Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Chovatelský den Košetice
Výstavy

Chovatelský den Košetice

Jednou za dva roky se na Pelhřimovsku koná velmi oblíbená chovatelská akce. Předvadiště Agropodniku Košetice a.s. letos ve čtvrtek 19. června ožije chovatelskou soutěží již počtvrté. Zvána je odborná i laická veřejnost.

Uznávaní chovatelé zde budou prezentovat svá nejlepší zvířata. K vidění budou české straky i holštýnský skot, z nichž odborný rozhodčí vyberou šampionky jednotlivých plemen za výstavu a krávu s nejlepším vemenem. Soutěž, jak se již stává tradicí, zahájí děti z košetické základní školy s přehlídkou malých telátek. Kromě krav bude k vidění také několik plemen dalších hospodářských zvířat.

Předvede se zde koza domácí s pěti kůzlaty, koza anglonubijská, některá plemena ovcí, koně i poník, ale také lama. Vystavena bude i zemědělská technika. Prezentovat se budou firmy z oboru.

Odpolední doprovodný program zpestří taneční vystoupení, ale též ukázka nahánění pasteveckými psy – plemenem border kolie, kteří budou nahánět ovce a možná i husy. Nebude chybět ani bohaté občerstvení, pečené prasátko a samozřejmostí bude i živá hudba.

Program obohatí také poznávání zemědělství s projektem Zemědělského svazu ČR Zemědělství žije! Pozvané jsou i místní a okolní školy, které si budou moci nejen prověřit a doplnit své znalosti na naučném stánku a na stezce, ale budou si moci vyzkoušet dojení z umělého vemene. Odměnou jim budou různé dárečky. Ti nejchytřejší budou zařazeni do slosování o hodnotné ceny.

Chovatelé z pořádající společnosti Agropodnik Košetice také provedou jednotlivé třídy farmou, kde se setkají s telátky v boudách, nahlédnou do kruhové dojírny, ale také si projdou stájemi a seznámí se s chovem skotu. Začátek akce je plánován po deváté hodině. Chovatelská soutěž skončí kolem poledního a do cca dvou hodin ho nahradí program doprovodný.

Adventní víkend v želivském klášteře

Jedinečné adventní programy v želivském klášteře.
Želiv, Kraj Vysočina

Bokomara

Legendární kapela.
Želiv, Kraj Vysočina

Mikulášská audience v želivském klášteře

Tradiční akce je zpět!
Želiv, Kraj Vysočina

Vánoční koncert v kostele sv. Víta v Zahrádce

Spolek řátelé Zahrádky, Národní památkový ústav a skupina Diogenes zvou na předvánoční koncert v kostele sv. Víta v Zahrádce.
Horní Paseka, Kraj Vysočina

Kaple sv. Huberta u Vyklantic

Moderní kaple byla vysvěcena v srpnu 2018. Kaplička svatého Huberta stojí v krásném prostředí petrovských lesů u Vyklantic na Vysočině.
Vyklantice, Kraj Vysočina

Zámek Vyklantice

Neobvykle řešený barokní zámek z první poloviny 18. století je stejně jako stavba sousedního kostela přisuzován významnému architektovi italského původu Janu Blažejovi Santinimu. Někteří badatelé však autorství připisují dalšímu vynikajícímu baroknímu staviteli Kiliánu Ignáci Dientzenhoferovi.
Vyklantice, Kraj Vysočina

Kostel sv. Jana Nepomuckého ve Vyklanticích

Kostel ve Vyklanticích na Pelhřimovsku byl dokončen roku 1729. Centrální stavba s hranolovitou věžičkou a eliptickou kupolí lodě je zakončena lucernou s podélnými okénky. V kostele jsou umístěny ultramoderní sochy vytištěné na 3D tiskárně.
Vyklantice, Kraj Vysočina

Zámek Růžkovy Lhotice – muzeum Podblanicka

Na zámku Růžkovy Lhotice si prohlédnete expozici věnovanou hudební tradici na Podblanicku. Zámek patřil v letech 1835-1844 rodičům Bedřicha Smetany a sám skladatel tu několik let pobýval. Zdejší expozice je věnovaná především počátkům Smetanovy tvorby.
Čechtice, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Želivský klášterní pivovar

V areálu premonstrátského kláštera se pivo pravděpodobně začalo vařit už ve 13. století. Zdejší piva nesou jména dřívějších představených kláštera a mají zajímavou chuť, např. višňovou nebo medovinovou.
Želiv, Kraj Vysočina

Hotel Klášter Želiv

Netradiční ubytování v bývalém barokním opatství s stylovými replikami dobového nábytku.
Želiv, Kraj Vysočina

Včelíny Želiv – glamping v maringotce

Včelín, glampingové ubytování v maringotce, je umístěn na kraji louky u lesa, s krásným výhledem do krajiny a vzrostlého lesa. Nabízí veškerý komfort hotelového ubytování uprostřed přírody, daleko od lidí.
Želiv, Kraj Vysočina

Zámecké ubytování na zámku Čechtice – zámek je do odvolání uzavřen

Zrekonstruované barokní venkovské panské sídlo na Vlašimsku je místo s podmanivou atmosférou. Nabízí stylové ubytování v komorním prostředí uzavřeného nádvoří, je plně vybaveno pro seminární účely, soukromé oslavy i svatby. Je to ideální místo na víkendový odpočinkový pobyt i rodinnou dovolenou.
Čechtice, Středočeský kraj