Úvod > Kalendář akcí > Brněnský sedmnáctý

Brněnský sedmnáctý

Kdy 17. listopad 2019 Festivaly
17. listopadu 2019 si připomeneme 30 let od Sametové revoluce a oslavíme stejně dlouhé období svobody, kterou naše republika získala.
A i když se každý den probouzíme ve svobodné zemi, můžeme dávat plně najevo své názory a rozhodovat o svém konání, nemusí to být samozřejmostí. Stačí sledovat dění v ostatních zemích světa, všímat si kroků vrcholných představitelů států a mělo by nám být jasné, že bez aktivní občanské společnosti se demokracie může potichu ubírat záhadnými směry. My, studenti brněnských vysokých škol, si nechceme pouze stěžovat a negativně komentovat aktuální situaci, chceme se aktivně zapojit do současného dění a přispět svou troškou do mlýna zodpovědné společnosti.

Již potřetí jsme pro nás všechny připravili oslavu svobody a společné připomenutí si odvahy našich předchůdců (nejen) studentů, kterou před 30 i 70 lety projevili. Srdečně vás zveme na Brněnský sedmnáctý! Potkáme se v neděli 17. listopadu na náměstí Svobody.

Na velké stagi na náměstí Svobody vystoupí řečníci z řad studentů, umělců, pamětníků listopadových událostí či rektorů brněnských univerzit. Program bude doplněn o vystoupení několika písničkářů a tří kapel.

V prostoru náměstí Svobody můžete navštívit Univerzitní zónu, ve které najdete stánky všech vysokých škol zapojených do příprav oslav. Další zóna bude patřit neziskovým organizacím, které se podílejí na rozvoji demokracie, šíření povědomí o lidských právech, svobodách ši budování angažované společnosti – např. Post Bellum, Amnesty International, Mladí občané, Demokracie D21 a další. Třetí zóna, foodzóna, nabídne občesrtvení a horké nápoje. Pro oživení programu na náměstí budou probíhat na několik místech drobná divadelní a hudební vystoupení, instalace i světelné instalace. V blízkém okolí náměstí Svobody vzniknou tři vnitřní scény, na které připravujeme promítání, literární program a diskuze. 

V 18:00 zahájíme tradiční Lampionový průvod pořádaný studenty Masarykovy univerzity, který vede přes Kaunicovy koleje až na náměstí Míru.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 9. 2019