Úvod > Kalendář akcí > Čarodějnické rituály na Chateau Mcely - zrušeno
Čarodějnické rituály na Chateau Mcely - zrušeno
">
30.4.
1.5.
+ Přidat foto

Čarodějnické rituály na Chateau Mcely - zrušeno

Kdy 30. duben 2020 - 1. květen 2020 Společenské akce
Novinkou jsou tajemné Čarodějnické rituály (30. dubna – 1. května). Bude se spontánně tančit, dokonce i okolo ohně! První májový sváteční den proběhne seminář Terezie Dubinové „Ženská spiritualita“.
Program
Čtvrtek 30. dubna

17:00 – 18:30 hodin
Léčebný spontánní tanec s Radkou Kudrnovou
Vědomý pohyb je medicínou i meditací. V tanci odložíte vrstvy i masky a budete tančit, abyste poznali sami sebe. I ten, kdo nikdy netančil, má svého vnitřního tanečníka. Bubnování na šamanský buben, meditace pro hlubší ponoření do svého těla, uvolňující léčebný spontánní tanec, závěrečný živelný tanec okolo ohně a terapeutické karty. V případě nepřízně počasí se tanec uskuteční pouze v interiéru zámku.

RADKA KUDRNOVÁ
Profesně se věnuje individuální psychoterapii a osobnostnímu rozvoji více jak 10 let. Lektoruje seberozvojové semináře, pořádá ženské kruhy, meditace a arte dílny. „Mám ráda život a vše živé, jsem tvořivá, propojující a vizionářská. Příroda a tanec jsou zdrojem mé živé vody.“

18:45 – 19:45 hodin Posezení u ohně v anglickém parku a povídání s letitou mcelskou kronikářkou, PhDr. Violou Kopřivovou, odbornicí na místní tradice a zvyky. Čaj Devatero kvítí ze Svatojiřského lesa, drobné občerstvení. V případě nepřízně počasí se povídání přesune do interiéru zámku.

PhDr. VIOLA KOPŘIVOVÁ
Viola vystudovala etnografii a historii na UK v Praze, léta pracovala v Národopisném oddělení Národního muzea v Praze.

20:00 – 22:00 hodin Dvouchodová večeře. Individuální večerní úchvatné pozorování čarodějnických ohňů ze střešní observatoře v rovinatém kraji.

Pátek 1. května - státní svátek

8:00 – 9:30 hodin Snídaně
9:30 hodin – 12:00 hodin Seminář „Kořeny ženské spirituality“ s Terezií Dubinovou, PhD.
Role ženy i muže se mění, stejně tak jako naše partnerské vztahy. Jejich novou podobu, své poslání i své kořeny nyní všichni znovu objevujeme. Způsob, jakým je žena vnímána dnes – jako matka, hospodyně, pečovatelka, pracující žena, je výsledek tisíciletého vývoje. Avšak existovaly doby, kdy byla žena vnímána mnohem rozmanitějším způsobem – jako kněžka, bohyně, dárkyně života či posvátná milenka. Poznání našich kořenů pomáhá vědomějšímu životu a cestě k vnitřní harmonii, jež je často návratem k „jednoduchým“, „obyčejným“ hodnotám – návratem na Zem, do posvátné hmoty, do posvátného těla. Život, spiritualita a astrologické propojení našich předkyň nám mohou být velkou inspirací...
Nápojový koutek k dispozici.

TEREZIE DUBINOVÁ, PhD.
Kulturoložka, hebraistka, astroterapeutka, spisovatelka
Vystudovala kulturologii a hebraistiku na FF UK v Praze, prošla dvou a půlletým výcvikem ve Škole kvantové astrologie. Životní krize ji donutila ponořit se do temných hloubek potlačeného ženského Božství a znovuobjevit ženskou sílu a kvality. Díky tomu napsala také v roce 2013 knihu "Kořeny ženské spirituality", která se beznadějně vyprodala a dočkala se v roce 2018 druhého vydání. S nakladatelstvím Zlatý květ spolupracuje na uvádění knih duchovní učitelky Inelie Benz do Česka.

11:00 hodin Check-out
12:00 hodin Dvouchodový oběd
Dovolujeme si vás upozornit na platný dress code do restaurace Piano Nobile: Smart Casual
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 4. 2020
1.6.
31.8.
Letní romance

Letní romance

Mcely, Střední Čechy
1.6.
31.8.
Prázdniny na zámku

Prázdniny na zámku

Mcely, Střední Čechy
1.6.
31.8.
Bezstarostné léto na míru

Bezstarostné léto na míru

Mcely, Střední Čechy
15.5.
25.5.
Jarní zámecký piknik s Chateau Mcely

Jarní zámecký piknik s Chateau Mcely

Mcely, Střední Čechy