Úvod > Kalendář akcí > Bruslení na Lipně 2021 – ovály ve Frymburku
Bruslení na Lipně 2021 - ovály ve Frymburku
">
16.2.
1.3.
Přidat foto
Sportovní akce

Bruslení na Lipně 2021 – ovály ve Frymburku

Lipno láká bruslaře, pokud bezpečně nezamrzne celá přehrada, vytváří dobrovolníci, kteří se o Ledovou magistrálu starají, ovály pro bruslení, kde je síla ledu dostatečná a bruslení tím pádem bezpečné. Ve Frymburku je nyní 16. 2. 2021 v provozu ovál o délce 3 km.
Lokální bruslení ve Frymburku – ovál (3 km) je v provozu. Bruslení na oválu (3 km) je možné i v Lipně nad Vltavou.

Síla ledu je aktuálně 8 – 15 cm. Přitom 10 cm unese jedince, nikoliv skupinu osob. Dráhy kolem 3 km jsou připravemé ve Frymburku i v Lipně nad Vltavou. Pro hromadné bruslení je zapotřebí 17 cm.
 

Když mrzne

Ledová magistrála je, když pevně zamrzne, vzájemně propojena mezi obcemi Frymburk, Přední Výtoň a Lipno nad Vltavou v šířce osmi metrů. Další možnost bruslení se naskýtá v Lipně nad Vltavou (4 km ovál), Horní Plané (1500 a 700 m ovály) dále 3 kilometrová dráha vedoucí od převozu směrem k Srdci Vltavy a zpět. Ledová dráha z Frymburku není propojena do Lipna nad Vltavou, protože u Kobylnice je nebezpečné místo se slabým ledem.

Nástupní místo ledové magistrály ve Frymburku najdete na konci náměstí pod kostelem – přístaviště přívozu. Na místě se nacházejí stánky s nápoji a občerstvením. Nabízí se i možnost úschovy vašich bot. O víkendech je na ledové magistrále přítomen „Bezpečnostně – zdravotní dozor“.

Tip: Váš automobil zaparkujte v horní části náměstí (200 metrů k nástupišti), případně u autobusového nádraží (400 metrů k nástupišti) a zbytek trasy dojděte pěšky! Určitě se nesnažte zajíždět automobilem ke kostelu. Parkoviště u kostela má kapacitu pouze 20 automobilů a bývá zpravidla přeplněné – budete se vracet a u kostela se velmi špatně otáčí (nebezpečí kolizí – úzká silnice). Na nástupišti ledové magistrály se nacházejí úschovny pro vaše boty (u stánkařů). O víkendech je na ledové magistrále přítomen „bezpečnostně – zdravotní dozor“.
 

Kdy se bruslí na celém Lipně

Bezpečná síla pro hromadné bruslení je 17 až 18 cm, takže pokud se udrží mrazy, dobrovolníkům se podaří propojit Frymburk, Lipno a Přední Výtoň. I když vypadá přehrada zamrzle, nevstupujte na jiná místa, než kde je otevřený ovál – zvláště u břehů je vstup na led nebezpečný!

O dráhu pečují dobrovolníci, odhrnují sníh a zametají led kartáčem. Snaží se v pravidelně měřit sílu ledu. Bruslení na zamrzlém Lipenském jezeře je nepochybně velkým zážitkem, a to nejen pro samotnou aktivitu, ale i z důvodu krásné scenérie Lipna a možnosti vychutnání si svěžího podhorského vzduchu.
1.8.
6.8.
Vítkův Hrádek žije aneb Středověk na dotek

Vítkův Hrádek žije aneb Středověk na dotek

Přední Výtoň, Jihočeský kraj
12.8.
21.8.
ČEZ Lipno Sport Festival 2022

ČEZ Lipno Sport Festival 2022

Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj
12.7.
Letní hudební Stezka

Letní hudební Stezka

Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj
19.7.
Letní hudební Stezka

Letní hudební Stezka

Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Camping Resort Frymburk

Camping Resort Frymburk

Frymburk, Jihočeský kraj
Restaurace Star Lipno

Restaurace Star Lipno

Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj
Hotel Star Lipno

Hotel Star Lipno

Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj