!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Brno a jeho chrámy
Brno a jeho chrámy
">
15.6.
15.9.
+ Přidat foto

Brno a jeho chrámy

Kdy 15. červen 2020 - 15. září 2020 Historické a vojenské akce
Ve dnech 15. června až 15. září 2020 proběhne v jihomoravské metropoli další ročník akce „Brno a jeho chrámy“. Ve vybraných kostelech budou připraveni průvodci, kteří zájemcům zdarma představí bohatou historii i současnost každého z nich.
Od června do září je lidé mohou navštívit zdarma a průvodci v nich poskytnou výklad v českém a v případě zájmu i v cizím jazyce.

Projekt Brno a jeho chrámy je velice oblíben v rámci církevní turistiky, díky které do Brna přijíždí lidé z celé Evropy. Návštěva otevřených chrámů je ale určena také pro samotné obyvatele města, protože kostely a chrámy tvoří nedílnou součást historie Brna.

Zájemci se také mohou po dobu trvání projektu, od 15. 6. do 15. 9., dozvědět plno zajímavostí o brněnských církevních stavbách a životě v nich při zvláštních přednáškách a prohlídkách, které budou, stejně jako komentované prohlídky v kostelích, zdarma.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 12. 2019