Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Book the film
Book the film je soutěžní festival amatérských a studentských krátkometrážních hraných filmů. Přijďte se podívat na tvorbu zapálených filmařů a hlasujte o diváckou cenu.
14. října 2022 Slavnostní zahájení festivalu
Kde: Kavárna Liberál, Heřmanova ulice 6, Praha 7
Vstup zdarma.

19.00 Debata s Markem Šindelkou
Film začíná u scénáře. O tom jak vznikal scénář k filmu Okupace, oceněný českým lvem, o scénáristice jako takové a mnohém dalším přijde vyprávět Marek Šindelka. Nebude chybět také autorské čtení tohoto autora a povídání o jeho komiksové tvorbě.

21.00 Strakův pojízdný cirkus
Strakův pojízdný cirkus opět rozzáří festival svoji živou hudbou k němým filmům. Tentokrát na téma o povstáních, lidech na okraji a kulturní nejen kulturní revoluci: La commune (Armand Guerra, 1914), Bratya Razbojniki (Vasilij Gončarov, 1912), The Love of Zero (Robert Florey, 1928) a Skyscraper Symphony (Robert Florey, 1929).
Pavel Straka (impresário a piano), Petr Varju (saxofon a klarinet), Jan Polanský (elektronika), Tomáš Braun (trubka), Jiří Matys (kontrabas), Martin Strakoš (klarinet), Helena Lněničková (flétna).
 
15. října 2022 Přehlídka soutěžních filmů
Kde: Kino Městské knihovny v Praze, Ústřední knihovna (malý sál) Mariánské nám. 1, Praha 1 
Celodenní vstupné 90 Kč.

Zahájení v 15:00 festivalovou upoutávkou
 
Blok 1  15:10  -  16:15
Blok 2  16:25  -  17:15
Blok 3  17:30  -  18:50
Blok 4  19:10  -  20:10
Blok 5  20:20  -  21:45
 
Vyhlášení vítězů  22:00

Farmářské trhy Heřmaňák

Trh Heřmaňák na Řezáčově náměstí, tzv. Heřmaňáku, letos po více, než měsíční pauze startuje do nové sezóny.
Praha 7, Praha

Komentovaná vycházka – Pasáže Václavského náměstí

Vnitřní“ architektura centra Prahy je přehlídkou skvostů od významných tvůrců. Pražské pasáže se rodily za první republiky především v centru města, byly plné života a některé z nich dosahovaly špičkové evropské úrovně.
Praha, Praha

Dráček Jana Kalába na budově bývalých Elektrických podniků

Na střeše bývalých Elektrických podniků na rozhraní Holešovic a Letné si všimnete šmoulově modrého objektu – jedná o instalaci skulptury Dráček streetartového umělce Jana Kalába.
Praha 7, Praha

Betlémy 2022 – kostel sv. Antonína Paduánského

Slovanský betlém zhotovil akademický sochař Václav Cvekl, autorem pozadí je Karel Štapfer. Historie tohoto Cveklova betlému začíná okolo roku 1904. Postupně byl betlém doplňován o krojované figurky dalších slovanských národů.
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Půjčovna sedmimílových skákacích bot

Prožijte nevšední zážitek na skákacích botách Poweriser s profesionálním instruktorem v Praze a Liberci.
Praha 7, Praha

Křižíkova fontána v Praze

Křižíkova světelná fontána navržená slavným českým elektrotechnikem Františkem Křižíkem byla poprvé spuštěna 24. května roku 1891 u příležitosti Jubilejní zemské výstavy a rekonstruována v nové podobě pro Všeobecnou československou výstavu konanou v roce 1991.
Praha 7, Praha

Škola svateb Freylach

Naučíme vás se vdát! Škola svateb v Praze 7 je pro nevěsty, které se rozhodly vzít vše spojené s organizací svatby na svá bedra, jen by potřebovaly poradit s tím, jak na to, kde začít a jak postupovat.
Praha 7, Praha

Výuka plavání pro dospělé

Komplexní systém výuky plavání pro začínající sportovce, rekreační a příležitostné plavce. Trénujete poctivě a často, přesto se zlepšujete velice pomalu, nebo vůbec ne? Líbilo by se vám cítit se při plavání dobře?
Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Liberál v Holešovicích

V kavárně Liberál pod Letnou si můžete objednat teplé a studené nápoje a pochutiny. V dolním sále probíhají výstavy, autorská čtení a různé literární a společenské akce.
Praha 7, Praha

Restaurace Pražan

Restaurace Pražan je stylová restaurace na pražském Výstavišti s kapacitou až 250 míst a bezbariérovým vstupem. Nově zrekonstruovaný interiér Restaurace Pražan na pražském Výstavišti – Praha 7 je výjimečným místem!
Praha 7, Praha

Literární kavárna Ouky Douky Coffee v Holešovicích

Ouky Douky Coffee pod Letnou je literární kavárna s připojením k internetu, s počítači a tiskárnou. Specializuje se na snídaně, ale připravuje též polévky, sendviče, saláty, dezerty a další. Poskytuje možnost pořádání vernisáží. K dispozici je rovněž venkovní posezení.
Praha 7, Praha

Restaurace Stejkárna

Libové a štavnaté hovězí stejky té nejvyšší kvality.
Praha, Praha