!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Benefiční koncert na opravu kaple sv. Jana Nepomuckého

Benefiční koncert na opravu kaple sv. Jana Nepomuckého

Kdy 12. duben 2012 19:30 - 21:00 Hudební a divadelní akce
Občanské sdružení Hospozínek pořádá spolu s dívčím pěveckým sborem Cancioneta Praga benefiční koncert v kostele sv. Antonína na Strossmayerově nám. v Praze 7. Výtěžek z koncertu poputuje na opravy barokní kaple sv. Jana Nepomuckého v obci Hospozínek (Středočeský kraj).
O sboru: Cancioneta Praga je dívčí pěvecký sbor, který vznikl v roce 2010 z iniciativy sbormistra Lukáše Jindřicha. Členkami sboru jsou dívky, které dříve působily ve výběrových pražských sborech. Jádro sboru tvoří bývalé zpěvačky BAMBINI DI PRAGA. Repertoár Cancionety Praga zahrnuje nejen skladby starých mistrů, ale i hudbu 20. století a v neposlední řadě úpravy lidových písní nejen z Čech. Během svého krátkého působení na hudebním poli vyhrála Cancioneta Praga dva mezinárodní hudební festivaly. Ze španělského Malgrat de Mar si v roce 2010 přivezla cenu publika pro nejoblíbenější sbor festivalu a trofej za absolutní festivalové vítězství. Stejného úspěchu dosáhla i letos, kdy se stala absolutním vítězem mezinárodního festivalu soudobé sborové hudby Canti veris Praga 2012. V případě potřeby je sbor rozšířen o mužskou část.  

O občanském sdružení: Občanské sdružení pro podporu a rozvoj části obce Hospozínek bylo založeno v roce 2011 z iniciativy Evy Bendové a Lukáše Ledviny. Mezi hlavní cíle sdružení patří obnova památek obce Hospozínek, péče o okolí a přírodu, ale i podpora kulturních a společenských aktivit v obci. (http://hospozinek.blogspot.com/) PROGRAM KONCERTU: Sbormistr: Lukáš Jindřich, Klavír: Lenka Navrátilová Jan Novák: Gloria G. P. da Palestrina: Pueri hebraeorum Johann Sebastian Bach: Suscepit Izrael Giuseppe Verdi: Laudi alla vergine Maria Franz Schubert: Ave Maria Petr Iljič Čajkovskij: Salóvuška F. Mendels. – Bartholdy: Laudate pueri Francis Poulenc: Ave verum corpus Karel Blažej Kopřiva: Salve regina Lukáš Jindřich: Veni creator spiritus Eugen Suchoň: Aká si mi krásna Josef Bohuslav Foerster: Tabitha Jan Hanuš: Magnificat Jan Novák: Amores Sulpiciae Bohuslav Martinů: Vynášení smrti Otmar Mácha: Hoj, hura, hoj! Zdeněk Lukáš: Gaudete et exultate
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 4. 2012