Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Cestobraní 2023
Cestobraní 2023
Festivaly

Cestobraní 2023

Další ročník celodenního cestovatelského festivalu Cestobraní 2023 nabídne v kině Hvězda v sobotu 25. února šestihodinový program s pěticí cestovatelů a po něm ještě debatně-hudební afterparty!
Cestovatelský festival, který umožňuje návštěvníkům poznat krásy světa prostřednictvím přednášek zajímavých cestovatelů. Organizátorem Cestobraní jsou spolek Mysli Jinak a Městská kina Uherské Hradiště. Koná se v kině Hvězda a moderátorem festivalu jee cestovatel Jiří Eibensteiner.

JIŘÍ EIBENSTEINER ukáže Severní Ameriku křížem krážem a navíc stopem.
GITA MATLÁŠKOVÁ s sebou přiveze exotické končiny Indonésie.
Jak procestovat Jižní Ameriku od rovníku po Buenos Aires prozradí ŠTĚPÁN MÍŠEK.
S dítětem na cestách to není zrovna jednoduché, ale MARKÉTA KUTILOVÁ si s tím poradila a procestovala země Afriky i Asie.
A na závěr KATARÍNA KLUSOVÁ vyloží, co obnáší tři měsíce na rybářské lodi.

Po celý den nebude chybět nabídka Zahradního vegetu, tradiční čajové rituály s Tomem Pukšicem nebo doprovodný hudební a snad i výstavní program.
 

Provozovatel

Městská kina UH

Náměstí Míru 951, 686 01 Uherské Hradiště
kino Hvězda
686 01 Uherské Hradiště
Tel.:
+420 602 616 113
Email:
marek@myslijinak.cz
Email:
pet-kucerova@sezn...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.cesto...
WWW:
https://www.cesto...
GPS:
49,067479 17,468837
 
 

Vstupné

Cena: 350 Kč

Snížená cena: 250 Kč

Rodinné vstupné: 700 Kč

Poznámka:Předprodej 350 Kč Na místě 450 Kč Studenti, důchodci, firmy nad 10 vstupů 250 Kč, na místě 350 Kč Rodinné vstupné (2+2) 700 Kč

 

Časová náročnost

6,0 hodin

 
 

Gypsy Devils & ZUŠ Folklorika

FOLKLORIKA TOUR 2023 vám přináší 5 atraktivních a umělecky pestrých koncertů s originálním spojením cimbálového orchestru Cigánski Diabli s žáky základních uměleckých škol Folklorika.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Kriticky ohrožené jevy našich nářečí – výstava s mapami

Rozumíte řeči svých prarodičů, přátel a známých z jiných koutů naší země, mluví-li nářečím? Rozumějí oni vám? Zajímá vás, jak odlišná jsou naše nářečí? Chcete se dozvědět více o řeči svého regionu?
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Společenský život hmyzu

Výstava Kláry a Pavla Bezděčkových z Muzea Vysočiny Jihlava dává nahlédnout do úžasného světa miniaturních, ale o to zajímavějších tvorů – do světa hmyzu. Součástí výstavy jsou i insektária s živým hmyzem!
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Zvídálkové, vzhůru do muzea!

Rodinný program Slováckého muzea tentokrát s tématem ZIMNÍ MRAVENČENÍ.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti zaujímá v síti českých a moravských muzeí významné postavení. Hlavní budova ve Smetanových sadech v Uherském Hradišti je věnována expozici Slovácko a národopisným, archeologickým a historickým výstavám.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Šifrovací hra Slovácký Banksy

Uherské Hradiště se v posledních týdnech stalo revírem dosud neznámého pouličního umělce. Tajemný streetartista tvořící pod rouškou noci. Slovácké muzeum a Edhouse spustily novou mobilní aplikaci s názvem Slovácký Banksy.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Aquapark Uherské Hradiště – za vodními a saunovými zážitky

Vodní a saunový svět Aquaparku nabízí návštěvníkům celou řadu možností, jak si užít skvělý den. Pod jednou střechou najdete řadu atrakcí, plaveckých a zábavních bazénů, saun, odpočinkových zón a restaurací. A navíc v období letní sezóny jsou prostory vnitřního areálu rozšířeny o venkovní koupání.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Věznice v Uherském Hradišti

Věznice v Uherském Hradišti se zapsala do dějin krutými metodami vyšetřovatelů komunistické Státní bezpečnosti vůči politickým vězňům v 50. letech. Za druhé světové války ji využívalo gestapo jako shromaždiště politických vězňů před transportem do koncentračních táborů.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion s wellness na zimním stadionu v Uherském Hradišti

Nové ubytovací zařízení ve zrekonstruované budově zimního stadionu v Uherském Hradišti.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Penzion s wellness Uherské Hradiště – wellness pobyt v srdci Slovácka

Nové ubytovací zařízení ve zrekonstruované budově zimního stadionu v Uherském Hradišti. Penzion má k dispozici 13 pokojů, které nabízí celkovou kapacitu 37 lůžek plus přistýlky. Pokoje jsou dvoulůžkové, třílůžkové a čtyřlůžkové.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Apartmán a penzion Pod kopcem Uherské Hradiště

Penzion leží přímo na Vinařské cyklostezce, která protíná "hrozen" Mařatských vinných sklepů, nacházejících se v těsné blízkosti penzionu. Penzion vám může posloužit jako základna ke kulturním a turistickým výletům nejen po Uherském Hradišti a okolí, ale i v rámci celého regionu Slovácko.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Hotel Slunce se stylovou restaurací a vinotékou

Budova je jedinou dochovanou stavbou v renesančním slohu ve městě. V letech 2001 – 2003 prošla náročnou rekonstrukcí a modernizací. V současnosti vám tak může nabídnout luxusní komfort v historických prostorách, vytvářející exkluzivní prostředí v samotném centru Uherského Hradiště.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj