Úvod > Kalendář akcí > Brdský cyklobus Plzeň – Příbram – dočasně zastaven
Brdský cyklobus Plzeň - Příbram - dočasně zastaven
"> ">
10.4.
3.10.
+ Přidat foto
Sportovní akce

Brdský cyklobus Plzeň – Příbram – dočasně zastaven

  • 10. duben 2021 – 3. říjen 2021
Už 13. rokem vyrazí v letním období autobusy na lince z Plzně do Příbrami vybavený vlekem pro jízdní kola. Autobusy na této trase jezdí s cyklovlekem každou sobotu, neděli a svátek. Z důvodu výluky je provoz dočasně pozastaven.
Brdy, pohoří přezdívané vnitrozemská Šumava, leží na rozhraní Plzeňského a Středočeského kraje. Ač je centrální část pohoří pořád součástí nepřístupného Vojenského výcvikového prostoru Brdy, tak i zbývající část nabízí cykloturistům a pěším jedinečné možnosti vyžití. Pro cykloturisty je zajímavá především hustě zalesněná a silničkami protkaná část pohoří pod legendárním Třemšínem, což s pěknými táhlými sjezdy kolem turistických cílů směrem na Plzeň či na Rožmitál činí z Brd atraktivní turistickou destinaci. Rodiny s dětmi se v regionu mohou zdržet celý den, pro vyspělejší cyklisty bude vítaným závěrem výletu dlouhý sjezd do podhůří k zastávkám cyklobusu nebo železnici. Zdatnější turisté mohou dojet až do Plzně.

V letošním roce pojedou autobusy s cyklovlekem od dubna, závěrečná jízda pak bude v nedělí 3. října.

Klasický cyklobus jede každou sobotu, neděli a svátek a je zajištěna přeprava nejvýše 25 ks jízdních kol. Z Plzně vyjíždí v 7:45 hodin a jede přes Brdy až do Příbrami. Z Příbrami jede spoj v 10:00 hodin s konečnou zastávkou Míšov. Z Příbrami jede přes Brdy nazpět do Plzně v 15:30 hodin.

Autobus je v jízdních řádech značen jako 440555 Plzeň-Spálené Poříčí-Míšov-Rožmitál p.Tř.-Příbram.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Jitka Hlinková v Plzni

Penzion Jitka Hlinková v Plzni

Plzeň 4, Plzeňsko a Český les
Prohlídka pivovaru Gambrinus

Prohlídka pivovaru Gambrinus

Plzeň, Plzeňsko a Český les