!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Festival řízků na Bukovanském mlýně - letos jen do krabičky
Festival řízků na Bukovanském mlýně - letos jen do krabičky
"> "> "> "> "> minigolf2.JPG "> koník4.JPG "> koník2.JPG "> koník3.JPG "> "> "> "> "> "> "> "> ">
23.1.
24.1.
+ Přidat foto
Gastronomické akce

Festival řízků na Bukovanském mlýně - letos jen do krabičky

Kdy 23. leden 2021 – 24. leden 2021
I letos vám nabízíme od soboty do neděle Festival řízků.

Můžete ochutnat jak klasický řízek v trojobalu, vyhlášený vídeňský telecí řízek či zkusit něco nového jako například řízek z africké zebry a mnohé další speciality. Většinu řízků děláme v malých 100 g porcích, abyste mohli zkombinovat a vychutnat si více druhů.

Podle legendy slavný vojevůdce v dopise císaři Františku Josefovi I. doporučil pochoutku, se kterou se seznámil v Benátkách. Jednalo se o kotletu obalovanou směsí strouhanky a parmazánu. Císařský kuchař však parmazán k dispozici neměl a nahradil jej moukou a vejcem. Vynalezl tak vídeňský řízek. Šťavnatý, dobře usmažený řízek se stal oblíbeným pokrmem a je již po mnoho let stálicí i v českých domácnostech. Poměrně jednoduché jídlo se na našich stolech objevuje jako rychlá večeře i sváteční oběd.

V r. 2016 proběhl 1. ročník Festivalu řízků na Bukovanském mlýně a od té doby se každoročně opakuje. Ani letos Vás nechceme ochudit o řízkové speciality, v restauraci si vzhledem k vládním nařízením neposedíte, ale můžete si objednané pokrmy vyzvednout přímo na Bukovanském mlýně v sobotu nebo neděli v čase 11:00 – 20:00 (dle vaší objednávky).

V případě zájmu o rozvoz k vám domů je toto možné při min. objednávce 1.000 Kč a to ZDARMA. Rozvážíme na Kyjovsko a Ždánicko v sobotu i neděli v čase 11.00 – 20:00.

Objednávky přijímáme do vyčerpání kapacity a proto doporučujeme co nejdříve. Objednávky zasílejte prosím výhradně e-mailem na info@bukovansky-mlyn.cz s uvedením jména, telefonního kontaktu a požadovaného dne a času. Každou objednávku Vám písemně potvrdíme.

Areál Bukovanský mlýn je postaven na vrcholu kopce mezi obcemi Bukovany a Ostrovánky u Kyjova. Větrný mlýn se stylovým hotelovým areálem s atraktivní nabídkou služeb. Celý areál je vystavěný v tradičním stylu moravského Slovácka se stylovými rustikálními interiéry navozujícími neopakovatelnou atmosféru. Toto kouzelné místo přitahuje každoročně tisíce návštěvníků, kteří se rádi vracejí zpět.

Stylové prodejní domky pro lidové řemeslníky, venkovní posezení, malé pódium a taneční parket jsou ideálním zázemím pro nejrůznější kulturní a společenské akce, které jsou v areálu mlýna pravidelně pořádány. V areálu můžete ještě využít dětské hřiště, ohradu s domácím zvířectvem, víceúčelové travnaté hřiště, trampolínu, pétanque, ping-pong, zapůjčení Nordic Walking holí. Ubytovaným hostům je také k dispozici bazén, táborové ohniště, které jistě ocení nejen při trávení své letní dovolené. Cyklisté mají možnost zapůjčení a úschovy kol.

V Mlynářské restauraci (80 míst) můžete ochutnat nejrůznější krajové speciality připravené dle tradičních receptur. Základ gastronomické nabídky tvoří tradiční slovácká a staročeská kuchyně. Bohatou nabídku chutných jídel doplňuje široká škála kvalitních jakostních i přívlastkových moravských vín. Restaurace je nekuřácká.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 11. 1. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Slovácká galerie vín v Kyjově

Slovácká galerie vín v Kyjově

Kyjov, Jižní Morava
Vinný sklípek Kyjov

Vinný sklípek Kyjov

Kyjov, Jižní Morava
Vinařství Josef Dufek - víno z Moravského Slovácka

Vinařství Josef Dufek - víno z Moravského Slovácka

Svatobořice-Mistřín, Jižní Morava