Úvod > Kalendář akcí > Brno čte Bibli v Denisových sadech
Brno čte Bibli v Denisových sadech
"> ">
14.5.
16.5.
Přidat foto
Společenské akce

Brno čte Bibli v Denisových sadech

Ve dnech 14. až 16. května 2015, vždy od 11.00 do 18.00 hod. proběhne v Denisových sadech pod brněnskou dominantou – katedrálou sv. Petra a Pavla – veřejné čtení Bible. Jelikož počasí velikonočního dubnového čtení bylo chladné, zkrátilo se pouze na jeden den, proto následuje další květnové.
Bude se konat na již osvědčeném místě, kde je kolonáda s kašnou a obelisk vybudovaný na památku ukončení napoleonských válek.

Je Bible stará kniha mýtů a bájí, která nám dnes už nemá co říct? Kdo ji napsal a proč? O čem vůbec je? Má smysl se jí zabývat? Dá se v ní vyznat? Proč je Bible největším světovým bestsellerem všech dob? V čem tkví její hodnota? Jsou pádné důkazy pro její spolehlivost? Bible měla i má v našem národě formující vliv na generace minulé a současné a jistě se bude dotýkat i generací budoucích. V době, kdy kolem sebe vidíme rostoucí kriminalitu a děsivý úpadek v mravní oblasti, má poselství Bible velký význam pro rozvoj duchovních a kulturních hodnot v naší zemi.

Organizátoři akce BRNO ČTE BIBLI, jimiž jsou Občanské sdružení DEN a Rádio 7, chtějí formou veřejného čtení přiblížit nadčasové poselství Bible co nejširší společnosti.
Občané mají možnost přijít a do vzkazu tohoto světového pokladu se zaposlouchat. Mohou se také sami ke čtení připojit.