Úvod > Kalendář akcí > Carp Cup Letny 2022
Carp Cup Letny 2022
">
14.7.
17.7.
Přidat foto
Sportovní akce

Carp Cup Letny 2022

Rybářské závody Carp Cup Letny se odehrají od 14. do 17. 7. 2022. Zaměřené jsou na kapry a chytat se bude na Vysočině, na rybníku Letny. Jedná se o soukromý sportovní revír, který je osázen trofejními kapry z revíru Ostrov nad Oslavou a je sem dovezeno 4000 kg těch největších ryb.
Družstva budou dvou až tříčlenná. Při lovu se mohou aktivně účastnit všichni členové týmu. Losovat se bude ve dvou kolech, zástupce vylosuje nejdříve pořadí k losování a poté při druhém losování své lovné místo.
Pokud se některý tým nebude moci dostavit ve stanoveném čase, pořadatel po dohodě vylosuje za něj.
Týmy si mezi sebou nesmí měnit vylosovaná místa. Přerušení závodu je možné v případě živelné pohromy, ohrožení rybí obsádky či životů závodníků.
 

Pravidla závodů:

Při krmení a nahazování, nesmí závodník opustit lovné místo. Pokud ryba vjede na sousední stanoviště a dotkne se montáže sousedního družstva, může podat protest, ale nemusí. V případě protestu se nebude ryba počítat.
 

Vnadící pomůcky:

Kobra, prak, vnadící lopatky, košíky, raketa, PVA materiály, vše z lovného místa v průběhu celých závodů.  Při vnadění i nahazování platí zákaz vstupu do vody. Pouze při podebírání ryby může závodník vstoupit do vody, ale jen na svém lovném místě a pouze do výšky pasu. V případě potřeby může vstoupit i do sousedního sektoru, ale se souhlasem sousedního týmu. Během závodu smí do závodního sektoru vstoupit pouze rozhodčí. Ostatní jen se souhlasem závodníků. Každé družstvo musí mít v základní výbavě podložku (vaničkového typu) min 50x110 cm na vyproštění ryby, podběrák min. 100 cm rameno. Rozhodčí má právo kdykoliv zkontrolovat použitou nástrahu, návnadu a montáž, team je povinen umožnit na žádost rozhodčího kontrolu připraveného krmení např. v autě, bivaku a podobně.

Desinfekce na ošetření ryb povinná! Závodníci jsou povinni dodržovat šetrné zacházení s rybou! Způsob lovu chyť a ousť! Návštěvy se budou hlásit u rozhodčích, jinak nemají povolený vstup na závodiště.
Auta všech účastníků závodu musí být na vyhrazeném parkovišti po celou dobu závodu.
 

Porušení pravidel:

Při prvním porušení pravidel soutěže bude přistižený tým varován a budou mu anulovány do té doby ulovené ryby, při druhém porušení pravidel bude tým diskvalifikován. Při opravdu hrubém porušení může být tým rovnou diskvalifikován bez předchozího varování bez nároku vrácení startovného v plné výši 


Hrubé porušení pravidel je:

  • nerespektování vypsaných pravidel soutěže a pravidel rybníku před zahájením závodu budu informovat všechny přítomné
  • nerespektování pokynů rozhodčího
  • nedodržení etiky sportovního rybolovu
 

Časový harmonogram

14.7.2022 čtvrtek
Možný příjezd závodníků od 13:00. Parkování bude vyhrazeno, dodržujte prosím parkovací místo.
16:00 – Losování lovných míst , po losování nájezd na lovná místa
19:00 – START ZÁVODU

17.7.2022 neděle
12:00 – UKONČENÍ ZÁVODU
14:00 – VYHLÁŠENÍ VYSLEDKŮ (MOŽNÉ I DŘÍVE)


O co se bude bojovat

1. MÍSTO 24.000,- Kč + POHÁRY + CENY OD SPONOZORA
2. MÍSTO 16.000,- Kč + POHÁRY + CENY OD SPONOZORA
3. MÍSTO 10.000,- Kč + POHÁRY + CENY OD SPONOZORA
První chycená ryba nad 10KG – POUKAZ OD SPONZORA + VĚCNÁ CENA OD SPONZORA
Nejtěžší ryba závodu – 3000,- Kč + POHÁRY
 

Povolené způsoby lovu:

Povolené nástrahy:
Boilies, Pelety , Pop – up i umělá kukuřice

Povolené návnady:
Boilies, Pelety, Method mix bez živých složek tzn. ani na mrtvou žížalu. Smí se používat partikl (Kukuřice, řepka, pšenice). Partikl bude kontrolovat správce rybníka před zahájením závodu který má veškeré právo jakémukoliv týmu zakázat používat jejich partikl. Nástraha musí být umístěna metodou tzv. na vlas. Povoleny jsou veškeré dipy, obalovací těsta apod. Množství krmení není omezeno.

Povolené montáže:
Každý tým chytá na 4 pruty, každý prut s jedním návazcem a jedním háčkem Mikrohrot (bude se kontrolovat). Povolen lov pouze na položenou (na těžko). Nesmí se používat drátěná, feederová ani jiná krmítka. Sestava musí být uzpůsobena tak, aby se v případě přetržení kmenového vlasce ryba bezpečně zbavila zátěže. Zákaz používání pletené šňůry na poslední metr montáže. Měření hloubky 30 minut před závodem povoleno, je výslovně zakázáno použití zavážecí loďky, člunu. Na každém prutu bude použito zadní olovo tzv. backlead – povinnost mít. Lov metodou ZIG RIG povolen z maximální délkou návazce do 50 cm.
 

Hodnocení úlovků

1. Hodnotí se kapr a amur od 7 kg každý tým obdrží úlovkový list, váhy se budou sčítat. Váží se jedním druhem saku a váhy.
2. Ryby jsou zváženy rozhodčím s minimálně jedním členem družstva a zapsány do úlovkového listu společně se stvrzenými podpisy. Ostatní týmy mají právo kontrolovat vážení ryb jiných týmů.
3. Vážit se bude na dvě desetinná místa.
4. V případě, že dvě nebo více družstev bude mít na konci závodu stejnou váhu ulovených ryb, rozhoduje nejtěžší ulovená ryba. V případě stejné váhy největší ulovené ryby rozhoduje čas ulovení.
5. Rozhodčího volat pouze k rybě nad 7 kg. Telefonní čísla dostanete před zahájením závodu

Přechovávání a vážení úlovku:
Ryby budou ihned po ulovení zváženy a po vážení ryba musí být neprodleně vrácena do vody. Než přijde rozhodčí dbát na polévání ryby! Každý tým ať má svou vážící trojnožku!

Protest:
Každý tým má právo vznést protest proti činům jiného týmů v případě složení kauce 1000kč. Ta bude v případě uznání protestu vrácena, v opačném případě propadá částka pořadateli. Protest řeší zástupce pořadatele s týmem, který protest vznesl, dále s týmem, na který byl protest podán.


Obecný dodatek

1. Pořadatel si vyhrazuje právo učinit změnu v propozicích. V případě neúplného obsazení závodu má pořadatel právo ponížit ceny.
2. Osoba mladší 18 let se může účastnit pouze s doprovodnou osobou, která přebírá veškerou odpovědnost.
3. Závodníci startují a loví na vlastní nebezpečí, s pravidly souhlasí a svůj souhlas stvrzují přihláškou a uhrazením startovného.
4. Závodníci souhlasí s pořizováním fotografií a video nahrávek, které mohou sloužit pro reklamní a mediální účely.

Provozovatel

Rybářský revír Letny

Letny
393 01 Dobrá Voda
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.mrk.c...
WWW:
https://www.zachy...
GPS:
49,367076 15,281182
 
 

Vstupné

Poznámka:Startovné je stanoveno na 7800 Kč za dvou až tříčlenný tým.

 

Časová náročnost

6,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Farma Hrnčíř

Farma Hrnčíř

Pelhřimov, Kraj Vysočina
Gábl bistro

Gábl bistro

Pelhřimov, Kraj Vysočina
Hodovna Na Kolíbce Pelhřimov

Hodovna Na Kolíbce Pelhřimov

Pelhřimov, Kraj Vysočina
Hotel Slávie Pelhřimov

Hotel Slávie Pelhřimov

Pelhřimov, Kraj Vysočina