Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > České trio, Lukáš Hurník a hosté-mistrovský taneční pár R. Kytka a Š. Hesová
Roman Kytka a Šárka Hesová
Hudební a divadelní akce

České trio, Lukáš Hurník a hosté-mistrovský taneční pár R. Kytka a Š. Hesová

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Hudební a divadelní akce v celé ČR.
Hostem koncertu známého komorního souboru bude tentokrát mistrovský taneční pár R. Kytka a Š. Hesová, mj. semifinalisté letošního mistrovství světa ve standardních tancích, a zatančí přímo na pódiu za doprovodu Českého tria. Program doplní skladby Haydna, Dvořáka a Čajkovského. Uvádí Lukáš Hurník.

„ČESKÉ TRIO, LUKÁŠ HURNÍK A JEJICH HOSTÉ 2014“ je název volného pokračování koncertního cyklu, který v loňském roce přinesl pražskému publiku známý komorní soubor s dlouholetou tradicí /původní ansámbl založen 1897/.

České trio jako následovník předchozích slavných trií téhož jména působí na naší hudební scéně již 15 let ve složení Dana Vlachová – housle, Miroslav Petráš – violoncello a Milan Langer – klavír. Tito umělci navštívili téměř všechny světadíly, účinkovali ve stovkách koncertů a jejich umění je zachyceno v řadě nahrávek. Odborná kritika vysoce hodnotí především kompaktnost souboru, přestože je tělesem výrazných hráčských individualit, mistrovství a čistotu hudebního stylu, vroucnost a hloubku projevu i jeho spontánnost a temperament.

Pedagogické poslání (všichni členové tria působí rovněž jako pedagogové Pražské konzervatoře, Miroslav Petráš je navíc profesorem Hudební fakulty AMU) má velmi blízko k pomoci mladým umělcům do koncertního života, a tak nepřekvapí, že si renomovaný soubor zve jako hosty třeba vynikající studenty Pražské konzervatoře, kteří se již mohou pochlubit výjimečnými úspěchy (loňský cyklus a letošní červnový koncert).

O brilantním slovním i odborném projevu Lukáše Hurníka není třeba se dlouze rozepisovat. Tato osobnost, sama působící v oblasti aktivního tvůrčího umění i v jeho významných organizačních institucích, patří dnes k pilířům současného hudebního dění u nás. Spojení tohoto moderátora se špičkovým souborem a mladými sólisty nám připomene doby, kdy komorní hudba na nejvyšší interpretační úrovni byla častým hostem v televizi a kdy vysoce odborný, ale divákovi maximálně přístupný výklad přilákal k obrazovkám dnes těžko představitelný počet diváků. Cíli přiblížit se co nejvíce běžnému návštěvníkovi koncertů pomáhá i loňská novinka – souběžná digitální projekce obrázků, které se vážou k autorovi prováděné skladby, k době jejího vzniku apod.

Součástí těchto koncertů bývají i provedení děl současných českých skladatelů za osobní účasti autorů. Ve spojení s ideálním a téměř domácím prostředím nádherného nového Koncertního sálu Pražské konzervatoře, kde se výjimečný a oboustranný bezprostřední kontakt umělců a publika snoubí s vynikající akustikou, můžeme i letos od koncertů Českého tria očekávat krásné a nevšední zážitky.

Na koncertě 4. listopadu 2014 v 19:30 hod. pod názvem „HUDBA A TANEC“ vystoupí v Koncertním sále Pražské konzervatoře Praha 1, Dvořákovo nábřeží 2 netradičně mistrovský taneční pár Roman Kytka a Šárka Hesová, vicemistři České republiky ve standardních tancích a úspěšní účastníci mnoha světových soutěží – v ukázkách stepu, valčíku a tanga.

PROGRAM: Joseph Haydn – Trio G dur XV/25 „All’ Ongarese” Jaroslav Ježek – Bugatti step Petr I. Čajkovskij – Valčík Antonín Dvořák – Slovanský tanec č. 7 c moll Astor Piazzola – Jaro z Ročních dob (tango) Petr I. Čajkovskij – Trio a moll op. 50.

Svátky hudby v Praze – Václav Hudeček a jeho hosté

Cyklus komorních koncertů s houslistou Václavem Hudečkem, 32. ročník, bude slavnostně zahájen 31. října 2023 v pražském Rudolfinu.
Praha 1, Praha

Český spolek pro komorní hudbu – Julia Fischer

V nádherném programu zahrnujícím Bacha, Mozarta a Suka se vedení Komorního orchestru České filharmonie ujme excelentní německá houslistka se slovenskými kořeny Julia Fischer.
Praha, Praha

Herní hudba v Rudolfinu – Gamess Filmovou filharmonií

Čtvrté pokračování koncertu herní hudby GAMES (27. 4.) přinese jak hudbu z hitů českého videoherního průmyslu Mafia a Kingdom Come: Deliverance, tak světových titulů League of Legends, Diablo nebo The Elder Scrolls. Koncertem diváky provede legenda herní žurnalistiky Mikoláš Tuček.
Praha 1, Praha

Suk–Dvořák–Martinů

Dirigent Petr Altrichter uvede s rozhlasovými symfoniky program z hudby českých skladatelů tří generací, které spojuje vztah učitel-žák. Josef Suk, jehož brilantní Fantastické scherzo vyslechneme úvodem, byl žákem
Praha, Praha

Finále soutěže: lesní roh

Chuhei Iwasaki - dirigent.
Praha 1, Praha

75 let soutěže Pražského jara

Mezinárodní hudební soutěž Pražské jaro v roce 2024 oslaví 75. ročník. Během tři čtvrtě století existence stála na počátku hvězdné dráhy mnoha domácích i zahraničních hudebníků. Ti teď do Prahy znovu zavítají z různých koutů světa, aby společně vystoupili na mimořádném slavnostním koncertě.
Praha 1, Praha

Láska a život ženy

Miah Persson – soprán, Malcolm Martineau – klavír.
Praha 1, Praha

Collegium Vocale Gent 

Belgický soubor Collegium Vocale Gent je ikonou historicky poučené interpretace.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Divadlo Na Rejdišti – divadlo Pražské konzervatoře

Divadlo Pražské konzervatoře slouží jako inscenační prostor pro studenty pátých a šestých ročníků. Tvůrčí výsledky studentů nejsou izolovány ve školních zdech, ale naopak jsou určeny širokému publiku ve večerních představeních.
Praha 1, Praha

Uměleckoprůmyslové museum v Praze

Uměleckoprůmyslové museum v Praze je po rekonstrukci opět otevřeno pro veřejnost. Nabízí třikrát větší výstavní prostor než před rekonstrukcí a moderní zázemí pro návštěvníky. Zahrada muzea, která byla po rekonstrukci poprvé otevřena pro veřejnost, se stala vyhledávanou zelenou oázou v centru města.
Praha 1, Praha

Rudolfinum – sídlo České filharmonie a galerie současného umění

V 19. století postrádala Praha opravdu reprezentativní i kapacitou vyhovující prostory pro potřeby symfonického orchestru a pro umístění obrazárny. Proto vznikl záměr postavit budovu, která by tyto dvě potřeby uspokojila a zároveň by ilustrovala ekonomický i kulturní rozvoj českého národa.
Praha 1, Praha

Edukační centrum České filharmonie v Rudolfinu

V Rudolfinu vzniklo v roce 2022 nové Edukační centrum České filharmonie.
Praha, Praha

Apartmán pro Richarda Hirsche navržený Adolfem Loosem

Adolf Loos vytvořil několik mistrovských děl v Čechách, v nichž je viditelné zjednodušení exteriéru a interiéru. Jednou z jeho prací byl i interiér pro Richarda Hirsche, který byl peripetií osudu přestěhován z Plzně do Prahy-Josefova. Po předchozí domluvě jej můžete navštívit.
Praha 1, Praha

Klausová synagoga

Klausová synagoga se nachází v těsném sousedství Starého židovského hřbitova. Její název je odvozen z německého slova "Klaus" ve významu "malá budova", které vzniklo z latinského "claustrum".
Praha 1, Praha

Obřadní síň – budova pražského Pohřebního bratrstva v Praze

Budova bývalé obřadní síně a márnice při Starém židovském hřbitově byla zbudována v pseudorománském slohu v letech 1911–1912 podle návrhu architekta J. Gerstla.
Praha 1, Praha

S vodníkem na Kampu – zábavná prohlídka pro celou rodinu

Pojďte se na chvíli proměnit na vodnickou rodinku a prozkoumejte při tom ostrov Kampu, Malou Stranu, Karlův most a samozřejmě Vltavu! Prohlídka je určena pro rodiny s dětmi od 4 do 12 let a zabývá se především legendami, spojenými s Vltavou, Karlovým mostem a vodou vůbec.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Café Rudolfinum

Cafe Rudolfinum se nachází ve významné architektonické památce Prahy z konce 19. století. Novorenesanční budova je i sídlem prestižní České filharmonie a Galerie Rudolfinum. Kavárna s krásným interiérem nabízí snídaňové menu, studené a teplé pokrmy, dezerty, alkoholické a nealkoholické nápoje.
Praha 1, Praha

Restaurace Mlýnec – gastronomické zážitky nedaleko Karlova mostu

Čeká na vás nejlepší místo v Praze a netušený kulinářský zážitek. Mlýnec je nejmladší restaurací společnosti Zátiší Catering Group s vyhlášenou mezinárodní kuchyní Marka Purkarta.
Praha 1, Praha

Les Moules – největší výběr mušlí v Praze

Kus Belgie přímo v srdci Prahy. Mušle, mořské plody a belgické pivo – vítejte v Les Moules.
Praha 1, Praha

Marina Ristorante – lodní restaurace na Alšově nábřeží v Praze

Tato "plovoucí restaurace" se nachází na obří lodi, která se dělí na spodní a horní palubu, odkud je krásný výhled na Pražský hrad a Karlův most. Kotvíí u Alšova nábřeží na Praze 1.
Praha 1, Praha

Fairmont Golden Prague Hotel s restaurací Zlatá Praha – bývalý Intercontinental

Fairmont Golden Prague Hotel (bývalý Intercontinental Prague) je luxusní hotel v centru města, jen pár minut od turistických památek. Prochází generální rekonstrukcí, otevřen by měl být v druhé polovině roku 2024.
Praha 1, Praha

Restaurace Zlatá Praha – uzavřena z důvodu rekonstrukce

Restaurace Zlatá Praha s magickým výhledem na Staré Město se nachází v devátém patře hotelu InterContinental Prague. Restaurace Zlatá Praha je uzavřena z důvodu rekonstrukce.
Praha 1, Praha

Restaurace Občanská plovárna

Občanská plovárna je rozhodně jedno z nejatraktivnějších míst v Praze, kde se můžete výborně najíst. Charakteristická architektura budovy na břehu Vltavy nabízí naprosto úžasný výhled přes řeku na Staré Město, velkou terasu nad hladinou, zahradu i hlídané parkování v objektu.
Praha 1, Praha

Café Marés

Kavárna a gelaterie nacházející se v centru Prahy.
Praha 1, Praha