Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Československý multižánrový festival pro děti Z Pohádky do rozprávky
Akce pro děti

Československý multižánrový festival pro děti Z Pohádky do rozprávky

Ve valašskomeziříčském Amfiteátru a přilehlém parku se v sobotu 6.9.2014 koná Československý multižánrový festival pro děti. Cílem festivalu je přiblížit českým dětem prostřednictvím slovenských pohádek a hudebních vystoupení slovenský jazyk, jemuž děti po rozdělení hranice téměř nerozumí.

Festival pořádá meziříčské občanské sdružení Přístav ProCulture ve spolupráci s Kulturným a informačným centrom Čadca. Na festivalu bude pohádek v podání výborných slovenských divadel spousta. Většinou jde o představení, která jsou interaktivní a děti tak ve slovenském jazyce přímo komunikují. Pokud některým slovům neporozumí, pak jim s překladem pomohou herci a samozřejmě hlavně rodiče.

Pořadatelé připravili na festivalu také doprovodný program. Děti se mohou zúčastnit přímého přenosu Junior TV Čadca. Slovenští moderátoři budou v improvizovaném studiu vysílat přímý přenos do kavárny „U unaveného rodiče“, kterou bude v obřím stanu provozovat meziříčská kultovní hospůdka Přístav. Ve studiu budou probíhat nejen rozhovory s českými dětmi, ale také se zajímavými hosty z řad účastníků festivalu.

Program je připraven pro děti od 10 měsíců do 15 let. K vidění bude nejen unikátní představení pro batolata tzv. Batolárium, ale také pohádky k zamyšlení pro starší děti i dospělé. Připravena je Herní zóna, která bude plná obřích dřevěných her i sprejerský workshop. Meziříčská ZUŠ Alfréda Radoka připravila Plastelinové symposium. Každý, kdo přijde do Zóny ZUŠ, dostane plastelínu a bude mít za úkol vmodelovat část společného tematického díla. Děti mohou plnit úkoly v Rozprávkové zahradě a nebo vystoupit na Speakers' Conneru, tedy scéně na které může pod heslem „Zazpívej, zahraj co chceš, ukaž se!“ vystoupit kdokoliv, kdo má talent a odvahu.

Vstup na festival je zcela zdarma.

Provozovatel

Amfiteátr Valašské Meziříčí

Svěrákova
757 01 Valašské Meziříčí
Tel.:
+420 737 966 264
Email:
pristavprocuture@...
WWW:
www.festivalprode...
GPS:
49,476742 17,967276
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Vánoce v muzeu ve Valašském Meziříčí

Užijte si kouzelnou atmosféru Vánoc na akci plné lidových zvyků, výtvarného tvoření, tradičních a spoustu další zábavy s tématikou adventu na Valašsku.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

S láskou k Valašsku

Obsáhlá výstava k 130. výročí narození malíře, grafika, ilustrátora a spisovatele Jožky Barucha.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Vánoce na Valašsku – Od adventu po Tři krále

Jaké byly Vánoce na Valašsku kdysi a dnes?
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Vánoční tvoření

Přijďte si užít vánoční čas do MaGC, kde si společně vyrobíme zimní dekorace.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Naučná stezka u zámku Kinských

Vydejte se na naučnou stezku Zámecký park ve Valašském Meziříčí. Výlet pro malé děti, které zvládnou trasu ujít i samy.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí

Památka ve správě Muzea regionu Valašsko prošla v posledních třech letech rozsáhlou rekonstrukcí a od března 2022 je opět přístupna veřejnosti. K hlavní lákadlům patří moderní multimediální expozice o vztahu člověka a okolní přírody.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Moravská gobelínová manufaktura ve Valašském Meziříčí

Vydejte se do centra tkalcovského řemesla, umění a textilního designu. Moravská gobelínová manufaktura se již více než sto let věnuje ručnímu tkaní klasických gobelínů, originálních koberců a uměleckých tapiserií. V nabídce jsou kurzy, kde si vyzkoušíte kompletní realizaci vlastního koberce.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Vrtule – svět her a poznání ve Valašském Meziříčí

V krásné valašskomeziříčské renesanční budově najdete Vrtuli, místo pro zvídavé děti a dospělé. Třípatrový dům her poskytuje zázemí pro příjemně a užitečně strávený čas při hraní, tvoření a učení se zážitkem.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Zašívárna ve Valašském Meziříčí

Ochutnejte lahodnou kávu z pražírny Mamacoffee, vynikající zákusky, pralinky a jiné dobroty.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Hotel Apollo Valašské Meziříčí

Hotel Apollo ve Valašském Meziříčí je umístněn v klidné části města pouhých pět minut od centrálního náměstí. Kromě ubytování nabízí hotel také příjemné posezení v hotelové kavárně.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Hotel Abácie & Wellness ve Valašském Meziříčí

Hotel Abácie je komfortní rodinný hotel, který nabízí pohostinnost, relaxaci a sportovní vyžití na vysoké úrovni, kde se hostům věnuje příjemný personál s osobním přístupem ke každému individuálnímu přání a požadavku klienta.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Muzeum řeznictví Valašské Meziříčí

Muzeum řeznictví ve Valašském Meziříčí zahájilo provoz v září 2015 a představuje vzácnou přehlídku desítky let starých řeznických strojů z 1. poloviny 20. století. Stroje navíc před očima návštěvníků skutečně ožívají, roztáčí je totiž funkční transmisní pohon poháněný stacionárním motorem...
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj