Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Bludná pouť husitského hejtmana Alšíka Škrpy
Bludná pouť husitského hejtmana Alšíka Škrpy
Společenské akce

Bludná pouť husitského hejtmana Alšíka Škrpy

Turistická razítkovací soutěž okolím Lovosic a Litoměřic.
Turistická razítkovací soutěž, jejímž úkolem je nasbírat dvanáct razítek z různých míst v okolí Lovosic a Litoměřic. Orazítkované hrací plány s vaší adresou můžete odevzdat na infocentrech v Litoměřicích a Lovosicích nebo na zámku Vrbičany, případně zaslat na adresu Zámek Vrbičany, Vrbičany 1, 411 21 Vrbičany a poté se těšit na případnou výhru. Soutěž probíhá od června do října. Všichni účastníci s dvanácti razítky obdrží diplom s titulem "Poutník roku" a dvanáct z nich může vyhrát některou z cen, které do soutěže věnovali partneři této akce. Slosování výherců proběhne ke konci listopadu nebo počátkem prosince 2016 na tvrzi Brozany.

Místa: zámek Vrbičany, tvrz Brozany nad Ohří, hrad Budyně nad Ohří, zámek Ploskovice, zámek Skalka, zřícenina hradu Oparno, zřícenina hradu Kamýk, muzeum českého granátu Třebenice, Automuzeum Terezín, zámecké vinařství Třebívlice, město Lovosice, město Litoměřice.

Provozovatel

Zámek Vrbičany

Vrbičany 1
411 21 Vrbičany
Tel.:
+420 731 005 123
Email:
info@bludnapout.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.bludnapout.cz
GPS:
50,463864 14,092217
 
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Mikulášská nadílka v Lovosicích

Čerti, andělé a Mikuláš (Krampus-Ďáblové ze severu).
Lovosice, Ústecký kraj

Komplexní prohlídka terezínského ghetta

Komplexní prohlídka po podzemních chodbách a bývalém ghettu v Terezíně. Navštívíme unikátní půdu z doby holocaustu, místa, kde se popravovalo, hrál fotbal nebo pohřbívalo.
Terezín, Ústecký kraj

Terezínské ghetto pro školní skupiny

Komentované prohlídky pro školní skupiny pro 2 stupně zš a pro střední školy. Žáci se dozví řadu věcí o pevnosti z 18. století, jejich tajemných podzemních chodbách a mnoho dalšího.
Terezín, Ústecký kraj

Mikulášské jízdy s ohňostrojem na Švestkové dráze

Švestková dráha zve děti a jejich rodiče v pondělí 5. prosince na mikulášské jízdy z Litoměřic horního nádraží do Mostu a zpět, které vyvrcholí ohňostrojem v Třebenicích.
Třebenice, Ústecký kraj

Zámek Vrbičany

Zdevastovaný, leč ožívající barokní zámek, klasicistně upravený a socialisticky vybydlený. Na zámku probíhá postupná rekonstrukce, ale je již přístupný veřejnosti.
Vrbičany, Ústecký kraj

Zřícenina bývalého mlýna Windsor u Siřejovic

Větrný mlýn holandského typu byl postaven v roce 1843 nedaleko Lovosic. Ve 2. polovině 19. století byl přestavěn na výletní letohrádek. Od roku 1958 je chráněný jako kulturní památka, zřícenina je volně přístupná.
Siřejovice, Ústecký kraj

Zámek Lukavec u Lovosic

Dnešní zámek stojí na místě starší tvrze. V roce 2019-2020 prošel rekonstrukcí, dnes v něm sídlí obecní úřad, jsou zde obecní byty a obec zde plánuje vybudovat galerii a hasičské muzeum.
Lovosice, Ústecký kraj

Klášter sester premonstrátek v Doksanech

Chcete se dozvědět více o premostrátech, jejich historii a v neposlední řadě o přísném řeholním životě sester? Pak neváhejte a navštivte jedinečnou památku svého typu, klášter Doksany.
Doksany, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Dvorec Černiv

Nově zrekonstruovaný historický statek, který se nachází v Českém středohoří, nabízí krátkodobé i dlouhodobé ubytování v apartmánech.
Černiv, Ústecký kraj

Autokemp Brozany nad Ohří

V Autokempu Brozany naleznete ubytování uprostřed lužních lesů na řece Ohři v chatkách nebo vlastních stanech a karavanech.
Brozany nad Ohří, Ústecký kraj

Jahodárna Brozany nad Ohří – celoroční stánek s ovocem a zeleninou

Kromě sezónního samosběru jahod a hrášku nabízí Jahodárna Brozany i prodej čerstvé zeleniny a ovoce ve stánku, který je otevřený po celý rok.
Doksany, Ústecký kraj

Penzion U Kašpara

Útulný Penzion U Kašpara naleznete v centru Lovosic,
Lovosice, Ústecký kraj