Úvod > Kalendář akcí > Výstava v Café Nezisk na Pohořelci
Cesta Česka v Cafe Nezisk
"> Cesta Česka v Cafe Nezisk
1.6.
30.6.
Přidat foto
Výstavy

Výstava v Café Nezisk na Pohořelci

Cesta Česka ve spolupráci s Cafe Nezisk (mamacoffee) připravila na červen prezentaci svých aktivit. Kromě výběrové kávy, zákusku z domácí pekárny je zde možné získat zajímavé informace na téma putování a o projektech CČ. Veškerý zisk kavárny za měsíc červen poputuje na podporu aktivit spolku.
Spolek Cesta Česka připravil na červen prezentaci svých aktivit v kavárně Cafe Nezisk. Prodejní výstava probíhá ve spolupráci s jednou z provozoven sítě mamacoffee na pražském Pohořelci. Milovníci kávy si zde mohou zakoupit nejen výběrovou kávu a zákusek z domácí pekárny, ale také se dozvědět zajímavé informace na téma putování, o projektech spolku a zároveň přispět na dobrou věc. Veškerý zisk kavárny za měsíc červen poputuje na podporu aktivit Cesty Česka.
 
Spolek po celý červen představuje v Café Nezisk své projekty: Poutní cestu Blaník-Říp, která má sedm etap a je dlouhá 200 kilometrů, Pouť Českého Anděla, každoroční celodenní akci pro širokou veřejnost, dětský tábor Rytíř a Dáma a další. V kavárně je možné zakoupit si na cestu například cestovatelský deník, mapu Poutní cesty Blaník-Říp, trička spolku, tašky, porcelánové hrnečky různých velikostí a další suvenýry.

„Jedním z našich cílů je přiblížit lidem témata a hodnoty, které jsou někdy považovány za přežité nebo zbytečné, ale pro společnost mají zásadní význam. Jedná se například o témata vlastenectví nebo rozvoj duše a ducha," říká Jindřich Chmelař, předseda spolku Cesta Česka. „Náš podnik si velmi brzy získal srdce a chuťové pohárky místních milovníků kávy i turistů. Lidé jsou z konceptu kavárny nadšení,“ říká Rachel Pojarová, provozní kavárny Café Nezisk.„Zveme veřejnost, aby k nám přišla vybavit se na cestu, pro dobrou kávu či dezert. Nebo se třeba po cestě na Pražský hrad osvěžit vychlazenou cold brew, klasickou ledovou kávou či domácí limonádou, přitom získat pár zajímavých informací a přispět tak na dobrou věc. Ačkoli jsou prostory kavárny velmi malé, smysl, který podnik má je obrovský."