CESTA NA SEVER
Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Festivaly v celé ČR.
Během tří červnových víkendů zavítáme z valu Žižkovské Highline do zemí, odkud přijeli umělci na festival Tanec Praha. Vezměte s sebou děti, prarodiče i kamarády, každý si z víkendového menu vybere to své.
Krenovka* totiž patří nejen tanci, najdete tu výtvarníky spolku Trať 42 i půvabnou Čítárnu Unijazz, která obohatí nabídku o gastronomii severu, Afriky či Ukrajiny.

Pohybový workshop, práce s korálky, barvami či fotografií baví děti i dospělé. Severská literatura není jen Hans Christian Andersen, což nám odhalí skandinavistky Helena Březinová a Radka Stahr, autorské čtení slíbila Kateřina Pokorná / Svojost. Martin Lacko vás pozve do ateliéru Krenovka Bestiář, nechybí exkurze na Island před pondělním uvedením inscenace When The Bleeding Stops nebo do Norska, odkud pochází autoři Rock Me Baby.
 
SOBOTA 8. 6.
10.00 – 11.00 | Pohybový workshop pro děti – Tanec hrou | Žižkov Highline
pro děti 

Yana Reutova - choreografka, Olena Korotkova – lektorka, Anastasiia Pavlovska - lektorka
Během workshopu se děti naučí poznávat samy sebe skrze různé aktivity, jako jsou hry a taneční cvičení. Děti se budou také zaměřovat na pozorování prostředí kolem sebe, které je inspiruje k pohybu. Workshop je zaměřen na rozvoj pohybových schopností a sebevyjádření dětí.
 
10.00 – 18.00 | Korálkování s Barborou Šmídovou | Žižkov Highline
pro děti
Barbora Šmídová

S Barborou Šmídovou si můžete vybít kreativního ducha. Vyrábět se budou tradiční severské náramky i  různá zvířátka typická pro Skandinávii jako sobi, medvědi nebo různé druhy ryb. Stánek pro vás bude otevřencelý den, takže se můžete kdykoliv zastavit a vytvořit si vlastní originální šperky.
 
14.00 – 15.30 | Opouštění Adriany: Krenovka Bestiář x Festival TANEC PRAHA | Žižkov Highline
malba pro děti
Martin Lacko

Výtvarný workshop pro děti (6-13 let) je zaměřen na mýty o Ariadně, Théseovi a Mínotaurovi. Navážeme na ústřední motiv vizuálu letošního festivalu TANEC PRAHA, kterým je Tizianův obraz „Bacchus a Ariadna“, zobrazující příchod boha vína a veselí na malý ostrov k opuštěné krétské princezně. Kdo ji na Naxu opustil a jaké události k tomu vedly, si podrobně povyprávíme  a následně se pokusíme mýty ilustrovat. Kreslící potřeby budou na místě, oblíbené vlastní štětce si však děti mohou přinést.
 
16.00 – 17.00 | Hans Christian Andersen – pohádka ztracená v překladu | Žižkov Highline
přednáška 
doc. Helena Březinová, Ph.D
.
Dánštinářka Helena Březinová nás zavede do pohádkového světa Hanse Christiana Andersena. Na několika slavných Andersenových pohádkách předvede, jak rafinované jsou tyto zdánlivě naivní texty a o co čtenář přichází, když nečte toho pravého Andersena. Dozvíme se ale také zajímavosti ze života slavného pohádkáře a lépe pochopíme jeho tvorbu.
 
19.00 – 20.00 | To nejlepší z Islandu, aneb co doma nemáme | Čítárna Unijazz
přednáška 
Miljo Milev

Miljo Milev nás vezme na výpravu za islandskou přírodou, která skrývá všemožné pozoruhodnosti. Společně se podíváme na tamní vulkány, vodopády, geotermální pole na polární záři. Objevíme odlišnosti ostrova, která souvisí nejen s odloučením od Evropy. Dotkneme se také historie, současnosti i sociální situace.
 
NEDĚLE 9. 6.
10.00 – 11.30 | Barvené malování severu | zeď u Čítárny Unijazz
malba pro děti 
Jan Hladík 

Děti společně s výtvarníkem a náhodným hudebníkem budou moci ztvárnit islandskou a skandinávskou krajinu. Skrze hru s barvami vytvoří malby, které vyzdobí okolí Krenovky.
 
11.00 – 12.00 | Norsko – bohatá a krásná země | Žižkov Highline
přednáška 
Václav Bacovský

Jak se země ledovců, hor, fjordů srovnala s nečekaným ropným bohatstvím? V čem se Norsko podobá ČR a v čem je naopak odlišené? To vše a mnohem více se dozvíte na přednášce cestovatele a fotografa Václav Bacovského, který divákům přiblíží nejen krásy přírody ale i společenské zajímavosti Norska. Nebudou chybět ani  příběhy slavných polárníků, jako byli Roald Amundsen nebo Fridtjof Nansen.
 
14.00 – 18.00 | Analogová fotografie | Žižkov Highline
workshop 
Barbora Doleželová

Pořídit fotografii je dnes jednodušší než kdy dřív. Proto pro vás máme připravený workshop analogové fotografie, kde se naučíte zpomalit a zapřemýšlet nad tím, co chceme zachytit. Seznámíte se s rozdílem mezi dnes již běžně používanými digitálními a klasickými analogovými fotoaparáty. Můžete  si vyzkoušet několik fotoaparátů – klasických, ale také jednoduchých plastových vyráběných firmou Lomography či dřevěných dírkových komor vyráběných značkou Dirkoma.
 
15.00 – 16.00 | Tanec ve skandinávské literatuře | Žižkov Highline
beseda 
Radka Stahr

Popisem obrazů, zmínkou o písni nebo samotnou melodičností verše se otevírá mimo textový svět jiných médií.  Zatímco intermediální vztahy k výtvarnému umění a hudbě jsou v literární vědě podrobněji zkoumány, téma tance zůstává značně upozaděno. Tato přednáška představí tanec jako důležitý umělecký projev, který může v textech nabývat nejen charakterizující, ale dokonce i narativně zásadní funkce. Pozornost přitom bude věnována skandinávské literatuře, která se díky trendové vlně severských detektivek v posledních letech výrazněji zapsala do širšího povědomí čtenářů.
 
17.00 – 18.00 | Kouzlo rytmu | Žižkov Highline
pro děti 
Tomáš Kerle

Kouzlo rytmu a zvuků cajonů nám přiblíží hudebník Tomáš Kerle. Během workshopu, který je zaměřen převážně na děti, se účastníci naučí  pracovat s rytmy a zvuky cajonů. Připravte se na zábavnou a interaktivní hudební zkušenost!
 
19.00 – 20.00 | Svojost  | Žižkov Highline
autorské čtení 
Kateřina Pokorná

S Kateřinou Pokornou, známou pod přezdívkou Svojost, se vydáme na cestu do jejího nitra, kde objevuje skryté myšlenky a pocity. Její texty nás spojí s ní prostřednictvím sdílených příběhů a emocí. Díky nim můžeme lépe poznat sami sebe. Svojost nám svým autentickým vyprávěním ukazuje sílu slov a otevírá nám cestu k hlubšímu porozumění sobě i okolnímu světu. Její tvorba je zrcadlem nejen pro ni, ale i pro nás samotné.

Provozovatel

Tanec Praha

Husitská 22
130 00 Praha 3
Tel.:
+420 724 072 307
Email:
kristyna.simsova@...
Email:
barbora.dolezelov...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
www.tanecpraha.cz
GPS:
50,087186 14,441135
 
Region:
Praha
Obec:
Praha 3
Tipy na výlet:
Praha 3 a okolí
 

Cena

Poznámka:Dobrovolné vstupné. 

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Landscape Festival 2024

Landscape festival oživí v roce 2024 veřejný prostor na trase od Florence přes Žižkov až do Malešic. Letošní ročník, který potrvá od 13. června do 30. září, nese podtitul Cesta z města a zapojili se do něj přední architekti i výtvarní umělci.
Praha 3, Praha

Šary Vary 2024

Po skončení 58. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začínají oficiální festivalové ozvěny – Šary Vary. Návštěvníky čeká od 9. do 14 července výběr nejzajímavějších titulů z karlovarského programu.
Praha 3, Praha

Strážce města – expozice ve Svatomikulášské městské zvonici

Stálá expozice ve Svatomikulášské městské zvonici.
Praha 1, Praha

3KinoFest

Festival středoevropské kinematografie 3KinoFest pokračuje v roce 2024 již 11. ročníkem a to v termínu 11. – 16. listopadu.
Praha 8, Praha

Cyklovlak Cyklo Brdy – z Prahy přes Příbram do Blatné

Víkendový turistický vlak „Cyklo Brdy“ jezdí každý víkend a o státních svátcích z Prahy do Blatné po trase Praha hl. n. – Beroun – Zdice – Příbram – Březnice –– Blatná a zpět.
Praha 1, Praha

Lužickohorský rychlík

Lužickohorský rychlík jezdí z Prahy do oblasti Kokořínska a oblasti Lužických hor do stanice Mikulášovice dolní nádraží ve Šluknovském výběžku a zpět každou sobotu od konce března až do konce října.
Praha 2, Praha

Beactiveday v Contours Fitness Clubech

#BEACTIVE DAY v Contours Fitness Clubech – v rámci Evropského týdne sportu mohou ženy zdarma vyzkoušet cvičení v našich clubech, navštívit speciální vedené lekce na ženské partie, zvážit se na váze Tanita a také si pořídit výhodné členství v jedinečných clubech pouze pro ženy bez rozdílu věku.
Praha 5, Praha

Beactiveday v Contours Fitness Clubech

#BEACTIVE DAY v Contours Fitness Clubech – v rámci Evropského týdne sportu mohou ženy zdarma vyzkoušet cvičení v našich clubech, navštívit speciální vedené lekce na ženské partie, zvážit se na váze Tanita a také si pořídit výhodné členství v jedinečných clubech pouze pro ženy bez rozdílu věku.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Artcentrum Krenovka

Tanec, literatura, hudba, vizuální umění a divadlo. Usedlost Krenovka ožívá. Zrekonstruovaná kulturní památka v ul. Husitská v Praze otevřela své brány.
Praha, Praha

Ponec– divalo pro tanec v Praze

Jsme kreativním prostorem na rozhraní dolního Žižkova a Karlína, zázemím pro umělce*kyně i širokou veřejnost. Jsme prostorem pro kreativitu, setkávání a dialog pro všechny – od dospělých, přes děti, teenagery, celé rodiny, seniory, školní skupiny i lidi prchající před válkou.
Praha 3, Praha

Přeprava kol ve vlacích a autobusech LEO Express

Dopravce LEO Express provozuje na všech svých vlacích a vybraných autobusových linkách přepravu kol, a to vždy od dubna do října. Cestující mohou využívat nových stojanů, díky nimž není nutné kola skládat.
Praha 3, Praha

Mural Seifertova

Žižkovský mural z projektu Umění pro město se nachází pod vlakovou tratí v ulici Seifertova. Autory nástěnné malby je dvojice streetartistů známých pod uměleckými pseudonymy Obras a Akrobad.
Praha 3, Praha

Vojenský historický ústav v Praze

Vojenský historický ústav je vědecko výzkumné, muzejní a knihovní zařízení resortu Ministerstva obrany. Jeho posláním je soustavně a cílevědomě shromažďovat písemné a hmotné památky k dějinám našeho vojenství a armády, odborně o tyto fondy a sbírky pečovat, vědecky je zkoumat a zpracovávat.
Praha 3, Praha

Armádní muzeum Žižkov – Vojenský historický ústav Praha

Armádní muzeum Žižkov se po kompletní rekonstrukci otevřelo v říjnu 2022. V expozici si prohlédnete vojenské dějiny od prvopočátků do současnosti. Zažijte pocity, které prožívali naši vojáci v zákopech 1. světové války, vstupte rovnou do vřavy bojů.
Praha 3, Praha

Dům Radost na Žižkově se střešní vyhlídkou

Dům Radost na Žižkově, známý také jako Dům odborových svazů, nabízí nevšední výhled ze své střechy. Pro veřejnost je zde otevřeno v sezóně tj. od dubna do konce září. Konají se zde i kulturní akce.
Praha 3, Praha

Kino Přítomnost

Nemusíte se omezovat, pospíchat nebo se proklínat, že jste si nestačili zajistit občerstvení dopředu. V Přítomnosti se nežízní, ale obsluhuje až na vaše místo. Přítomnost má bar přímo v sále.
Praha, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hostel Florenc Praha

Hostel a hotel Florenc Praha se nachází přímo v areálu autobusového nádraží Praha Florenc, u stanice metra Florenc.
Praha 8, Praha

The Cloud One Prague

V pražské Hybernské ulici otevřel v dubnu 2024 čtyřhvězdičkový hotel The Cloud One Prague německého řetězce The Cloud One Hotels. Nabízí pohodlné ubytování, skvělou polohu v centru Prahy a střešní terasu s výhledem na město.
Praha 1, Praha

Adele Restaurant & Bar

Nově zrekonstruovaná restaurace nacházející se náměstí Republiky, v samém srdci stověžaté Prahy vás okouzlí vzdušným interiérem v příjemných barvách a nadchne pestrou nabídkou výborných pokrmů a nápojů.
Praha 1, Praha

Hotel King David Prague – speciální kosher služby

Hotel King David je nový 5* kosher lemehadrin hotel v centru Prahy poskytující komfortní ubytování v elegantních pokojích. Nachází se v samém centru Prahy v bezprostřední blízkosti historického centra, nákupní zóny i obchodní oblasti.
Praha 1, Praha

Hostel Elf Praha

Hostel Elf je fenomenální hostel s živou, pulzující a nezapomenutelnou atmosférou. Vznikl v roce 2000 a patří mezi první celoročně otevřené pražské hostely. Prošel mnoha rekonstrukcemi a nyní nabízí velice pohodlné, čisté a komfortní ubytování.
Praha 3, Praha

Arthur's Pub v Karlíně

Říká to každý, ale my to myslíme vážně – na kvalitních lokálních surovinách si zakládáme. A nejen na jejich kvalitě, ale také na původu a způsobu zpracování. Menu obměňujeme podle sezóny, aby bylo vše čerstvé a dostupné.
Praha 8, Praha

Restaurace Amano

Restaurace Amano je nejmladším přírůstkem do italské rodiny sítě restaurací La Collezione, Riccarda Lucqueho a Ondřeje Rákosníka. Amano se poprvé otevřelo v roce 2019.
Praha 1, Praha

Bistro Green Table

Bistro Green Table v budově Florentinum v Praze na Florenci nabízí nevšední zážitek pro všechny, kteří chtějí jíst zdravě, chutně a zároveň ohleduplně k přírodě.
Praha 1, Praha