Úvod > Kalendář akcí > Byli jsme přitom: 1989 očima kameramanů České televize

Byli jsme přitom: 1989 očima kameramanů České televize

Kdy 24. září 2019 - 11. říjen 2019 Výstavy
Rok 1989 přinesl zásadní změny. Byl plný euforie i napětí, které s celou společností prožívali i tehdejší studenti žurnalistiky, FAMU a dalších škol. Mladí kameramani a fotografové, kteří se snažili zachytit jedinečnou atmosféru v ulicích Prahy i ostatních měst, v nichž se odehrávala revoluce.
Výstava 89´ optikou kameramanů ČT je složená z doposud nepublikovaných fotografií deseti autorů, z dokumentárních snímků mladých mužů, kteří se postupně, v průběhu dalších třiceti let, sešli jako dokumentaristé a obrazoví zpravodajové v redakci kanálu ČT24.
 
Z vlastní iniciativy, z nadšení z prožívaných změn tehdy dokumentovali svými reportážními záběry první demonstrace na začátku roku 1989, dramatické okamžiky listopadu i momenty symbolizující konec totalitního režimu – odstraňovaní ostnatého drátu, inauguraci Václava Havla nebo první svobodné volby v roce 1990.
 
Výstava je jedním z příspěvků České televize k připomenutí 30. výročí samotové revoluce. Řada dalších projektů, dokumentů, filmů i zpravodajských reflexí, se bude v následujících měsících objevovat ve vysílání všech šesti programů České televize
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 9. 2019