Úvod > Kalendář akcí > Bratři Hamiltonové - Obrazy aristokratického lovectví 18. století

Bratři Hamiltonové - Obrazy aristokratického lovectví 18. století

Kdy 4. listopad 2019 9:00 - 20. prosinec 2019 16:00 Historické a vojenské akce
Výstava seznámuje s životními osudy „malířské dynastie“ Hamiltonů včetně výsledků posledních výzkumů jejich tvorby.

Zveme Vás na výstavu Bratři Hamiltonové. Obrazy aristokratického lovectví 18. století.

  • Místo konání: Galerie NPÚ, Senovážné nám. 6, České Budějovice
  • Termín: 4. listopadu - 20. prosince 2019 / otevřeno každý všední den od 9 do 16 hodin
  • Vstup volný

Výstava seznamuje návštěvníky s životními osudy „malířské dynastie“ Hamiltonů včetně výsledků posledních výzkumů jejich tvorby.

Přestože se celá řada barokních malířů zabývala malováním zvířat, Johann Georg Hamilton i jeho bratr Filip Ferdinand byli pro svou vytříbenou techniku považováni za malíře zvířecích námětů par excellence. Johann Georg získal přezdívku malíř koní, Filip Ferdinand malíř ptáčník. Filip Ferdinand de Hamilton pracoval především pro Liechtensteiny a na dvoře císařů Josefa I., Karla VI. a v závěru života i císařovny Marie Terezie. Maloval obrazy ptáků, jezdecké portréty i portréty psů. Přestože nikdy soustavněji nepracoval ve službách Schwarzenbergů, ti jeho obrazy oceňovali a své sbírky obohacovali i nákupy jeho obrazů. Naopak Johann Georg před svým angažmá na císařském dvoře pracoval mnoho let i pro rod Schwarzenbergů. Na konci 19. století tak bylo ve schwarzenberských sbírkách více než 60 obrazů Johanna Georga de Hamiltona a asi desítka obrazů namalovaná jeho bratrem.

Tvorba bratrů Hamiltonů byla až donedávna téměř zapomenutá, ač jsou olejomalby těchto autorů zastoupeny v soukromých sbírkách i ve fondech českých, moravských i rakouských zámků a galerií. „Dlouhá léta stáli oba bratři na okraji odborného zájmu u nás i v zahraničí, německojazyčné země nevyjímaje,“ uvádí autorka výstavy Ludmila Ourodová.

Celý popis
Naposledy změněno: 12. 11. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Sport hotel v Českých Budějovicích

Sport hotel v Českých Budějovicích

České Budějovice, Jižní Čechy
Apartpenzion České Budějovice

Apartpenzion České Budějovice

České Budějovice, Jižní Čechy