!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > České písně pro duši a všem okolo

České písně pro duši a všem okolo

Kdy 13. březen 2020 18:00 - 20:30 Hudební a divadelní akce
Mantro-písničkářské setkání v Zastávce na cestě nedaleko od Prahy. David Breiter, zakladatel Mantrovníků, přijede zahrát a zazpívat tentokrát mantry a písně v českém jazyce. Zahraje své známé i méně známé písně inspirované 20 lety mantrování.
Skvělá příležitost pro toho, kdo cítí potřebu uklidnění a zastavení se po náročném týdnu, v uspěchané době, pro toho, kdo rád zpívá nebo poslouchá mantry, je rád v milé společnosti duchovněji naladěných přátel anebo všechno z toho. Davida Bretitera, zakladatele  Mantrovníků, kytaristu a zpěváka známe většinou díky zpívání manter v různých čajovnách a jógových centrech ve společnosti dalších hudebníků a zpěváků. Tentokrát přijede na speciální akci - zahrát sám do "Zastávky na cestě" české mantry, jak by se daly české písně pro srdce a duši nazvat.

Slyšet, zpívat, vnímat jeho písně je nádhera. Další rozměr těmto zážitkům umožní to, že budou znít slova jednoduchých písní, kterým člověk rozumí a může je procítit do hloubky úplně jinak než slova v sanskrtu, u kterých ví většinou jen nosné téma a poselství. Tyto písně mohou být mocným nástrojem jak poznat kde nám do 100%tní rezonance něco chybí, zeptat se sam/a sebe proč, co je za tím, co mi to ukazuje... A naopak si užít blaženosti a vnitřního klidu, míru, sounáležitosti, rozšíření, když slova zvučící z našich úst rezonují v celém těle, mysl se jim nikterak nebrání a otevírají "To" zatím, tak málo poznané v našem nitru... David je úžasný a písně Mantrovníků opravdu hluboké a přitom tak prosté, že života. Více info např. na jejich webových stránkách.

Dveře i srdce jsou otevřeny i těm, kdo zpívat nechtějí, nebo se neodvažují, mohou jen poslouchat, vnímat atmosféru a cítit sounáležitost...
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 2. 2020

Aktivity v okolí

Rozhledna na Pepři Jílové u Prahy

Rozhledna na Pepři Jílové u Prahy

Jílové u Prahy, Střední Čechy
Kostel sv. Vojtěcha v Jílovém u Prahy

Kostel sv. Vojtěcha v Jílovém u Prahy

Jílové u Prahy, Střední Čechy
Naučná stezka Jílovské zlaté doly

Naučná stezka Jílovské zlaté doly

Jílové u Prahy, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Pizza Na Zastávce Štěchovice

Pizza Na Zastávce Štěchovice

Štěchovice, Střední Čechy
Farma Michael na tvrzi Nedvězí

Farma Michael na tvrzi Nedvězí

Netvořice, Střední Čechy
Restaurace Mandava

Restaurace Mandava

Sulice, Střední Čechy
Camping Oase Praha

Camping Oase Praha

Dolní Břežany, Střední Čechy