Úvod > Kalendář akcí > Českoslovenští státníci ve vile Stiassni

Českoslovenští státníci ve vile Stiassni

Kdy 9. březen 2018 10:00 - 31. prosinec 2018 16:00 Společenské akce
Výstava mapující významné státní návštěvy, které nocovaly ve vládní vile, dnes označované jako Vila Stiassni. Výstava s dalším programem přiblíží medailony významných politických činitelů, ale také představí vilu jako honosný, reprezentativní prostor vždy připravený hostit vysoce postavené politiky.
Vila Stiassni je významnou památkou brněnské meziválečné architektury, kterou si nechala od uznávaného architekta Ernsta Wiesnera na konci 20. let postavit rodina židovského textilního průmyslníka. Poté, co rodina opustila před okupací svůj domov, začala se brzy po válce psát zcela jiná, ovšem velmi výrazná, historie celé stavby. Začala totiž sloužit jako tzv. vládní vila – tajemné místo, které poskytovalo klid, bezpečí a především luxus významným politickým návštěvám města Brna. V jejích zdech nocovali téměř všichni českoslovenští prezidenti, včetně řady představitelů zahraniční politiky a dalších zajímavých osobností.

Stěžejním výstupem bude výstava, která představí návštěvníkům osobnosti, které prošly zdmi vládní vily. Navíc se po celý rok v rámci prohlídek vily zaměříme na fungování a podobu domu připraveného na jedno zavolání pohostit prezidenty a díky dalším doprovodným akcím přiblížíme atmosféru a životní styl vyšších vrstev té doby. Nebude chybět móda, automobily či květiny.
Celý popis
Naposledy změněno: 1. 2. 2018