Úvod > Kalendář akcí > Český lev - předávání výročních cen České filmové a televizní akademie
Český lev - předávání výročních cen České filmové a televizní akademie
"> "> "> "> "> "> ">
7.3.
+ Přidat foto

Český lev - předávání výročních cen České filmové a televizní akademie

Kdy 7. březen 2020 Společenské akce
27. ročník Českého lva, výročních cen České filmové a televizní akademie (ČFTA), proběhne v sobotu 7. března ve Dvořákově síni pražského Rudolfina a v přímém přenosu jej odvysílá Česká televize na ČT1 od 20 hod.
Více než 300 renomovaných filmových profesionálů hodnotí v patnácti kreativních kategoriích hrané, animované a dokumentární filmy a ve dvou kategoriích televizní tvorbu. Patnáctičlenné prezídium ČFTA pak oceňuje každoročně mimořádný přínos české kinematografii a může udělit i cenu za mimořádný počin v oblasti audiovize. Dodejme, že nejvíce Českých lvů, rovný tucet, si dosud odnesl film Masaryk Julia Ševčíka za rok 2016 a jen o jednoho méně získal tři roky před tím Hořící keř Agnieszky Hollandové. Historicky nejúspěšnější herečkou mezi akademiky je Anna Geislerová s celkem pěti Českými lvy, mezi muži pak vede zcela přesvědčivě Ivan Trojan se šesticí sošek.
 
Role moderátora se zhostí již podruhé herec Václav Kopta.

Český lev je prestižní česká filmová cena udělovaná od roku 1993. Filmy jsou hodnoceny na základě hlasování členů České filmové a televizní akademie. Slavnostní ceremoniál vyhlášení výsledků se uskuteční v sobotu 7. března 2020 ve Dvořákově síni pražského Rudolfina a v přímém přenosu jej odvysílá Česká televize na ČT1 od 20.00 hod. Nominace budou vyhlášeny 15. ledna 2020 v prostorách pražského CAMPu a s přímým přenosem na ČT24.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 1. 2020