Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Betlémy 2022 – kostel sv. Tomáše
Společenské akce

Betlémy 2022 – kostel sv. Tomáše

Dřevěný betlém byl zhotoven zřejmě na přelomu 19. a 20. století. Kompozice je tvořena klasickými figurami, které se objevují téměř v každých jesličkách.
Betlém pochází zřejmě z přelomu 19. a 20. století. Atmosféru betlémské noci podtrhuje sporé osvětlení vycházející z chudé chýše. V jejím středu spočívá malý Ježíšek – Světlo světa. Řezbářská práce vznikla před více jak sto lety v Tyrolsku. Betlémy, které vznikly v této oblasti, se vyznačují kvalitní řezbou a vnitřní duchovní poetikou.

Možnost navštívit betlém:
24.12. 15:00 - 16:00
25.12. 15:00 - 18:00
26.12. 10:30 - 18:00
31.12. 15:00 - 16:30
    1.1. 15:00 - 16:00
    8.1. 15:00 - 18:00

Betlémy 2022 – kostel sv. Josefa

Betlém je zasazen do prosté scenérie, jejímž ústředním motivem je jednoduchá chýše, v níž spočívá Svatá rodina. K ní přistupují tři králové v doprovodu s družinou z jedné strany a pastýři ze strany druhé. Každá z figur upírá svůj pohled k jesličkám jako ke středu a smyslu Vánoc.
Praha 1, Praha

Magnificat

Adventně laděné vokální a varhanní skladby barokních mistrů.
Praha 1, Praha

Ave verum

Soprán, hoboj a varhany v adventní podvečerní atmosféře malostranského kostela sv. Mikuláše.
Praha 1, Praha

Ave Maria

Gregoriánský chorál doprovázený tóny varhan v kostele sv. Mikuláše v Praze na Malé Straně.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Klášter a kostel sv. Tomáše na Malé Straně

Kostel svatého Tomáše na Malé Straně stojí už téměř 800 let. Jedinečný architektonický celek v sobě spojuje tři stavební epochy – gotiku, renesanci a baroko. V kryptě kostela je pochována řada významných lidí a vztahuje se k němu i působení jednoho z nejznámějších kronikářů Václava Hájka z Libočan.
Praha 1, Praha

Malostranská beseda – kulturní centrum Malé Strany

Malostranská beseda na stejnojmenném náměstí sloužila dříve jako Malostranská radnice. Dnes je renesanční budova kulturním centrem – nachází se zde společenský klub s koncertním sálem, galerie, restaurace s českou kuchyní, kavárna i vinárna.
Praha 1, Praha

Galerie Malostranská beseda

Galerie Malostranská beseda se nachází ve zrekonstruovaném renesančním podkroví.
Praha 1, Praha

Vojanovy sady v Praze

Zahrada bývá označována za nejstarší částečně zachovalou zahradu v Praze. Původně byla založena jako klášterní. Obdivovat zde můžete krápníkovou výzdobu kaple sv. Eliáše s nástěnnými malbami či sluneční hodiny ze 17. století.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Střelák – letní scéna Malostranské besedy

Střelecký ostrov nebo také Střelák – klid, láska, umění, dobré jídlo, pití a výtečná káva na nejlepším ostrově v Praze přímo mezi Národním divadlem a Újezdem.
Praha 1, Praha

Augustine Restaurant

Přijďte si vychutnat unikátní kulinářský zážitek do překrásných historických prostor restaurace Augustine, která představuje klidnou oázu na Malé Straně.
Praha 1, Praha

Augustine Hotel na Malé Straně v Praze

Pětihvězdičkový hotel Augustine v Praze na Malé straně se nachází mezi Pražským Hradem a Karlovým mostem. Původně v jedné z budov dnešního hotelu býval středověký klášter a díky rozsáhlé rekonstrukci se jej podařilo přestavět na hotel na nejvyšší úrovni.
Praha 1, Praha

Alchymistická hospůdka Kellyxír

Denně od 11:00 do 22:00 můžete ochutnat a vychutnat kouzelnou atmosféru netradičního prostředí alchymistické hospůdky Kellyxír a její elixíry.
Praha 1, Praha