!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Online Čarodějnice na Chodovské tvrzi
Společenské akce

Online Čarodějnice na Chodovské tvrzi

Kdy 30. duben 2021 16:00 - 19:00
Loňské Čarodějnice jsme kvůli epidemii zcela zrušili a těšili se na setkání s vámi letos v parku před Chodovskou tvrzí. Bohužel ani letos nám situace nedovoluje se potkat a tradiční akci uspořádat v plném rozsahu.
Nenecháme si ale ujít oslavu příchodu jara a rozhodli jsme se podívat čarodějnicím na kloub. Za branou Chodovské tvrze v Praze se připravuje smrdutý lektvar, kokrhá černý kohout a občas se kolemjdoucím podaří zahlédnout myší kožich, hadí ocas nebo tajemnou postavu zavánějící zatuchlinou. Zvědavci riskují a jak se větrem zvedají temné závěsy na bráně, vidí čarodějnice, jejich královnu a vyplašeného lokaje pobíhajícího po okolí původní vodní tvrze na Chodově.

Produkce společnosti Kulturní Jižní Město sdělila, že Chodovskou tvrz obsadily zlé bytosti a je na čase se připravit na filipojakubskou noc, kdy vše vypukne a lidé budou moci celou podívanou konečně zhlédnout na YouTube. Dodávají však, že si nesmíme zapomenout uvít věneček z bejlí. Pro ochranu před zlými silami doporučují kombinaci meduňky, mladé břízy a pelyněk. Přidávají poslední radu: „Omrkněte stinná zákoutí parku a okraje lesa, bylinky sbírané o filipojakubské noci mají silnou kouzelnou moc.“
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 21. 4. 2021