Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Varhanní koncert ve Štípě
Hudební a divadelní akce

Varhanní koncert ve Štípě

Poutní místo Štípa u Zlína je známé nejen jako monumentální stavba v těsné blízkosti krajského města, ale také jako místo, kde jsou jedny z největších a největších varhan v okolí.

Štípské varhany se rozezní v celé své kráse! 

Již tuto neděli 2. října se bude v 17 hodin v kostele Narození Panny Marie ve Štípě po dvou letech opět pořádat koncert z cyklu „Kouzlo varhan“. Tentokrát ponese název „Árie a varhany v proměnách staletí“. Kromě skvostných varhanních skladeb totiž zazní také překrásné árie za doprovodu varhan.

Program bude velmi nabitý. Od geniálních skladeb Johanna Sebastiana Bacha se napříč staletími přes díla W. A. Mozarta, F. Mendelssohna-Bartholdyho, C. Francka a dalších dostaneme až k našemu českému Antonínu Dvořákovi a jeho Biblickým písním. A vzhledem k tomu, že se koncert bude konat v mariánském chrámu, nesmí samozřejmě chybět skladba věnovaná Panně Marii – Ave Maria. Tentokrát ji uslyšíme v méně známé verzi francouzského skladatele Camilla Saint-Saënse. 

Za jedinečné štípské varhany usedne varhanice Michaela Káčerková, jejíž koncertní působení výrazně přesahuje hranice České republiky. Koncertuje napříč Evropou, a dokonce i v USA nebo Japonsku. Ve vlasti spolupracuje i s mnoha sólisty a orchestry. Vedle koncertní činnosti se v současné době zabývá rozsáhlým nahrávacím projektem „Historické varhany Karlovarského kraje“ a také působí jako ředitelka Karlovarského symfonického orchestru. 
S Michaelou Káčerkovou zavítá do Štípy sopranistka a skladatelka Terezie Švarcová, která též koncertuje v Čechách i v zahraničí. Působila jako sólistka Moravského divadla v Olomouci a v současné době je profesorkou na Pražské konzervatoři.
 

Provozovatel

Římskokatolická farnost Štípa

Mariánské náměstí 57
763 14 Zlín
Tel.:
+420 577 914 251
Tel.:
+420 776 363 962
Email:
blahova.michaela@...
Email:
tbobal@seznam.cz
WWW:
www.stipa.cz
GPS:
49,262470 17,716093
 
Region:
Zlínský kraj
Oblast:
Zlínsko – Luhačovicko
Město:
Zlín
Tipy na výlet:
Zlín a okolí
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Vánoční svátky v Zoo Zlín s prodlouženou otevírací dobou

Sváteční procházku zpestří vánoční světelná výzdoba. Zoo zdobí nejen typické vánoční motivy, ale také světelné siluety exotických zvířat. Uvidíte tak „zářící“ slony, tapíry, nosorožce, rejnoky, tučňáky, klokany, lvy, lachtana, medvěda, supy nebo žirafu.
Zlín, Zlínský kraj

Vánoce v útulku

Studenti FMK Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně prostřednictvím neziskového projektu Němá tvář pořádají Vánoce v útulku. Předchozí dva roky se tradiční akce nekonala z důvodu Covidu, ale letos celý útulek na jeden den opět ožije vánoční atmosférou.Výtěžek z celé akce poputuje právě na podporu zvířátek.
Zlín, Zlínský kraj

O kocouru Mikešovi s Mikulášskou nadílkou

Pohádka po které přijde Mikuláš.
Zlín, Zlínský kraj

Vánoční hvězda

Pohádka o Vánocích.
Zlín, Zlínský kraj

Hotel Lázně Kostelec

Relaxační pobyt v lázních je ideální spojení odpočinku a péče o zdraví. V Lázních Kostelec u Zlína si na své přijde každý.
Zlín, Zlínský kraj

Golf pro celou rodinu v Kostelci u Zlína

Golf je ta nejúžasnejší hra. Hrát ji mohou úplně všichni – mladí, staří, sportovci či intektuálové, muži, ženy, děti.
Zlín, Zlínský kraj

Japonská zahrada Mu-Shin ve zlínské zoo

Ve zlínské zoo najdete jednu z nejrozsáhlejších japonských zahrad v Česku. Na ploše téměř 1000 m² můžete obdivovat typickou suchou kamennou horskou zahradu. Jejími dominantními prvky jsou tři stoleté exempláře borovice drobnokvěté dovezené přímo z Japonska.
Zlín, Zlínský kraj

Vrápenci i netopýři na zámku Lešná

V Zoo Zlín se nesetkáme jen s exotickými zvířaty, ale i se vzácnými létajícími savci z naší přírody. V areálu zoo se nachází zámek Lešná, jehož půdy si oblíbili kriticky ohrožení vrápenci malí a další dva druhy netopýrů. V blízkém okolí zámku byl potvrzen výskyt celkem osmi druhů letounů.
Zlín, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Africa House – africký glamping nedaleko Zoo Lešná

Spojení luxusu, přírody a kempování v autentickém Safari stanu dovezeném z Jižní Afriky nabízí africký glamping nedaleko Zlína, u obce Štípa.
Zlín, Zlínský kraj

Restaurace Hotel Lázně Kostelec

Hotelová restaurace nabízí chutné menu v příjemném prostředí, s nádherným výhledem do přírody. Z nabídky si vyberou milovníci české kuchyně i světových specialit. V létě je restaurace rozšířena o venkovní terasu. Hosté mohou bezplatně využít Wi-Fi připojení. Restaurace je klimatizována.
Zlín, Zlínský kraj

Farma Štípa – mléčné dobroty přímo ze dvora

Plánujete cyklovýlet v okolí Zlína? Chcete si po návštěvě zlínské zoo přinést něco dobrého k večeři? Navštivte nás na Farmě Štípa.
Zlín, Zlínský kraj

Penzion Uno Zlín

Nabízíme příjemné ubytování ve Zlíně s výbornou domácí kuchyní. Pohodová rodinná atmosféra, tříhvězdičkový komfort a široký výběr pokojů za příznivou cenu.
Zlín, Zlínský kraj