Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Brontosauři v Himalájích – výstava fotografií
Himaláje - Tsomori
Výstavy

Brontosauři v Himalájích – výstava fotografií

Projekt Brontosauři v Himalájích pomáhá vybudovat školu v tibetském Mulbekhu – vesnici vysoko v indických Himálajích v tzv. Malém Tibetu.
Vysoko v indických Himálajích leží vesnice Mulbekh protkaná po staletí buddhistickou tradicí. Místní obyvatelé zde dvacet let provozují školu, aby poskytli základní vzdělání svým dětem v jejich rodném prostředí. V průběhu dalších deseti let chtějí obyvatelé Mulbekhu zlepšit kvalitu poskytovaného vzdělání a zvětšit kapacitu školy ze 150 na 400 dětí. Vesnice Mulbekh leží na okraji okresu Kargil indického státu Džammú a Kašmír. V bývalém královském sídle stále udržují tradiční kulturní zvyklosti. Mezi obyvatelstvem kolují legendy o létajících mniších a o udatných činech místních králů. Dominantou vesnice je dvacetimetrová socha buddhy vytesaná do kamene. V okolí vesnice je spousta buddhistických klášterů.

Organizace Brontosauři v Himalájích pomáhá škole následujícími způsoby: – sponzoruje školní rozvoj – odborně asistuje ve školním rozvoji – zajišťuje pomoc od českých dobrovolníků Cílem jejichčinnosti je poskytnout příležitost k zajištění dobrého vzdělání pro děti z vesnice Mulbekh, zachování kulturních tradic Malého Tibetu podporou vzdělávání, zachování stavebních způsobů Malého Tibetu s důrazem na řešení šetrné k životnímu prostředí, vzájemná kulturní výměna a porozumění mezi lidmi z České republiky a Ladakhu-Mulbekhu.

Za posledních šest let navštívili tito dobrovolníci zmíněnou oblast několikrát. Při té příležitosti se tak podařilo pořídit několik desítek zajímavých fotografií, které mapují jak samotnou přírodu, tak i život tamních obyvatel. Na fotografiích nechybí ani Jeho svatost Dalajláma, který vysoce ocenil práci dobrovolníků.

Provozovatel

Město Spálené Poříčí

nám. Svobody 138
335 61 Spálené Poříčí
Tel.:
+420 605 368 410
Email:
Infocentrum@spale...
Email:
Ivana.Pasekova@se...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.spaleneporici.cz
GPS:
49,614860 13,605040
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Adventní koncert Ave Maria

Adventní koncert plný známých skladeb slavných světových skladatelů, jejichž díla přednese sopranistka Miriam Čížková, laureátka prestižní Ceny Franze Lehára v Komárně, za varhanního doprovodu Štěpána Slavíka.
Spálené Poříčí, Plzeňský kraj

Basinfirefest 2023 ve Spáleném Poříčí

Heavy metalový open air festival ve Spáleném Poříčí, 17. ročník. Basinfirefest opět dokazuje, že patří mezi špičky svého žánru. Nenechte si proto ujít dny nabité kvalitní tvrdou muzikou a přijeďte se pobavit na jednom z prvních letních festivalů!
Spálené Poříčí, Plzeňský kraj

Adventní trh v Blovicích

Tradiční řemeslný jarmark v prostorách zámku Hradiště.
Blovice, Plzeňský kraj

Návrat ke kruhu – Ondřej Smeykal, Ivo Hucl a Pjér la Šé´z

Meditativní slunovratová pouť zahradou zvuků, slov a rytmů, navzdory ničivým tónům současnosti.
Šťáhlavy, Plzeňský kraj

Naučná stezka Loukou i lesem za pohádkou ve Spáleném Poříčí

Naučná stezka Loukou i lesem za pohádkou vás provede přírodou po okolí města Spálené Poříčí. Stezka, určena hlavně dětským turistům, měří asi 5,5 km a je na ní osm zastavení s velkoplošnými panely. Motivem nenáročné procházky je pohádka s obrázky postav pana Neprakty.
Spálené Poříčí, Plzeňský kraj

Podbrdský labyrint – zážitkové turistické putování křížem krážem krajinou podhůří Brd

Podbrdský labyrint spojuje dvacet malebných, zajímavých, méně známých míst libovolnými cestami, tedy labyrintem. Na každém zastavení je třeba použít Vandrovní knížku, kterou lze získat v infocentru ve Spáleném Poříčí.
Spálené Poříčí, Plzeňský kraj

Rodiště duchovního a věhlasného léčitele Pátera Františka Ferdy

Jméno Františka Ferdy je v českých zemích dobře známo – patří mezi legendární postavy českého léčitelství. Od roku 1980 žil a působil v Sušici. Všichni využívali jeho neobyčejných vloh, daru jasnovidné diagnostiky a schopnosti doporučit vhodný léčebný prostředek.
Spálené Poříčí, Plzeňský kraj

Jiří Winter Neprakta ve Spáleném Poříčí

Barokní špejchar Ve Dvoře je perlou Spáleného Poříčí. Najdete v něm expozici zemědělství, "naučnou stezku" Procházka po Brdech a stálou expozici kresleného humoru Jiřího Wintera Neprakty.
Spálené Poříčí, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Wellness Hotel Brdy Spálené Poříčí

Wellness hotel Brdy je nově zrenovovaný, komfortně vybavený hotel, který slouží hostům jako ideální výchozí bod turistických a poznávacích výprav do okolí a místo zasloužené relaxace a pohody. Wellness hotel Brdy se nachází se nedaleko centra města Spálené Poříčí.
Spálené Poříčí, Plzeňský kraj

Útulnoff – glamping Milínov

Nádherná útulna v polích nabízí svět sám pro sebe bez signálu a moderních technologií, kde budete usínat a probouzet se s pohledem do přírody. Útulnoff vznikl s jediným záměrem – odpočinout si a načerpat síly. Za nápadem stojí farmář Pavel Moulis.
Nezvěstice, Plzeňský kraj

Restaurace Na Čabardě

Restaurace V Blovicích na jižním Plzeňsku s příjemným prostředím a výtečnou kuchyní, která se zaměřuje na mezinárodní kuchyni, ale tradiční české pokrmy.
Blovice, Plzeňský kraj

Pivovar Zhůřák

Pivovar Zhůřák se nachází jižně od Plzně ve vesnici Zhůř. V pivovaru se začalo vařit pivo v srpnu 2013 a jeho specializací jsou svrchně kvašená piva různých typů.
Chocenice, Plzeňský kraj