Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Cestopisná projekce – Bajkal – expedice Něrpa (Petr Juračka)
Společenské akce

Cestopisná projekce – Bajkal – expedice Něrpa (Petr Juračka)

Cestopisná projekce Bajkal – expedice Něrpa od ocestovatele Petra Juračky. Čtyři blázni se vydali poznat jedno z nejtajemnějších jezer světa, s nafukovacími loděmi, se sítěmi na lov vodních breberek a hlavně se spoustou touhy prožít nějaké to krásné dobrodružství.

Cestopisnou projekci Bajkal – expedice Něrpa (Petr Juračka) z pravidelného cyklu „Pouští i pralesem“ předvede fotograf, biolog a cestovatel Petr Juračka.

Čtyři blázni se vydali poznat jedno z nejtajemnějších jezer světa, s nafukovacími loděmi, se sítěmi na lov vodních breberek a hlavně se spoustou touhy prožít nějaké to krásné dobrodružství. Projeli tak po svých dosud neobydlené severní břehy jezera, poznali nedaleké ledovcové jezero Frolicha, bloudili v neprostupné sibiřské tajze, čelili majestátním vlnám a vůbec mají o čem povídat.

Promítat a vyprávět bude Petr Jan Juračka, profesionální fotograf a postgraduální student (Přírodovědecká fakulta UK v Praze, Zoo Praha). Se svými fotografiemi z Bajkalu získal čestné uznání na prestižní mezinárodní soutěži International Photography Awards 2011 (USA), druhé místo v soutěži Jsem NIKON 2011 a titul Featured Photographer na sledovaném serveru fotopedia.com.

Provozovatel

Tibetská čajovna Dharmasala

Peckova 15
186 00 Praha 8
Tel.:
+420 724 023 174
Email:
info@dharmasala.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.dharmasala.cz
WWW:
docs.google.com/f...
GPS:
50,091161 14,447064
 
Region:
Praha
Město:
Praha 8
Tipy na výlet:
Praha 8 a okolí
 

Vstupné

Poznámka:

vstupné dobrovolné

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Betlémy 2022 – kostel sv. Cyrila a Metoděje v Karlíně

Betlémská krajina je namalovaná na plátně zavěšeném na zeď. Konstrukce jeskyně je ze dřeva.
Praha 8, Praha

Adventní dílny v Karlínském Spektru

Příprava na Advent začíná v Karlínském Spektru. Přijďte si užít předvánoční pohodovou atmosféru a vyrobit si tradiční adventní věnec nebo jiné vánoční dílničky.
Praha 8, Praha

Kruhy na vodě

Bez vody není života a bez života není umění. I takto se můžeme podívat na jeden ze základních živlů. Umělci na svých obrazech zachycují vodu z mnoha pohledů – střídání ročních období, voda a hra světel, voda a život kolem. Každá krajina má svá specifika, a to i ta česká.
Praha 8, Praha

Adventní galakoncert v Hudebním divadle Karlín

Slovenské pop-operní trio GIOIA ve složení Peter Ševčík, Martin Vetrák, Matej Vaník a Eva Urbanová, operní pěvkyně a sólista Národního divadla v Praze.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Kostel svatého Cyrila a Metoděje v Karlíně

Mohutná trojlodní novorománská bazilika v pražském Karlíně, stavěná z tesaného kamene podle vzorů starých románských kostelů, náleží svou rozsáhlostí mezi nejpřednější církevní stavby v Čechách.
Praha 8, Praha

Těhotenské cvičení a tančení v A centru Praha

A centrum o.s. průvodcem těhotenstvím, porodem a mateřstvím. Zúčastněte se těhotenského cvičení na míčích, gravidjogy, harmonizačního cvičení, nebo těhotenského tančení. Připravte se u nás k porodu, získejte vhodné kontakty na doprovod. Součástí programu jsou také přednášky pro rodiče.
Praha 8, Praha

Únikové hry – Upíří hrobka, Doupě neřesti a Mafia

Provozujeme tři únikové hry. První s názvem Upíří hrobka, která se odehrává v podzemní kryptě. Druhá úniková hra se jmenuje Doupě neřesti a pojednává o nevinné dívce která podlehla upírovi a stala se nesmrtelnou. Třetí hra s názvem Mafia je bojem o váš život v podsvětí kde vládne Don Katto.
Praha 8, Praha

Rodinné únikové hry Jungle a Zlobr

Znáte rodinné filmy Shrek a Jumanji? Staňte se hlavními hrdiny pohádkových příběhů i vy a vyzkoušejte interaktivní rodinné únikové hry tvořené s láskou pro hráče každého věku.
Praha 8, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Tibetská čajovna Dharmasala v Praze

Jedinečná kombinace cestovatelského prostředí s kulturou čaje a Himalájí, převážně Tibetu. Prvotřídní japonské, čínské či tibetské čaje, tradiční pokrmy, kulturní akce, workshopy, tibetské zpívající mísy k zapůjčení i ke koupi. V čajovně Dharmasala si užijete pohodovou atmosféru, klid a mír.
Praha 8, Praha

Nejen Bistro

Restauraci Nejen Bistro najdou hosté v dynamicky se rozvíjejícím pražském Karlíně. Tak trochu v centru i mimo něj.
Praha 8, Praha

Meze Restaurant na Praze 8

Filozofií naší restaurace je poskytnout hostům kvalitní pokrmy středomořské kuchyně připravené z nejčerstvějších surovin a zároveň jim dát příležitost okusit širokou škálu chutí, vůní a textur.
Praha 8, Praha

Vinárna WineList

Vinárna WineList se nachází v malém přízemí a rozsáhlejším sklepení historické budovy v Praze Karlíně.
Praha, Praha