Úvod > Kalendář akcí > Černohorské šlápoty - turistický pochod před jarní krajinou
Černohorské šlápoty - turistický pochod před jarní krajinou
"> "> ">
22.2.
+ Přidat foto

Černohorské šlápoty - turistický pochod před jarní krajinou

Kdy 22. únor 2020 6:30 - 21:00 Sportovní akce
Černohorské šlápoty jsou jedním z prvních letos pořádaných turistických pochodů. Tato akce je připravena pro příznivce před jarních pochodů malebnou přírodou v oblasti táhnoucí se od severního okraje Brna až k Černé Hoře. Trasy vedou převážně po turistických značkách lesy i polními cestami.
Do blízkého i dalekého okolí města Brna, do lesů a hájů, na polní cesty a  mnohá čarovná místa zavedou turisty trasy pochodu Černohorské šlápoty. Letos asi nikde nebudou praskat pod nohama krystalky sněhu, ale o to více se turisté budou moci kochat probouzející se, již téměř jarní přírodou.

Pochod je určen pro širokou veřejnost, pro aktivní turisty i jen pro ty kteří si chtějí jen vyjít na procházku do přírody. Nejkratší trasy jsou vhodné i pro rodiny s malými dětmi a kočárky.

Trasy 18. ročníku mezinárodního pochodu IVV v délkách 4,8,14,24,34,45,54 a 106 km, vedou převážně po turistických značených cestách Brněnským masívem a Adamovskou vrchovinou až k Černé Hoře.

Černohorské šlápoty vás provedou malebnou krajinou s četnými přírodními i kulturními zajímavostmi a památkami. Turisté zavítají mimo jiné na vrchol Velká Baba, Kuřimskou horu, na rozcestí Zlobice s možností navštívit rozhlednu a ovčí a kozí farmu. pod Babí lom s plastikou Lelkovadla.Do Vranova s klášterem, nebo k  pivovaru v Černé Hoře. Projdou malebným Údolím Ponávky s rybníčky a dřevěnými plastikami. Na trasách také turisté najdou lesní studánky, plastiky a památníky. Na letošní oslavu plnoletosti pochodu turisté najdou na každém kontrolním stanovišti malé občerstvení. Dostatek teplého studeného i tekutého občerstvení bude na startu i v cíli. Každý účastník obdrží diplom za účasr a malou pozornost. K dispozici bude i odznak pochodu a razítko pochodu i výroční. Na startu každý účastník obdrží popis  a mapku trasy. Pochod se koná za každého počasí.
  
 
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 2. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Exotický catering

Exotický catering

Brno, Jižní Morava
Butcherʼs grill & pasta

Butcherʼs grill & pasta

Brno, Jižní Morava
Noem Arch Restaurant v Brně

Noem Arch Restaurant v Brně

Brno, Jižní Morava