herci a různí umělci. Najdete zde i restauraci a pivnici.
Praha 1, Praha

Restaurace Parnas – uzavřeno z důvodu rekonstrukce

V restauraci Parnas se odjakživa potkávaly světy. Umělci s intelektuály. Bohéma s politikou. Establishment s undergroundem. Od roku 1902, kdy byl Parnas součástí kavárny Velká Slávie, si tu podávala ruce česká bohéma. Do podzimu 2023 probíhá rekonstrukce.
Praha 1, Praha

Pivovar Národní

Pivovar otevřený v roce 2015 v areálu Voršilského kláštera ze 17. stol. na Národní třídě v centru Prahy.
Praha, Praha

Hotel Leonardo – butikové ubytování v Praze

Užijte si pobyt v jedinečných a elegantních pokojích v budově z 15. století na pražském Starém Městě. Každý pokoj v hotelu Leonardo je jedinečný.
Praha 1, Praha

Národní kavárna

Prvorepubliková kavárna s bohatou tradicí, skvělým menu, domácími dezerty a jedinečnými snídaněmi. Místo s bohatou historií, pravidelnou živou hudbou a širokou škálou moravských i zahraničních vín.
Praha, Praha

Čapadlo na Smetanově nábřeží v Praze

Z původně tmavého a nepříliš přátelského koutu Prahy vznikl zajímavý prostor pro odpočinkové i kulturní aktivity. Klenutý průchod nábřežní zdí, takzvané čapadlo, se nachází pod Galerií Hollar na Smetanově nábřeží a ústí přímo u řeky Vltavy.
Praha 1, Praha

Pivovar Pražský most u Valšů

Pivovar a restaurace Pražský most u Valšů se nachází v centru Starého města, nedaleko Betlémského náměstí a Karlova mostu. Přivítáme vás jedinečnou atmosférou, vůní i chutí... Masivní dubový nábytek dýchá teplem domova a středověké kamenné zdi připomínají slavnou historii zlaté Prahy.
Praha 1, Praha