Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Byla vojna, proč pak? a Requiem 1866
Hudební a divadelní akce

Byla vojna, proč pak? a Requiem 1866

Komponované vzpomínání formou písniček, říkanek, popěvků z bohatých dobových pramenů doprovázených dobovou muzikou a na vojenské motivy vytvořenými tanci. A hudební doprovod bohoslužby sloužené za padlé vojáky ve Válce 1866.
Pondělí 27.6.  od 18:00 hod., kostel Nanebevzetí Panny Marie v Malé Skalici:
REQUIEM za padlé ve válce 1866

Úterý 28.6. od 17:30 hod., areál Barunčiny školy v České Skalici
BYLA VOJNA, proč pak?

BYLA VOJNA, proč pak?
Komponované vzpomínání formou písniček, říkanek, popěvků z bohatých dobových pramenů doprovázených dobovou muzikou a na vojenské motivy vytvořenými tanci. Vše provedeno v dobových kostýmech bez nepatřičného ozvučování.
Zatančí, zazpívají členové Folklorního souboru BARUNKA Česká Skalice, vede Martina Pavlasová. Zahrají, zazpívají členové souboru II: RITORNELLO:II Praha, vede Michael Pospíšil.

REQUIEM 1866
Hudební doprovod bohoslužby sloužené za padlé vojáky ve Válce 1866, sestavený ze skladeb, které pravděpodobně zněly při stejné příležitosti hned v osudném roce 1866, pro který se spojí zpěváci a hudebníci z míst, kde probíhaly tyto boje. Vše v původním „komorním“ obsazení, jako rekonstrukce původního zvuku, bez nevhodného elektrického dozvučování, soubor nikoliv v kostýmech.
Zazpívají a na dobové nástroje zahrají soubory :II:RITORNELLO:II: Praha a »LITERÁCY JItČÍN« , vede Michael Pospíšil, PODKRKONOŠSKÉ COLLEGIUM MUSICUM, vede Vít Mišoň, aj.

Adventní koncert 2022 na zámku v Ratibořicích

Užijte si české koledy a pastorely a vánoční skladby z evropských zemí.
Česká Skalice, Královéhradecký kraj

Advent v Babiččině údolí

V Rudrově mlýně v Babiččině údolí vás obdobím Adventu a Vánoc na českém venkově provedou členové folklorního souboru Barunka.
Česká Skalice, Královéhradecký kraj

Oživlý Josefov 2023

Pevnostní město Josefov ožije 14.-15. července dobovým životem.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Slavnostní ukončení turistické sezóny v pevnosti Josefov 2023

Ukončení turistické sezony v Pevnosti Josefov.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Cesta Boženy Němcové

Cesta Boženy Němcové je červeně značená turistická značka vedoucí z Náchoda do České Skalice a přes Červený Kostelec do Chvalkovic. Cestou pěší turisty zavede do Babiččina údolí, k Barunčině škole či do Muzea Boženy Němcové. Trasa měří 40,5 km.
Česká Skalice, Královéhradecký kraj

Muzeum Boženy Němcové v České Skalici

Nejstarší české literární muzeum s pozůstalostí po nejznámější české spisovatelce, nabízí návštěvníkům stálé expozice věnované Boženě Němcové a historii města. Expozice prošla v roce 2020 velkou proměnou.
Česká Skalice, Královéhradecký kraj

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v České Skalici

Barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie v České Skalici je známý především jako místo svatby Boženy Němcové s Josefem Němcem (12. září 1837) a také její rodiče zde měli svatbu. Kostel je připomínán již v roce 1350, nynější podoba pochází z roku 1725.
Česká Skalice, Královéhradecký kraj

Barunčina škola v České Skalice

Barunčina škola. Školní třída z 19. století, kde Božena Němcová absolvovala školní docházku.
Česká Skalice, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurant & Café Zahradní

V kraji spisovatelky Boženy Němcové, blízko vodní nádrže Rozkoš, se zchátralé zahradnictví rozparcelovalo na rodinné domky a v nové ulici Zahradní vznikl i penzion s restaurací.
Česká Skalice, Královéhradecký kraj

Autocamping Rozkoš – rozkoš u vody

Autocamping Rozkoš se nachází v atraktivní oblasti v blízkosti údolní nádrže Rozkoš. Poloha kempu je ideální pro milovníky přírody, turistiky i cykloturistiky.
Česká Skalice, Královéhradecký kraj

Penzion Viktorka

Jediné ubytování přímo v centru překrásného prostředí Babiččina údolí, v bezprostřední blízkosti sousoší babičky. Penzion nabízí řadu moderně vybavených pokojů, s důrazem na zachování atmosféry Babiččina údolí.
Česká Skalice, Královéhradecký kraj

Penzion a Autokemp Wolf Česká Skalice

Rodinný penzion se nachází na Náchodsku, nedaleko vodní nádrže Rozkoš, u Ratibořic, ve východních Čechách. V tomto kraji jsou ideální podmínky pro turistiku a cykloturistiku, koupání nebo rybaření v přilehlé přehradě Rozkoš.
Provodov-Šonov, Královéhradecký kraj