Úvod > Kalendář akcí > Bylinková dílna: Růžová

Bylinková dílna: Růžová

Kdy 28. květen 2019 Lidová řemesla a trhy
Naučte se s námi vytvářet produkty, které poslouží vašemu zdraví i kráse. Zahalte svou pleť do květinové vůně.
Každá žena chce být krásná, a proto je květnová dílna zaměřena na péči o pleť. Nechcete dělat kompromisy? Tak si u nás namíchejte vlastní minerální make-up podle vašeho typu pleti. Oční krém s chrpovými výtažky pro zklidnění jemné pokožky kolem očí. Balzám na rty před nastávajícím létem udělá radost vašim rtům. Z krásných růží z Otevřené zahrady si vyrobíme růžovou květovou vodu pro citlivou pleť. Budete se cítit jako znovuzrozená.
 

Pro hebkou pleť:

  • make up
  • oční krém na vrásky
  • balzám na rty
  • růžová voda


Víte, že?

Je doloženo, že pěstování růží se rozšířilo z Persie. Výtažek z růží patří mezi nejbezpečnější hojivé substance a lahodná chuť růžové vody je vynikající i pro vaření. Při použití růží v kosmetice nebo v kuchyni je třeba použít růže, které nejsou chemicky ošetřeny. My jsme se na to připravily a garantujeme vám, že Babiččiny růže, které v zahradě pěstujeme, stejně jako ostatní rostliny, chemikáliemi nehnojíme.


Cyklus bylinkových dílen

Celoroční cyklus bylinkových dílen probíhá v bývalé klášterní Boromejské zahradě, která je součástí Otevřené zahrady. Právě tady pěstujeme bylinky ve vyvýšených záhonech a věnujeme se jim s přirozenou péčí. Celou zahradu totiž udržujeme jako přírodní, tedy bez použití chemie. Díky tomu má zdejší zahrada i Certifikát přírodní zahrady.

Zázemí pro výrobu kosmetiky nám poskytne venkovní kuchyně i se svými kamny, zážitek z vaření je tak naprosto neopakovatelný. Kromě bylinek, které nám dává naše zahrada, používáme k výrobě také přírodní oleje, emulze a další přípravky. Čerpáme ze síly přírody a moudrosti našich předků. Naučte se s námi vytvářet produkty, které poslouží vašemu zdraví i kráse. V případě deště máme k dispozici unikátní interiéry pasivního domu, který nám poskytuje ideální alternativu pro výrobu. Z každé dílny si odnesete vlastní kosmetiku, návody na výrobu a inspiraci pro vlastní zahradu, balkón nebo květináč.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 4. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Koishi fish & sushi restaurant v Brně

Koishi fish & sushi restaurant v Brně

Brno-střed, Jižní Morava
Café Atlas

Café Atlas

Brno, Jižní Morava
Vinárna Garage Wine v Brně

Vinárna Garage Wine v Brně

Brno, Jižní Morava