Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Čertovským vlakem do pražského podzemí
Čertovským vlakem do pražského podzemí
Akce pro děti

Čertovským vlakem do pražského podzemí

Pojeďte si se společností Kladenská dopravní a strojní, s.r.o. užít Mikulášskou trošku jinak. 1. prosince 2018 bude vypravena "čertovská" souprava do Staré čistírny v Bubenči. Vezměte děti, příbuzné a vyrazte do podzemí za čertíky, rarášky a Luciferem.
Stará čistírna s unikátním systémem chodeb přímo vybízí k netradičním aktivitám. Ve spolupráci s KDS s.r.o. můžete připravit dětem zcela ojedinělý zážitek, a to výpravou čertovským vlakem do pražského podzemí. Cestou je připraven zábavný program pod taktovkou tradičního tria, v pekelném podzemí navštívíte rarášky, Mikuláš na Vás počká ve strojovně, svezete se na převozníkově nebeském prámu a odnesete si mikulášskou nadílku. V místě čistírny je možné zakoupit občerstvení v kavárně či na tržišti. Děti si navíc užijí divadla, dílen a malování na obličej. Vlak odjíždí v 11.30 z kladenského hlavního nádraží.

Komentovaná prohlídka Hotelu International

Ve spolupráci s hotelem si projdeme jednotlivá patra od shora až dolů.
Praha 6, Praha

Adventní den s techniky

Tradiční akce s vánoční tématikou ve Stanici techniků. Můžete se těšit na rukodělné workshopy, řemeslné dílny, pečení perníčků a bohatý kulturní program.
Praha 6, Praha

Fenomén sídlišť

Někteří z nás vyrůstali na sídlištích, někteří z nás tam dodnes žijí a každý z nás zná alespoň jednoho člověka, jehož život je s panelákem nějakým způsobem spjat...
Praha 6, Praha

Praha na přelomu milénia (Postmoderní a současná architektura)

Ve 2. polovině 80. let vznikaly v Praze velice nápadité a originální stavby, které byly opět silně kontroverzní, ale dnes již neodmyslitelně patří ke klenotům pražské architektury. V 90. letech se z nově vzniklé České republiky stala brána do svobodné Východní Evropy...
Praha 6, Praha

Aktivity v okolí

Stará čistírna odpadních vod Bubeneč

Stará čistírna odpadních vod v Praze – Bubenči je významným dokumentem historie architektury, techniky a vodohospodářství. Byla postavena v letech 1901 – 1906 a k čištění odpadních vod sloužila až do roku 1967. Projekt čistírny vypracoval inženýr britského původu sir William Heerlein Lindley.
Praha 6, Praha

Půjčovna historických motocyklů Jawa/ČZ

Zažijte Prahu, okolní hrady či venkov jinak. Usedněte na legendární Pionýry, svezte se ve Velorexu či v sajdkáře motorky Ural a vyražte za krásami okolí. Ať už vás lákají komentované vyjížďky či individuální pronájmy, Czechoslovakia Moto je tu pro vás.
Praha 6, Praha

Na kole až na konec Stromovky

Cyklostezka, která začíná v Papírenské ulici v pražské Bubenči, navazuje na Stromovku a prodlužuje cyklodálnici A1 směrem k hranicím Prahy a dále podél řeky do Klecánek. Příjemnou projížďkou okolo Vltavy se dostanete k holešovickému Výstavišti nebo na opačnou stranu do Roztok.
Praha 6, Praha

Kytky k jídlu po celý rok

Během celoročního cyklu kurzů se naučíte poznávat všechny jedlé květy, které potkáte v přírodě i v zahradách. Oblíbíte si jarní saláty, vonné a ozdobné květy a neznámá luční koření.
Praha 6, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Café Továrna

Stylová kavárna nabízí čerstvou kávu, studené i teplé nápoje a další občerstvení. Je otevřena denně po celý rok. Na své si přijdou milovníci kvalitně připravené kávy, ale i děti. Nabízíme domácí limonády a čaje, belgické pralinky, koláče a pizzu.
Praha 6, Praha

Hotel International Prague

Hotel International Prague je česká národní památka se zajímavou historií. Nachází se v klidné rezidenční čtvrti na Praze 6, v bezprostřední blízkosti centra města. V současné době nabízí 278 plně klimatizovaných pokojů v kategoriích Standard, Superior, Executive, Executive Tower a Tower Suite.
Praha 6, Praha

Art&Food Zoona

Street Food v prostorách bývalého Trojského pivovaru vhodné pro rodiče s dětmi, cyklisty, bruslaře, ale i pěší, kteří chtějí ochutnat dobré jídlo, lehnout si do naší houpací sítě, zahrát si fotbálek, vypustit děti do koutku a sledovat, jak na odrážedlech nadšeně brázdí areálem.
Praha 7, Praha

Hostinec Na Slamníku

Bubenečská hospoda „Na Slamníku“ je skutečná pražská legenda, kultovní hospoda už od 60.let, hrdá na svojí dlouholetou historii. Jedná se o jednu z nejstarších stále fungujících hospod v Praze.
Praha 6, Praha