Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Betlémy vyprávějí – výstava na zámku v Hořovicích
Historické a vojenské akce

Betlémy vyprávějí – výstava na zámku v Hořovicích

K adventnímu času každoročně patří výstavy betlémů. Vypravit se za nimi můžete na zámek v Hořovicích.

Připravujeme pro vás výstavu krkonošských Betlémů ze sbírky MUDr. Martina Šmakala.

  • Pro individuální návštěvníky: prodej vstupenek výhradně online vstupenky. Cena 180 Kč/osobu. Neprodané vstupenky budou v prodeji v pokladně zámku před zahájením prohlídek.
  • Pro skupinové dětské prohlídky: Skupinové prohlídky dětí (školy, školky, skupiny nad 10 osob) s výkladem o adventních a vánočních tradicích v uvedené dny od 9,00 hodin. Cena 80 Kč/dítě. Prosíme o objednání na e-mail: bartipanova.katerina@npu.cz, nebo tel. 311 512 479, 724 331 568.

Zavírací den pondělí.

Autorské prohlídky výstavou betlémů s odborným výkladem MUDr. Martina Šmakala se uskuteční v těchto termínech:

3. 12. (so) 10:00, 11:00, 12:00, 13:00 a 14:00 hod.

7. 12. (st) 15:00, 16:00 a 17:00 hod.

10. 12. (so) 12:00, 13:00 a 14:00 hod.

16.12. (pá) 15:00, 16:00 a 17:00 hod.

17. 12. (so) 10:00, 11:00 a 12:00 hod.

22. 12. (čt) 15:00, 16:00 a 17:00 hod.

6. 1. (pá) 13:00, 14:00 a 15:00 hod.

8. 1. (ne) 12:00, 13:00 a 14:00 hod.

 

Provozovatel

Zámek Hořovice

Vrbnovská 22
268 01 Hořovice
WWW:
https://www.zamek...
GPS:
49,837628 13,908902
 
Region:
Středočeský kraj
Oblast:
Brdy a okolí
Město:
Hořovice
Tipy na výlet:
Hořovice a okolí
 

Vstupné

Poznámka:180 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Kouzlo vánočních ozdob v Hořovicích

Vánoční výstava přibližuje historické korálkové ozdoby z Poniklé, dále uvidíte figurky, zvonky a ozdoby ze slámy umístěné nejen ve vitrínách ale i na vánočních stromečcích. Zveme i k prohlídce stálé regionální expozice seznamující s místní historií a řemesly.
Hořovice, Středočeský kraj

Perníčkové Vánoce v Žebráku

V budově muzea umístěné na žebráckém náměstí se ponořte do vůně perníčků a historie perníkářského řemesla. Otevřeno je o adventních víkendech a vánočních prázdninách, zapojit se můžete také do doprovodného programu a upéci si a ozdobit vlastní perníček.
Žebrák, Středočeský kraj

Letní kulturní festival Hrady CZ – Točník

Putovní letní kulturní festival Hrady CZ v magickém prostředí osmi hradů po celé České republice představí špičku současné české a slovenské hudební scény.
Točník, Středočeský kraj

Stříbrný víkend v Levandulovém údolí

Kuba, ryby, bramborový salát na více způsobů, krajově i dle našich předků, řízečky a levandulová vánočka, perníčky nebo cukroví.
Chodouň, Středočeský kraj

Hořovice – zámecký park se sochami M. B. Brauna

Prohlídku zámku Hořovice zcela jistě obohatí procházka parkem se sochami z dílny M. B. Brauna a pozoruhodnou sochařsky vyzdobenou Sluneční bránou. Park v přírodně krajinářském stylu má bohatou kolekci domácích i zahraničních dřevin.
Hořovice, Středočeský kraj

Zámek Hořovice – půvabný zámek za Sluneční branou

Raně barokní nový zámek v Hořovicích vybudoval zřejmě Ignác Bořita z Martinic jako náhradu starého zámku v roce 1652. Postupně byl klasicistně rozšiřován. Pilíře plotu dělící čestný dvůr od parku a Sluneční bránu zdobí sochy z dílny Matyáše Brauna.
Hořovice, Středočeský kraj

Muzeum Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích

Muzeum Hořovicka na Starém zámku je pobočkou Muzea Českého krasu. Expozice představuje historii i řemesla zdejšího regionu, tradiční výrobu cvočků i harmonik. Nechybí ani herní prvky pro dětské návštěvníky. Lze si jako suvenýr zakoupit brožurku TRIPPER s úkoly a vyrazit sami na prohlídku města.
Hořovice, Středočeský kraj

Tvořivé kurzy pro dospělé

Nabízíme možnost aktivního trávení volného času pomocí výtvarných technik a řemesel. Kurzy jsou určeny dospělým a mládeži od 15 let. Zkušené lektorky vás naučí plést z pedigu, drátkovat, vyrobit si bižuterii z korálků a komponentů, tvořit z fima a mnoho dalších technik.
Hořovice, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Zelený Strom Hořovice

Hotel Zelený Strom v Hořovicích je ideálním místem nejen pro ubytování, ale i pro zajištění školení, prezentací a dalších akcí. Hotelovým hostům jsou k dispozici i restaurační zařízení.
Hořovice, Středočeský kraj

Pension Villa Hořovice

Chcete strávit dovolenou ve středních Čechách? Město Hořovice leží na severu brdských lesů s nejvyšší horou Tok (865 m n. m.). V Brdských lesích je téměř nezničená příroda.
Hořovice, Středočeský kraj

Hotel a restaurace U Parku v Hořovicích

Hotel a restaurace U Parku jsou otevřeny celoročně. Poloha Hořovic, které leží na vlakové trati Praha-Plzeň a nedaleko dálnice D5 je ideální pro ubytování při služebních i soukromých cestách, jako východisko pro turistiku a cykloturistiku a místo odkud lze snadno navštívit památky v okolí.
Hořovice, Středočeský kraj

Penzion Ranch Hořovice

Penzion Ranch poskytuje již od roku 1998 kvalitní ubytování a je součástí rodinného podniku Opatrný Hořovice. Najdete jej v areálu Jezdecké stáje Opatrný – Hořovice asi 50 km od Prahy. Nabízíme možnost výuky jízdy na koni pro začátečníky i pokročilé, pro děti i dospělé.
Hořovice, Středočeský kraj