Úvod > Kalendář akcí > Gastronomické akce > Bioslavnosti v areálu společnosti Probio ve Starém Městě pod Sněžníkem
Gastronomické akce

Bioslavnosti v areálu společnosti Probio ve Starém Městě pod Sněžníkem

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Olomoucký kraj nebo navštivte Gastronomické akce v celé ČR.
Srdečně vás zveme na již 16. ročník Bioslavností, tradiční festival dobrého jídla, pití a zábavy pro celou rodinu.
Na jaké téma Bioslavností se můžeme těšit? Letošní téma zní: „Probio ve sklenici“.

Jaké kapely nám letos zahrají?
Těšit se můžeme na nejlepší bejbypankovou kapelu ve vesmíru Kašpárek v rohlíku, na kapelu Koně a prase, legendární rockovou skupinu Flamengo Reunion Session a slovenské alternativní punkrockové těleso Veľká Potreba.

A čím naplníme téma „PROBIO ve sklenici“?
Nafermentujeme a uvaříme obilná a luštěninová zrna a všechna je zavřeme do sklenic a schováme do lednice. A potom z nich přímo v hlavním probiáckém stanu budeme připravovat různá jídla, která vy budete moci ochutnávat a vybírat z nich své favority. Budou to jídla jak sladká tak i slaná. A proč jsme letos zvolili zrovna toto téma? Žijeme v hektické době, kdo z nás alespoň někdy neřekne nestíhám, nemám čas. A přitom si říkáme, měli bychom si doma vařit, jenže to je právě ten čas. A tak jsme pro vás připravili PLÁN…. Protože jak řekla naše kolegyně „Chce to PLÁN…“. Možná ho mnozí z nás nepotřebují, možná ano.. Ať tak nebo tak, budeme vařit z nejzákladnějších surovin, které v kuchyni můžeme mít. A připravíme si jich vždy najednou celý sáček, ze kterého část spotřebujeme hned a část zavřeme do sklenic a uložíme do lednice „na potom“. Nebo je taky můžeme zavřít do krabiček a dát do mrazáku „na potom na potom“. Celý týden případně 14 dní pak můžeme postupně jednotlivé sklenice a skleničky otvírat a velmi rychle z nich připravit rizoto, pomazánku, nákyp, zavářku do polévky, salát. Nebo taky kroupy, ala halušky, oves ala šišky z mákem, kernotto ala gnocchi se špenátem a sýrem a další dobroty. Ušetříme čas, energii, náklady, ale hlavně podpoříme zdraví. A to je našim PLÁNem.

Kromě ochutnávek, si z našeho stanu budete moci odnést stylová víčka/sklenice „zavři si mě na potom…“ a recepty na zpracování uvařených základních obilovin a luštěnin.

Těšíme se na vás u nás ve Starém Městě pod Kralickým Sněžníkem

Provozovatel

PRO-BIO, obchodní spol. s r.o.

Lipová 40
788 32 Staré Město
Tel.:
+420 725 636 481
Email:
talpova@probio.cz
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://www.probi...
GPS:
50,164232 16,942702
 
Region:
Olomoucký kraj
Oblast:
Jeseníky
Město:
Staré Město
Tipy na výlet:
Staré Město a okolí
 

Vstupné

Cena: 120 Kč

Snížená cena: 60 Kč

Poznámka:Dospělí 120,- Kč ( od 16:00 hod pouze na hudební program 300,- Kč) Děti 60,- Kč

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Svatováclavský festival piva na Kraličáku

Na státní svátek sv. Václava – patrona sládků, zveme do horského areálu Kraličák ve Stříbrnicích na 2. ročník přehlídky piv domovárců a mladých sládků se soutěží O Josefův pohár. 
Stříbrnice, Olomoucký kraj

Dotkni se nebe

Ztráta dítěte, často opakovaná ztráta dítěte je obrovská rána.. člověk přichází o budoucnost, o naději, o pevnou půdu pod nohama. Nabízíme pozůstalým čas o samotě, ve společenství a s Bohem.
Králíky, Pardubický kraj

Čokoládové Losiny

Čokoládové Losiny aneb Čokoláda v pohybu je festival pro všechny generace. Své umění tu předvádí skvělí cukráři i kuchaři a nechybí bohatá kreativní a pohybová zóna. Letos je tu už 8. ročník. Jan název napovídá, festival se koná ve Velkých Losinách v areálu nedaleko místního zámku.
Velké Losiny, Olomoucký kraj

Oživení řemesla výroby lidových hudebních nástrojů

Zapište si do diářů 28.9.2023 a sejdeme se ve Společenském domě v Maršíkově na dílnách (rukodělných i hudebních), v 16:30 se přesouváme do dřevěného kostelíka sv. Michaela na záverečný koncert.
Velké Losiny, Olomoucký kraj

150 let Moravské pohraniční dráhy

Oslavy 150 let Moravské pohraniční dráhy v Dolní Lipce na Kralicku. Do stanice se sjedou 4 parní vlaky ze 4 směrů, v Dolní Lipce rovněž doprovodný program.
Králíky, Pardubický kraj

Latino weekend

Workshopy jsou sólové i párové.
Sobotín, Olomoucký kraj

Country bál

30. 9. 2023 se již tradičně uskuteční oblíbený Country bál na ranči Viktorie. Letos to bude ale trochu jiné. Ranč slaví 30 let, a proto se můžete těšit na dvě kapely a další doprovodný program.
Šumperk, Olomoucký kraj

Džemfest 2023

Oblíbený festival Džemfest. Jako každý rok i letos nabídne Džemfest bohatý doprovodný program včetně filmové scény nebo přednášek na téma zdraví. Podrobnosti budou pořadatelé postupně zveřejňovat.
Šumperk, Olomoucký kraj

Bio exkurze – kdo dřív přijde, ten dřív mele

Přijďte zažít bioatmosféru, podívejte se, jak se melou mouky a zjistěte, co je pravé biozemědělství. Provedeme vás zákoutími bezlepkového biomlýna, balírny i skladu a společně strávíme příjemnou hodinku.
Staré Město, Olomoucký kraj

Expozice městského muzea ve Starém Městě

Muzejní expozice přibližuje dějiny, kulturu a přírodu Staroměstska. Expozice je umístěná v přízemí radnice vedle turistického informačního centra. Region je představen přibližně dvěma sty trojrozměrných sbírkových předmětů a originály i zdařilými kopiemi archiválií.
Staré Město, Olomoucký kraj

Radnice s vyhlídkovou věží ve Starém Městě

Radnice je pozdně renesanční budova s věží postavená v letech 1618 – 1619. Městská radniční věž vystupuje z jižního průčelí radnice a je vysoká 35 metrů.
Staré Město, Olomoucký kraj

Skatepark ve Starém Městě pod Sněžníkem

Ve Starém Městě pod Sněžníkem, v lokalitě ulice Sportovní se nachází skatepark určený pro širokou veřejnost.
Staré Město, Olomoucký kraj

Naučná stezka Staroměstské pevnostní oblasti

Tajemné železobetonové pevnosti mají pohnutou historii. Pevnostní linie měla chránit naši zemi před nepřítelem, seznámit se s ní můžete prostřednictvím naučné stezky.
Staré Město, Olomoucký kraj

Kostel sv. Anny ve Starém Městě

Chrám sv. Anny v nynější podobě je vystavěn ve slohu renesančně barokovém s některými prvky empirovými. Hlavní věž kostela se vypíná do výše 48 m. Pozoruhodný je svým provedením portál s vchodem do sakristie z presbytáře. Také starobylé, ručně kované železné dveře.
Staré Město, Olomoucký kraj

Toulání v sedle kolem Starého Města

Překrásnou krajinu v okolí Starého Města nejlépe poznáte ze hřbetu koně. Nabízíme celoročně vyjížďky na koních v okolí Starého Města a pro případné zájemce i jezdecký výcvik.
Staré Město, Olomoucký kraj

Ski school Kraličák – skitouringové test centrum a půjčovna Dynafit

Skitouringové test centrum a půjčovna v Hynčicích pod Sušinou. Centrum slouží jako startovní místo skialpinistických radovának v oblasti masivu Králického Sněžníku.
Staré Město, Olomoucký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Horský hotel Sněženka – wellness pod Králickým Sněžníkem

Ubytujte se a relaxujte v ekologicky čisté krajině, divoké, romantické přírodě, na dosah vrcholu Králického Sněžníku (1423 m n. m.) a pramene řeky Moravy. Využít můžete hotelový bazén nebo bowling.
Staré Město, Olomoucký kraj

Penzion Pod Zvonem – když zvon zvoní nad hlavou

Penzion Pod Zvonem leží uprostřed horské vesničky Hynčice pod Sušinou v masivu Králického Sněžníku. Atmosféru dokresluje čistě znějící zvon kaple a netradiční exteriér hotelu. Kromě klasické rekreace a aktivního odpočinku je hotel vhodným místem pro pořádání firemních a společenských akcí.
Staré Město, Olomoucký kraj

Penzion Kolovna v Hynčicích pod Sušinou

Penzion Kolovna se nachází v oblasti masivu Králického Sněžníku. Ten je třetím nejvyšším pohořím v České republice a je také označován jako střecha Evropy.
Staré Město, Olomoucký kraj

Bikecentrum & bistro Kolovna v Jeseníkách

V Hynčicích pod Sušinou v Jeseníkách na jednom místě naleznete vše, co potřebujete pro své kolo, a zároveň bistro.
Staré Město, Olomoucký kraj

Chata Obchodka Hynčice pod Sušinou

V čisté přírodě v okolí Králického Sněžníku se nachází nekuřácká Chata Obchodka, která je zařízena v domáckém stylu a nabízí příjemnou rekreaci.
Staré Město, Olomoucký kraj

Kemp Mamutov u Chrastic

Malý rekreační areál s možností ubytování ve zděné budově a v kempu. K dispozici je společenská místnost, bar s kávovou kuchyňkou, dětský koutek, trampolína, disc-golf, malé fotbalové hřiště s brankami a venkovní posezení.
Staré Město, Olomoucký kraj

Penzion Na Chalupě v Branné

Rodinný penzion Na Chalupě dodá vaší dovolené ten potřebný nádech, pro příjemné prožití volných dní. Penzion Na Chalupě najdete na náměstí v malebné horské vesničce Branná, která se nachází v CHKO Jeseníky, ve výšce 641 m.n.m.
Branná, Olomoucký kraj

Ubytování na faře v Branné

Fara v Branné nabízí ubytování v jednom z nejlepších středisek turistiky a zimních sportů v Jeseníkách s širokou nabídkou služeb pro turisty.
Branná, Olomoucký kraj