!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Carlos Sarduy Groove Messengers
Hudební a divadelní akce

Carlos Sarduy Groove Messengers

  • 6. prosinec 2021 19:30 - 21:30
Kubánský trumpetista Carlos Sarduy hrál už od čtyř let na trubku, je originálním sólistou, skladatelem a kapelníkem a rozproudí krev adventní Praze se svým kvartetem.
 Koncert  se koná ve Velkém sále Novomětské radnice.

Pokud namátkou uvedeme několik slavných hudebníků, kteří povolali Carlose do svých kapel, bude nám jasné, že jde o prvoligového hráče. Grammy získal díky spolupráci s kubánským pianistou Chucho Valdésem (album Irakere 40, 2016), španělskou zpěvačkou Conchou Buika & Chucho Valdésem (El Último Trago, 2009) a dnes již kultovní kapelou Ojos de Brujo (Techarí, 2007). Hrál s americkou zpěvačkou a basistkou Esperanzou Spalding, izraelskou zpěvačkou Yasmin Levy či portugalskou obroditelkou fada Marizou. Jako sideman natočil Carlos Surday na padesát alb. Jeho trubka zazněla i ve filmech jako La Piel que habito (Kůže, kterou nosím, 2011) legendárního režiséra Pedra Almodóvara.

Ale především je Carlos originálním sólistou, skladatelem a kapelníkem. První sólové album Charly en la Habana natočil už ve svých devatenácti (mezinárodně vyšlo poprvé o něco později v roce 2006) a o kvalitě nahrávky svědčí fakt, že byla několikrát reedována, naposledy v roce 2017. Už na tomto titulu vypomohl svému chráněnci Chucho Valdés, v roli „pouhého“ hvězdného doprovazeče a mentora. Sarduyova zatím poslední deska Luz patřila k nejzajímavějším počinům afrokubánského jazzu roku 2019.

Carlos Sarduy se narodil 9. března 1985 v Havaně jako typické zázračné dítě. Na trubku hrál od čtyř let a už v dětském věku vystupoval s řadou kubánský kapel. Jako desetiletý nastoupil na Paulina Concepción Conservatory a po pěti letech pokračoval ve studiu na prestižní Conservatorio de la Música Amadeo Roldán. Už tehdy si ho vybrali do sestavy Chucho Valdés či kapely Interactivo, Afro Cuban All Stars a Los Van Van. Navíc sbíral zkušenosti i v oblasti vážné hudby jako hráč La Orquesta Sinfónica Nacional.

Ve svých dvaceti se Carlos rozhodl pro životní změnu. „Vylodil“ se v Evropě a stal součástí zdejší world jazzové scény. Právě do této doby patří dvěma nominacemi a jednou získanou Grammy korunovaná spolupráce s barcelonskými stylotvornými Ojos de Brujo. Carlos ovšem neztratil spojení ani s Kubou, právě proto participoval na společné desce Buiky a Chucha Valdése.

Carlos Sarduy se neomezuje jen na trubku, ovládá i klávesové nástroje a hru na latinské perkuse, což pravděpodobně předvede i v Praze. V kvartetu ho doprovodí pianista Rolando Luna, kontrabasista a baskytarista Gaston Joyas a bubeník Rodney Barreto.
Zobrazit více

Provozovatel

Novoměstská radnice, p. o.

Karlovo nám. 1/23
Nové Město
150 00 Praha 5
Tel.:
+420 725 061 407
Email:
badurova@nrpraha.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.nrpraha.cz/o_...
GPS:
50,076431 14,421125
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 5
 

Vstupné

Cena: 250 Kč

Poznámka:vstupenky na www.pjmusic-eshop.cz

 

Časová náročnost

2,0 hodiny