Úvod > Kalendář akcí > Komentované prohlídky > Celý den po Praze – komentovaná procházka
tajemné uličky
Komentované prohlídky

Celý den po Praze – komentovaná procházka

Pojďte si projít Prahu trochu jinak. Projdeme si celou Prahu od Václavského náměstí po pasážích, kostelech, hospůdkách, významných pamětihodnostech až po Pražský hrad.
Pojďte si projít Prahu trochu jinak. První den v sobotu od 9 hod bychom šli od koně na Václaváku až po Pražský hrad. Pohodovou chůzí si projdeme pasáže Václavského náměstí a jeho zajímavosti a kuriozity.  Dále uvidíte různé kostely, významné budovy a stavby. Cestou projdeme kolem známých hospůdek, kde si vždy můžeme odskočit "na jedno". Děti uslyší mnoho pověstí a legend, které jsou spojené se Starou Prahou a určitě se nebudou nudit. 

Projdeme si různé kavárny či lahůdky, které jsou pro Prahu typické a svým způsobem také jedinečné. Na oběd i večeři si můžeme zajít na typicky česká jídla do jídelen, které jsou cenově velmi přijatelné.

Po obědě půjdeme směr Staré město a jeho Staroměstké náměstí, Ungelt, Celetná ulice, Obecní dům,různé kostely a uličky až se dobereme ke Karlovu mostu. Za Karlovým mostem půjdeme směr Kampa a zeď Johna Lennona. Poté nádheronu Nerudovou ulicí až na Pražský hrad. Předpokládány konec kolem 18 hod.  

Sraz v 9 hod na Václavském náměstí "pod ocasem".

Provozovatel

Lukáš Lev

Václavské náměstí
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 723 972 508
Email:
lukas210@post.cz
WWW:
www.pruvodceterez...
GPS:
50,081492 14,426672
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: 500 Kč

Rodinné vstupné: 1 200 Kč

 

Časová náročnost

9,0 hodin

 
 

Tři letušky v posteli

Když už si myslíte, že máte tak dokonalý plán, že se nemůže nic hrozného stát, stane se něco ještě mnohem, mnohem horšího.
Praha, Praha

Freddie – concert show

Strhující život Freddie Mercuryho ve 27 hitech kapely Queen.
Praha, Praha

Ajťáci

Divadelní adaptace fenomenálního britského sitcomu.
Praha, Praha

Jsem doma, zlato!

Jak hanebně šťastné může manželství být?
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Prohlídky Prahy

Nabízíme prohlídky po Praze pro děti a dospělé. Poutavou formou si povíme o místech, která často míjíme bez povšimnutí. Organizujeme procházky pro školy, pracovní kolektivy a malé skupinky (např. rodiny).
Praha, Praha

Palác Rokoko s pasáží na Václavském náměstí

Palác Rokoko byl stavebně součástí komplexu tří multifunkčních domů, tvořících nároží Václavského náměstí a Štěpánské ulice. Uvnitř paláce se nachází pasáž s obchody a divadlem Rokoko, která spojuje Václavské náměstí s pasáží Lucerna.
Praha 1, Praha

Kurzy Tai chi

Tai chi se lidé věnují ve věku 20, 30 nebo třeba 60 let, jde vždy přizpůsobit.
Praha 1, Praha

Centrum Tance Praha

Umíme tančit. Umíme cvičit. S láskou a nadšením vám radost z pohybu předáváme už 25 let. Přijďte si k nám zatančit latinu, orient, street dance, flirt dance, flamenco nebo step, zacvičit zumbu, jógu, TRX, zaskákat na trampolínce nebo si vyzkoušet akrobacii na tyči (pole dance) a kruhu (aerial hoop).
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kávovarna v Lucerně

Kávovarna nabízí mnoho druhů kávy, nealko kultovní nápoje, víno, pivo, sýry a klobásky.
Praha, Praha

Grandhotel Evropa v Praze – W Prague Hotel

Perla secesní architektury Grand hotel Evropa stojí na Václavském náměstí v Praze. Ve své době byl symbolem luxusního ubytování a perfektních služeb pro celé Československo. V současné době zde probíhá rekonstrukce, která by měla do roku 2023 umožnit návrat hotelu opět na výsluní.
Praha 1, Praha

Cukrárna a lahůdky Ovocný Světozor v Praze

Ovocný Světozor nabízí nepřeberné množství ovocných, tvarohových a šlehačkových dortů, zmrzlinových pohárů, zmrzliny kopečkové a točené, ale i balené, palačinek, poctivých obložených chlebíčků nebo plněných bagelů.
Praha 1, Praha

Restaurace & bar Duplex

Komplex Duplex Restaurant & Club se nachází uprostřed Václavského náměstí. Krásná střešní restaurace v samém centru Prahy se může pochlubit jedinečným výhledem na centrum města. Restaurace je otevřená po celý den a díky jedinečné poloze a výborné kuchyni je skvělým místem na oběd i večeři.
Praha 1, Praha