Úvod > Kalendář akcí > Charity Day Těšany - zrušeno

Charity Day Těšany - zrušeno

Kdy 23. květen 2020 12:00 - 19:00 Festivaly
Charity Day Těšany – 23.5.2020 je charitativní akce nabitá programem pro celou rodinu. Výtěžek z akce jde na podporu dětí s handicapem, prostřednictvím organizace Společnou cestou s námi z. ú.
V květnu letošního roku se bude v obci Těšany, poblíž Brna, konat druhý ročník akce Charity Day – pomáháme společnou cestou. Charity Day Těšany je sobota nabitá programem pro celou rodinu. Výtěžek z akce jde na podporu dětí s handicapem, prostřednictvím organizace Společnou cestou s námi z. ú. Během dne je pro všechny návštěvníky přichystaný bohatý program, kterého se mohou aktivně zúčastnit a to jak sportovního, tak i kulturního charakteru.

Pro dospělé i děti jsou k dispozici různé dráhy, kde si lidé bez postižení mohou vyzkoušet např. jízdu na invalidním vozíku, chůzi se slepeckou holí nebo se seznámit s výcvikem asistenčního psa. Pro děti jsou přichystané skákací hrady, skluzavky, jízda na koni či hudební scéna na pódiu. Symbolickým vyvrcholením programu je exhibiční zápas výběru starostů proti Mercedes týmu složeného Petrem Švancarou, který se, stejně jako další známé osobnosti charitativního dne zúčastnil už v prvním ročníku. Kromě muzikantů a sportovců akci podporují také výtvarníci, kteří např. na ročníku 2019 malovali na nadměrně velká plátna obrazy k vydražení.

Akce se v roce 2019 zúčastnilo přibližně 1 000 návštěvníků a díky ní a akcím s Charity Day spojených se vybralo úctyhodných 364 331 Kč. 

Organizaci akce zaštiťuje, společně se zapsaným ústavem Společnou cestou s námi také, DSO Cezava a v pozadí tohoto projektu stojí tedy nejen obec Těšany, ale i mnoho dalších obcí z okolí Brna. 

Přijďte se zúčastnit a zažíjte den plný zábavy a sportu. Zároveď tím pomůžete těm, kteří to potřebují. 
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 5. 2020