Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Betlémské světlo v Jindřichově Hradci
Zpívání koled
Společenské akce

Betlémské světlo v Jindřichově Hradci

Světlo z Betléma opět přijede do Jindřichova Hradce. Přijďte si světýlko připálit a pozvěte tak do svých domovů klid a mír. Zazpíváme si koledy, povíme si něco o Betlémském světle a především rozšíříme světlo z Betléma. Srdečně vás zve Středisko Pětilisté růže Jindřichův Hradec, Skaut ABS.
Opět se blíží doba vánoční. Doba, kdy jsme zvyklí oslavovat narození syna Božího, Ježíše Krista. Vánoce nejsou jen o nadělování dárků, o pečení cukroví, o vánočních zvycích, o blížícím se konci roku, o sněhu, o dovolené, či prázdninách. Jsou a měly by být o rozjímání a zamyšlení. Otevřme oči abychom viděli bližní kolem sebe, viděli jejich starosti a radosti, viděli jejich problémy a snažili se jim pomoci, viděli bezpráví a bojovali proti němu, viděli radost a sdíleli ji. Otevřme oči dokořán a v době vánoční naslouchejme.

Betlémské světlo vše toto symbolizuje a zažehává oheň v našich srdcích. Šíření světla přímo z Betléma je tradice započata v roce 1986 ve studiu hornorakouského ORF v Linci. Do Česka se pak tento novodobý vánoční zvyk dostal v roce 1989, kdy přivezli první světlo čeští exiloví skauti právě z Rakouska.

Plamínek zažehnutý v místě narození Ježíše Krista a nazvaný Světlo přátelství putuje ve speciálním bezpečnostním obalu letecky z Izraele do Lince, odkud se předává do 25 zemí světa a také institucím, například Evropskému parlamentu nebo OSN.

Na závěr si dovoluji vyslovit tuto prosbu: Ať nám letošní Vánoce připomenou potřeby nuzných a zdůrazní tím i naše štěstí. Ať nám dají posilu v těžkostech a připomenou nám, že vzájemná láska a láska Boží je bohatstvím, které převáží hmotnou tíseň i lidský žal. Ať do našeho srdce vstoupí mír. To vše ať přijde společně se symbolickým světlem z Betléma.

Provozovatel

Středisko Pětilisté růže J.Hradec

Náměstí Míru
377 01 Jindřichův Hradec
Tel.:
+420 725 050 129
Email:
sojdelova.eva@gma...
GPS:
49,143415 15,003356
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Street food festival Jindřichův Hradec

První ročník Street Food Festivalu v Jindřichově Hradci je tady!
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Pohádka Čertův poklad

Zámek Jindřichův Hradec.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Pohádka Čertův poklad na zámku Jindřichův Hradec

Pohádka.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Dětské tvoření v zahradním centru

Dílna pro malé i velké pod vedenímzkušených zahradnic.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Výstavní dům Stará radnice v Jindřichově Hradci

Svět oblíbeného Krtečka a jeho přátel, hravou atmosféru vlaků z úzkorozchodné dráhy nebo tajemství archivu a důležitých listin z dějin města zlaté pětilisté růže. To všechno, a nejen to, naleznete v prostorách výstavního domu Staré radnice na jindřichohradeckém náměstí Míru.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Řeka Nežárka

Nežárka je pravostranný přítok řeky Lužnice v Jihočeském kraji. Je dlouhá 56,2 km (společně se svou delší zdrojnicí Žirovnicí má celkovou délku 86,1 km).
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Jindřichohradecká Nežárecká brána

Nežárecká brána (dříve též Linecká nebo červená) je původní středověká brána o dvou gotických a jednom renesančním patře.V 19. století brána opatřena hodinami. Najdete ji nedaleko státního hradu a zámku, na Balbínově náměstí, pár kroků z městského centra Jindřichova Hradce.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Do Jindřichova Hradce s mobilní aplikací Geofun

Poznejte Jindřichův Hradec – historické město roku 2007 a ověřte si, že toto ocenění je ve správných rukou. Poznat toto město můžete s mobilní aplikací Geofun, což je hra, která vás povede po stopách animovaného klipu. Podíváte se tak na místa, kde se klip "natáčel".
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Orea Hotel Angelo Praha

OREA Hotel Angelo Praha najdete ve čtvrti Smíchov, označované jako Anděl a je díky své ideální poloze vyhledáván převážně pro pracovní účely, a to nejen kvůli výbornému dopravnímu spojení. Hotel má pro své hosty 19 parkovacích míst v podzemních garážích přímo pod hotelem.
Praha 5, Praha

Hotel Concertino Jindřichův Hradec

Hotel Concertino leží přímo v centru města Jindřichův Hradec a pouhých pět minut chůze od hotelu najdete třetí největší hrad a zámek v ČR.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Hotel Bílá paní

Hotel leží v historickém jádru města Jindřichův Hradec s překrásným výhledem na státní hrad a zámek. Přijeďte sem strávit dovolenou nebo jen jednu noc a třeba právě vám se zjeví Bílá paní, kterou dle pověstí není nikdo jiný než slavná Perchta z Rožmberka.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Apartmány v Jindřichově Hradci

Ubytování v apartmánech, které se nacházejí na malebném náměstíčku v klidné části města.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj