ÚvodKalendář akcíSpolečenské akceXXV. Sraz motocyklů Čechie Böhmerland
Společenské akce

XXV. Sraz motocyklů Čechie Böhmerland

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Ústecký kraj nebo navštivte Společenské akce v celé ČR.
XXV. mezinárodní sraz majitelů motocyklů Čechie Böhmerland. Nejdelší motorky světa Čechie – Böhmerland na srazu v Krásné Lípě!
Mezinárodní sraz majitelů motocyklů Čechie-Böhmerland. Výrobu započal v roce 1925 pan Albin H. Liebisch v místě dnešního sportovního areálu v Krásné Lípě. Čechie‑Böhmerland patří nepochybně mezi nejneobvyklejší motocykly vyrobené u nás. 

Tento „nejdelší motocykl světa“ je dnes jedním ze sběratelsky nejvyhledávanějších motocyklů vůbec. Do dnešních dnů se však dochovalo pouze několik desítek strojů roztroušených po celém světě. Vlastnit stroj značky Čechie‑Böhmerland je totiž snem každého významného motocyklového muzea, bohužel jeho získání je dnes velmi obtížné. Zhruba polovina všech dnes dochovaných motocyklů Čechie‑Böhmerland se každoročně sjíždí do místa jejich vzniku, do severočeského města Krásná Lípa. V letošním roce proběhne již 25. ročník jejich mezinárodního setkání.

Národní technické muzeum vlastní ve svých sbírkách hned dva tyto vyhledávané klenoty. Pro jubilejní 25. ročník nachystalo stroj Čechie‑Böhmerland 600, cestovní model z roku 1930. Tento vzácný motocykl, který je součástí sbírek muzea již od roku 1964, byl v restaurátorských dílnách NTM uveden do provozuschopného stavu je tak možnost předvádět ho v chodu.  Dle dostupných informací existuje stejný model pouze ve dvou kusech. Stroj ze sbírek Národního technického muzea je však jediný, který i po více než 80 letech stále jezdí.

Program srazu:
9:00 start od hotelu JEF v Doubici
9:20 – 10:10 Krásná Lípa, Křinické náměstí
10:10 – 10:30 přesun do Varnsdorfu přes Studánku
10:30 – 11:00 Varnsdorf, nám. E. Beneše
11:00 – 11:20 přesun do Rumburku přes Seifhennersdorf
11:20 – 12:00 Rumburk, Lužické náměstí
12:00 – 12:30 přesun do Šluknova přes Valdek
12:30 – 14:30 výstava motocyklů v šluknovském zámeckém parku v rámci akce Hradozámecká noc
14:30 – 14:40 přesun do Kunratic
14:40 – 15:10 Kunratice u Šluknova, zastávka na místě zbořené továrny
15:10 – 16:10 přesun do Doubice přes Brtníky, Vlčí Horu, Dlouhý Důl a Kyjov

Snem mnoha německy a česky hovořících rodin v Československu byla ve dvacátých a třicátých letech dovolená strávená na italských či jugoslávských plážích. Aby se k nim dostaly, musely využít buď služeb železnice, autokar cestovní kanceláře, či vlastní vozidlo schopné překonat alpské horské průsmyky. Nebylo náhodou, že konstruktér a výrobce motocyklů Čechie – Böhmerland Albin Hugo Liebisch testoval své stroje právě v nejvyšším evropském pohoří a pojmenovával soustavy dlouhých cestovních modelů s přívěsným vozíkem po Alpách a jejich průsmycích. Snímky osobitých strojů zasazených do vysokohorské krajiny zdobily jeho reklamní materiály, což svědčí o konstruktérově nesporném marketingovém talentu. Dokládal jimi schopnost svých motocyklů, jež suplovaly drahé automobily, překonat hradbu hor a dospět k vysněnému cíli.

Provozovatel

Čechie - Böhmerland klub

Krásná Lípa
407 47 Krásná Lípa
Email:
nemec@soalitomeri...
WWW:
https://www.krasn...
GPS:
50,890800 14,460971
 
 

Časová náročnost

5,0 hodin

 
 

Porta Aperta – brány dílen, výroben a farem dokořán

Zajímá vás, jak vznikají jedinečné produkty, které se pyšní regionálními značkami? Chtěli byste poznat jejich výrobce v autentickém prostředí dílen, výroben a farem? Budete mít tu možnost, v jeden den, na téměř 50 místech po celé republice.
Krásná Lípa, Ústecký kraj

Ruce v hlíně – výroba keramického světelného objektu

Užijte si ve svém vlastním rytmu čas na vlastní tvorbu, kreativitu i odpočinek, čas pro ruce, hlínu, vodu a oheň. Víkend s keramikou pro malou skupinu.
Krásná Lípa, Ústecký kraj

Intuitivní malba ve Vlčihorské zahradě

Nechte se společně s námi unést magií intuitivní malby a prožít nezapomenutelný zážitek plný kreativity, relaxace a spojení s přírodou.
Krásná Lípa, Ústecký kraj

Bylinkový den v Nobilis Tilia

Zveme vás na celý den přednášek a workshopů! Součástí akce budou prohlídky výroby a zahrady a program pro děti.
Krásná Lípa, Ústecký kraj

Zapomenuté obrazy ze zámku v Lipové

Přijďte si prohlédnout jedinečný soubor portrétů pocházející ze sbírek rodu Salm-Reifferscheodt-Hainspach, které zdobily interiér zámku v Lipové.
Rumburk, Ústecký kraj

Tour de Zeleňák 2024

Nejstarší silniční amatérský závod v České republice oslaví v roce 2024 své jubileum – 40. výročí! Tour de Zeleňák se jezdí na trati 54 km kolem celého Šluknovského výběžku, a kategorie Obr Zeleňák dokonce ve dvou okruzích. Součástí jsou i historická kola, horská kola a také dětské závody.
Rumburk, Ústecký kraj

Klenoty přírody

Objevte úchvatný svět přírodnin v nově otevřeném infocentru! Zveme vás na výstavu s názvem "Klenoty přírody", kde se ponoříte do fascinujícího světa motýlů, brouků, minerálů a dalších úchvatných přírodních exponátů.
Kytlice, Ústecký kraj

Kryštof Harant aneb Putování do Svaté země

Vydejte se s Cappellou Marianou a kanadským souborem Constantinople na hudební cestu po stopách českého renesančního humanisty do exotických krajin Kypru, Jeruzaléma, Sinaje či Káhiry.
Česká Kamenice, Ústecký kraj

Podstávkové domy v Doubici

Staré podstávkové chalupy v obci patří ke klenotům lidové architektury severních Čech, najdete je rozmístěné všemi směry.
Doubice, Ústecký kraj

Muzeum Doubice – muzeum obce a místní historie

V malebné obce Doubice v srdci Českého Švýcarska se nachází malé, ale zajímavé muzeum obce, vybudované Spolkem přátel Doubice. Historické exponáty a fotografie jsou k vidění v budově místního obecního úřadu.
Doubice, Ústecký kraj

Hraniční kámen mezi Půlnočním královstvím a zemí krále Miroslava z pohádky Pyšná princezna

Kdo by si nepamatoval na legendární pohádku Pyšná princezna! A přímo do tohotu příběhu vás vtáhne replika hraničního kamene mezi královstvím Půlnočním a zemí krále Miroslava, kterou naleznete v Doubici u Staré hospody.
Doubice, Ústecký kraj

Park dřevěných soch v Doubici v Českém Švýcarsku

V Doubicích nedaleko Krásné Lípy se nachází více než 350 dřevěných soch, které ztvárňují nejrůznější pohádkové i mýtické postavy.
Doubice, Ústecký kraj

Na běžkách Šluknovským výběžkem

Rozsáhlou síť upravovaných běžeckých tratí najdou běžkaři v okolí Doubice, kde lze najet kolem třicet kilometrů. V okolí Rybniště se upravuje asi tříkilometrový okruh, do budoucna se rozroste na asi dvacet kilometrů. Další udržované trasy jsou v okolí Jedlové.
Doubice, Ústecký kraj

Přírodní rezervace Vápenka u Krásné Lípy

Přírodní rezervace Vápenka je klenotem Lužických hor. Najdeme zde řadu živočichů a rostlin, kteří se jinde v Lužických horách nevyskytují.
Krásná Lípa, Ústecký kraj

Přírodní rezervace Marschnerova louka u Chřibské

Přírodní rezervace Marschnerova louka leží asi kilometr severně od Dolní Chřibské pod samotou Liščí Bělidlo.
Chřibská, Ústecký kraj

Kyjovská skalní stezka

Důmyslně vybudovaná trasa vede skalnatým terénem s množstvím schodů a žebříků, ale také výhledů na různé skalní útvary. Ve skalách ji vybudoval Horským spolek v letech 1905 – 1906.
Krásná Lípa, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Jef a Krčma U Rytíře aneb u Jetýlků

Hotel najdete v malebné obci Doubice na rozhraní národního parku České Švýcarsko a CHKO Lužické hory. Celková kapacita je až 100 lůžek.
Doubice, Ústecký kraj

Stará Hospoda Doubice

Penzion se nachází v obci Doubice poblíž městečka Krásná Lípa ležící mezi rozsáhlými lesy národního parku České Švýcarsko. Příhodná klimatická poloha vytváří ideální podmínky pro rekreaci.
Doubice, Ústecký kraj

Bohemian Cottage

Věříme v soulad, jednoduchost, vyváženost a eleganci. Inspirací je nám příroda, umění a otevřené oči pro nevšední krásu každého dne.
Krásná Lípa, Ústecký kraj

Penzion a hostinec Kyjovská terasa v Českém Švýcarsku

Pension v Českém Švýcarskj byl postaven v roce 1859 jako zemědělská usedlost. Později byl přebudován na rekreační středisko a pomalu chátral. V současné době je po celkové citlivé rekonstrukci.
Krásná Lípa, Ústecký kraj

Penzion Laura Chřibská

Rodinný penzion Laura se nachází v chráněné krajinné oblasti Lužické hory v obci Chřibská, která leží také nedaleko národního parku České Švýcarsko.
Chřibská, Ústecký kraj

Vejminek Chřibská

Vejminek se nachází na pomezí Národního parku České Švýcarsko a Lužických hor. Nově zrekonstruovanou chaloupku najdete na začátku malebné obce Chřibská.
Chřibská, Ústecký kraj

Luční samoobslužní bar v Kamenné horce u Krásné Lípy

Od jara 2018 funguje na okraji Krásné Lípy na tzv. Kamenné Horce neobvyklý a nepřetržitě otevřený luční samoobslužný bar, který zde založil místní nadšenec a umělecký kovář Míla Petrášek se svou partnerkou Marjánkou Krásnolipskou.
Krásná Lípa, Ústecký kraj

Penzion Na Bělidle – Miniresort Krásný Buk

Penzion na Bělidle nabízí různé druhy ubytování přímo v Národním parku České Švýcarsko. Ubytovat se můžete v komfortních pokojích v penzionu, zrekonstruované Stodole z 18. století nebo v Domku u Bělidla.
Krásná Lípa, Ústecký kraj