Úvod > Kalendář akcí > Blanka Šrůmová, Jan Sahara Hedl a Něžná noc
Hudební a divadelní akce

Blanka Šrůmová, Jan Sahara Hedl a Něžná noc

Kus české hudební historie, dvě charismatické osobnosti, propojení jejich hlasů, kvalitní písně a zajímavá interpretace. Kapela Něžná noc byla navržena na Žánrové ceny Anděl 2017 v kategorii Rock and pop. Přijďte si pro zážitek z živého vystoupení do atria kamenného dvora Čečetkova statku.
Kapela Něžná noc: 
  • Blanka Šrůmová: klávesy, zpěv 
  • Jan Sahara Hedl: kytara, zpěv 
  • Tomáš Valášek: elektrická kytara 
  • Aleš Zenkl: basa 
  • Pavel Attel: bicí 
Zpěvačka BLANKA ŠRŮMOVÁ vystupovala v devadesátých letech se  skupinou Tichá dohoda, se kterou vydala celkem 12 alb a 2x byla  nominována na Zpěvačku roku (Ceny Akademie 1993, 94). Jejími nejznámějšími hity se staly písně Marioneta a Večírek osamělých  srdcí. Následovala dvě alba sólová : Neviditelná (2001, Sony Music) a  Underground (2005,Saturn). Poté vystupovala se svojí kapelou a zúčastňovala se různých projektů.  Zatím poslední sólové EP Divokej Praha-západ vydala v roce 2014 u  Warner Music. 

JAN SAHARA HEDL je český zpěvák, textař a písničkář, vystupoval s  DG 307 a také se svojí skupinou Duševní hrob. Zakladatel a autor písní  skupiny Precedens – s Martinem Němcem, se kterou nazpíval známou  píseň Tisíc jmen. Po odchodu se věnoval vlastní tvorbě. Jako textař psal nadále pro Báru Basikovou (Souměrná, atd.),  Kamila Střihavku (Když se snáší déšť, atd.) a další interprety.  Nadále spolupracuje s Michalem Pavlíčkem na jeho projektech  (Excalibur, Obraz Doriana Graye nebo na sólovém albu Pošli to tam).  Jejich nejnovějším společným počinem je titulní píseň do romantické  komedie Ženská na vrcholu s názvem Tohle není pláč (2019).  Sólová alba:  Tajnej svatej (1994)  Šílený pondělí (1995)  Matka Zebra(2001) S Blankou se potkali v roce 2014. Brzy založili vlastní kapelu Něžná noc. 
Kapela Něžná noc jejich první společné album dostalo název „Neměj strach“ podle  stejnojmenné písně.  Obsahuje 12 původních skladeb. (vyd. Galén Praha, 2016) a vyšlo i na  vinylu. Bylo oceněno časopisem Rock and Pop (1.místo jako Album roku 2016). Skupina byla navržena na Žánrové ceny Anděl 2017 v kategorii  Rock and pop. Druhé album vyšlo v březnu 2018 opět u Galénu pod  názvem Tak se věci mají. Skupina k němu natočila videoklip Jasnej den  (k vidění na youtube). Ve vinylové verzi bylo vydáno v květnu 2019. Sahara byl již třikrát navržen jako Osobnost roku na Radiu Beat (2019). Po šesti letech existence kapela mění obsazení a od září nastupují noví  spoluhráči Aleš Zenkl (basa) a Pavel Attel (bicí), se kterými se Blanka  potkala již během své kariéry ve skupině Tichá dohoda. Pětici doplňuje  také Janův dřívější spoluhráč z Precedens, fenomenální kytarista Tomáš Valášek (2020). Nejlepším zážitkem jsou živá vystoupení, kus české  hudební historie, dvě charismatické osobnosti, propojení jejich hlasů,  kvalitní písně a zajímavá interpretace.

Provozovatel

Tvořivý Čečetkův statek

Lhůta 20
566 01 Vysoké Mýto
Tel.:
+420 777 348 529
Tel.:
+420 774 298 949
Email:
hanysova@hanycom.cz
Email:
hanys@hanycom.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.cecet...
GPS:
49,919986 16,132444
 
 

Vstupné

Cena: 290 Kč

Poznámka:Vstupné při online rezervaci 290 Kč, při zakoupení na místě 310 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion a mlýn Jangelec ve Vysokém Mýtě

Penzion a mlýn Jangelec ve Vysokém Mýtě

Vysoké Mýto, Pardubický kraj
Sodomkův statek Czap

Sodomkův statek Czap

Skuteč, Pardubický kraj
Cukrárna V uličce v Chocni

Cukrárna V uličce v Chocni

Choceň, Pardubický kraj