Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Bitva Přívory u Mělníka – 6. ročník
Bitva Prívory u Melníka
Historické a vojenské akce

Bitva Přívory u Mělníka – 6. ročník

Zábavné středověké odpoledne a večer s historickou bitvou od 15:00, vystoupením hudební skupiny Metanoon a ohnivou show od 20:30.
Již tradičně se první zářijový víkend v obci Přívory u Mělníka koná v místním parku zábavné odpoledne plné rytířů, zbrojí, řinčení zbraní a kouře střelného prachu.
Po dechberoucí bitvě se uvolníte během vystoupení hudební skupiny Metanoon a na závěr dne vás po setmění dostane do kolen úžasné ohňové vystoupení

Program:
– historické tržiště a řemesla
– turnaj mezi rytíři
– ukázky palných zbraní
– 15:00 bitva
– v přestávce mezi bitvou a ohňovou show zahraje kapela Metanoon.
– 20:30 pro Vás bude připravena ohňová show v podání skupin Novus Origo, Bakaláři a další

Jak se hladí duše aneb Vánoce s poezií

Koncert.
Mělník, Středočeský kraj

TGM to nikdy nebude mít lehké

Výstava.
Mělník, Středočeský kraj

Čert a Káča

Pohádka.
Mělník, Středočeský kraj

Petr Cempírek – Krajiny a jedna stará loď

Návštěvník výstavy bude mít možnost porovnávat původní skici s výslednými obrazy a sledovat tak vývoj některých obrazů v čase.
Mělník, Středočeský kraj

Aktivity v okolí

Památník Jana Palacha Všetaty

Památník Jana Palacha ve Všetatech připomíná zoufalý čin studenta historie a politické ekonomie Filozofické fakulty UK, který se v roce 1969 upálil na protest proti rezignaci lidí po okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy.
Všetaty, Středočeský kraj

Slatinná louka orchidejí u Liblic v zámeckém parku

Přírodní památka Slatinná louka leží v anglickém parku zámku Liblice, mimo turisticky značené cesty. Nachází se zde významná lokalita orchidejí. Území o výměře 2,27 ha je chráněno od roku 1986.
Byšice, Středočeský kraj

Zámek Liblice – relaxace i gurmánské zážitky

Zámek Liblice je jednou z nejcelistvějších památek českého venkovského baroka z dílny italského architekta Giovanna Battisty Alliprandiho, který v roce 1699 vypracoval, na podnět tehdejšího majitele panství, Arnošta Pachty z Rájova, osobitý projekt nového sídla.
Liblice, Středočeský kraj

Pískovna Mlékojedy u Neratovic

Bývalá pískovna mezi Tišicemi a Mlékojedy nabízí příjemné koupání i řadu služeb. Voda zde bývá krásně čistá, slunit se můžete na travnatých nebo písčitých plážích. Příjemné koupání doplňuje plážový bar, beachové kurty a vodní lezecká stěna.
Neratovice, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Piknik v zahradách na zámku Liblice

Najděte malebná zákoutí francouzské zámecké zahrady, zažijte rozmary aristokracie a vychutnejte si naše lahodné pokrmy pod širým nebem.
Liblice, Středočeský kraj

Zámecká restaurace na zámku Liblice

Přímo v historických prostorách zámku Liblice se nachází zámecká restaurace s kapacitou 80 míst. Každého z návštěvníků jistě zaujme její pozdně barokní výzdoba s freskami, která přispívá, společně s vynikající nabídkou zámecké kuchyně, k mimořádnému kulinářskému zážitku.
Byšice, Středočeský kraj

Zájezdní hostinec Na Štěpáně

Než tu přes Labe stál Štěpánský most pro auta, byl tady přívoz pro vozky a koně! A hostinec! Poslední roky je ve vynikající formě, má báječný servis.
Obříství, Středočeský kraj

Na pekárně

Tady jste doslova na návštěvě doma u šéfkuchaře Vaška Friče, Na Pekárně v Čakovičkách, v chalupě, kde bývala pekárna a v jejíž peci se opět peče úžasný chleba a ještě báječnější housky.
Čakovičky, Středočeský kraj